Alanya Çamaşır Makinası Tamircisi 444 95 87

Çamaşır makinesi Çamaşır Kurutma makinesi tamiri için hemen arayın

444 95 87

Alanya Çamaşır Makinesi Tamir Bakım Servisi

Alanya çamaşır makinesi tamircisi

Alanya ilçemizde hizmet veren Çamaşır makinesi tamir servisi her çeşit ve her marka çamaşır makinesi ve çamaşır makinesi kurutma makinesi, endüstriyel sanayi tipi çamaşır makinesi tamiri için hizmet vermektedir.

Çamaşır makinesi evlerimizde kullandığımız ve işilerimizi daha kolay hale getirerek tertemiz ve hijyenik yıkama yaparak zamandan tasarruf sağlayarak tüm çamaşır yıkama işini kolaylaştıran bir cihaz olan çamaşır makinesi çoğu insanımızın yardım eder ve sürekli gelişerek ve teknolojiye uygun şekilde üretimi devam etmektedir.

Gelişen teklonoji ile beraber sürekli ilerleme kaydeden çamaşır makinesi ve kurutma işlemini de görmeye başlamış ve çamaşır kurutma makineleri de piyasaya sürülmüştür. Eskiye bakacak olunursa ev hanımları yüklüce çamaşırı elinde yıkamak zorunda iken makinenin icadıyla birlikte işlerimiz daha kolay hale gelerek kolaylaşmıştır.

ilk çamaşır makinesi
İlk üretilen çamaşır makinesi örneği

1937 de Bendix Corporation adlı şirket ilk kez otomatik şekilde çalışan çamaşır makinesi üretimini yaptı. 1940 dan itibaren tam otomatik çalışan çamaşır makinesi her alanda hizmetine girdi ve bir çok insanın kullandığı ve işini kolaylaştırarak her geçen gelişerek daha otomatik ve dijital hale gelmeye başlamıştır.

1906 ya kadar yapılan bütün çamaşır makinesi insan gücüne dayalı şekilde çalışan, genellikle amatör deneme olarak kalmıştır. Alva John Fisher, elektrik ile  çalışan ilk çamaşır makinesini icat etmiştir. 1908 yılında Alva Fisher çamaşır makinesini Chicago’da bulunan Hurley Machine Company tarafından üretmeye başlamıştır. İlk üretilen makineye Thor adı verilmiştir. Thor adlı makinenin ilk patenti 1910 da alınmıştır.

Alanya Çamaşır Makinesi Servis Telefonu

Alanya Beko çamaşır makinesi tamir servisi

Çamaşır makinesi tamircisi Çamaşır makinenizde bir arıza meydana geldiğin de hemen 444 95 87 numaralı servis telefonundan arayarak çamaşır makinesi arıza kaydı bırakabilir ve uzman teknik ekibimiz ustalarından tamir hizmeti hakkında bilgi alabilir ve çamaşır makinesi tamir ücreti hakkında görüşebilirsiniz.

Çamaşır makinesinde oluşan arızaların asıl sebebi sadece elektrikli ve mekanik olmaz. Bazı çamaşır makinesi arızasında makine parçası mekanik olduğu gibi elektriksel arıza meydana gelmiş olabilir.

Çamaşır makinesine bir tamir gerektiğinde yapılması gereken müdahale öncelikle makinenin fişini prizden çekerek su musluğunu kapatmak olmalıdır. Çamaşır makinesinde belli başlı meydana gelen arızalar,

*  Çamaşır makinesinin kayış ve kasnağındaki arızalar,
*  Çamaşır makinesinin körük lastiği ve hortumundaki arızalar,
*  Çamaşır makinesinin tuş ve panelindeki arızalar,
*  Çamaşır makinesi kazan ve tamburundaki kazanın dönmemesi arızası,
*  Çamaşır makinesindeki amortisör ve yaylardaki arızaları olarak sıralanabilir.

Alanya Çamaşır Makinesi Servis Ücreti

Çamaşır makinesi servis ücreti hakkında bilgi almanız gerektiğinde bizlere 444 97 85 numaralı telefondan ulaşarak fiyat takibi yapmanız mümkündür. 

Çamaşır makinesi servis ücreti gidilen mekanın uzaklığına ve ya tamir edilecek cihazın türüne göre değişim gösterir. Servis ücretini tam bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Servis ücreti genel olarak cihazın tamir edilmemesi durumunda tamir edilecek cihazın arıza tespiti yapılmasıyla giden teknik tamir ekibinin yol masrafı şeklinde aldıkları ücrettir.

Servis ücreti hakkında tam bir fiyat belirtmek mümkün olmaz. Her geçen gün benzin fiyatları artmakta ve dolar kuru bazında değişim göstermektedir. Tamir hizmeti almadan önce farklı teknik tamir servislerinde fiyat bilgisi almanızı tavsiye ederiz

Çamaşır Makinesi Arızaları ve Çözüm Yolları

Alanya Çamaşır makinesi tamircisi

Çamaşır makinesi suyu alamıyorsa, şebeke musluğu kapalı kalmış olabilir. Musluğun açılması sağlanır. Makineye giden su giriş hortumunda bükülme olup olmadığına bakılmalı. Eğer su giriş hortumunda bükülme olmuşsa düzeltilmesi gerekir.
Çamaşır makinesi su giriş hortumu tıkanmış olabilir. Bu durumda su giriş hortum filtresi temizlenmelidir. Makinenin kapağı tam kapanmış olmayabilir. Makinenin kapağı kapatılmalıdır.

Çamaşır makinesi suyu boşaltamıyorsa, Çamaşır makinesi tahliye hortumu tıkalı ya da kıvrılmış olabilir. Su tahliye hortumu tıkanmışsa temizlenmelidir. Pompa filtresi tıkalı olabilir. Pompa filtresini temizlenir. Su tahliye pompa motorunda bozulma oluşabilir. Bu durumda pompanın yenisiyle değiştirilmesi gerekir.

Çamaşır makinesinde suyu alır almaz boşaltıyorsa, Suyu tahliye eden hortumun ucu, makine konumuna oranla alçakta kalmış veya çıkarak düşmüş olabilir. Su tahliye hortumu uygun seviyeye yerleştirilmelidir.

Çamaşır makinesinde titreşim oluşuyor ve hareketleniyorsa, çamaşır makinesi ayaklarının ayarı tam ayarlanmamıştır. Makine ayağı ayarlanarak sorun giderilir. Çamaşır makinesi sert bir zeminde dayanıyorsa sert zemine teması engellenip sorun giderilir.
Çamaşır makinesine gereğinden fazla çamaşır konularak veya çamaşır düzeni dengesiz yapılmış olabilir. Çamaşır makinesine gereken miktarından fazla çamaşır varsa gerekli miktarda ve düzgün şekilde düzenlemesi sağlanabilir.

Çamaşır makinesi sesli ve gürültü yaparak çalışıyorsa, makinenin tambur yatağı rulmanı arızalı olabilir. Bu durumda motorla kasnağın kayışı çıkarılır, tambur elle döndürülerek, eğer makinedeki gürültü yatak rulmanından kaynaklanıyorsa yatağın keçe ve rulmanı değiştirilmesi gerekir. Tamburun yatağının gövdesinde gevşeme oluşmuşsa,  tamburun yatağı kontrol edilerek yatak civatası gevşediyse sıkılması gerekir.

Çamaşır Makinası Servisi en iyi tamir fiyatıyla ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir.  Makine yıkama motorundaki rulman arızalı ise, motora kayış takılmadan
çalıştırılmalıdır. Yüksek ses motor rulmanından geliyorsa motor rulmanı değiştirilmesi gerekir. Kazan ile tambur arasında yabancı cisim takılmıştır. Takılan cisim dışarı çıkarılmalıdır. Rezistansın yerinden çıkarılıp, tambura sürtüyorsa, su ısıtıcısı kontrol yapılarak eğer çıktıysa yerine geri takılır. Amortisörü arızalıysa, amortisör kontrolü yapılarak arıza varsa değişim sağlanır.

Çamaşır  Makinesi Neden Sarsıntılı Çalışır

Alanya Çamaşır makinesi tamir bakım servisi

Garantili Beyaz Eşya Tamir Servisi  Çamaşır makine taşıyıcı ayağı dengesi bozulmuştur, taşıyıcı ayağın dengelenmesi gerekir. Makinenin Amortisör arızası ya da buna bağlı civatası gevşemişse,  amortisörün kontrolü
yapılarak amortisör arızalıysa değişimi gerekir. Bağlantı civatası gevşediyse sıkılmalıdır. Makinenin askı yayı yerinden oynayarak çıkmışsa,  askı yayı kontrol edilerek eğer yerinden çıktıysa geri yerine takılması sağlanır.

Makine deterjan çekmecesinde aşırı köpüklenme oluyorsa, yanlış deterjan seçimi yapılmış olabilir. Deterjan seçiminde ise sadece otomatik çamaşır makinesine uygun olan deterjan tercihi yapılması gerekir.

Çamaşır makinesi gözünde deterjan bölümünde su sızdırıyorsa, çamaşır makinesinin giriş suyu basıncının kontrolü yapılarak fazla ise şebeke suyu musluğunun kısılarak makine giriş suyu basıncının düşmesi sağlanır. Taşıyıcı ayağın dengeli olması gerekir. Deterjan çekmece gözü iyi oturmamış ya da çekmecede çatlak meydana gelmiş olabilir.

Deterjan çekmecesi yerinden çıkarılıp yuvası temizlenerek yerine takılmalıdır.

Çatlak çekmecenin yenisiyle değişimi yapılır.
Çamaşır makinesi deterjanı almıyorsa, suyun basıncı düşüktür. Su basıncı en az 1 bar seviyede olması gerekir. Düşük çeşme açılıp su basıncı arttırılmalıdır. Deterjan çekmecesi klepesi kapalı olma ihtimalı vardır. Deterjan çekmecesinin klepesi kontrol edilerek, klepe düzeltilmelidir. Su giriş vanası ventili arızalı ise su giriş vanasının yenisiyle değişimi yapılır.

Çamaşır makinesi alttan su kaçırıyorsa, su giriş hortumu ve tahliye hortumu yerinden çıkmış yada patlamış, hortumun bağlantı kelepçesi gevşemiştir. Hortum yırtılmışsa yenisiyle değiştirilir. Kapının körüklü contası delinmişse, kapağın körüğü kontrol edilerek yırtılmışsa değiştirilmesi gerekir.  

Kazan uzun zaman kullanım sonucunda delinmiş olma ihtimaline karşı kazanın deliği tamir edilir veya kazan değişimi yapılır. Rezistans yerinden oynamışsa ya da gevşemişse geri yerine sıkıca takılmalıdır.

Çamaşır makinesinde her türlü arızada güvenle arayabileceğiniz servisimiz ustaları hiç vakit kaybetmeden adresinize gelerek servis imkanı verecektir.

Alanya Çamaşır Makinesi Tamir Fiyatı

Çamaşır Makinesi Tamir Servisi Çamaşır makinesi tamir fiyatı çamaşır makinesindeki değişim yapılacak parça adedine veya çamaşır makinesinin kaç yıldır kullanıldığı veya aşınan parçanın durumuna göre değişmektedir.

Çamaşır Makinası Tamir fiyatları konusunda sabit bir fiyat belirtmemiz mümkün değil. Bunun en önemli sebebi mazot fiyatlarının sürekli değişmesi ve dolar kuru ile değişen yedek parça ücretinin değişim göstermesi nedeniyle dolayısıyla çağrı merkezimizden fiyat bilgisi verememekteyiz.

Her tür marka cihaz için gerekli tamir hizmetini sunan servisimiz her zaman garantili hizmet kapsamında hizmetini devam ettirmektedir. Öncelikle müşterinin memnuniyeti ön planda tutulur.

Çamaşır makinesinin markası fark etmeden eğer garanti süresi de dolduysa ve müşteri  güvenilir  bir firmadan profesyonel hizmet veren usta kişilerden hizmet servisimizi arayarak en iyi çamaşır makinesi tamir hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Çamaşır makinelerinin bozulma nedenleri arasında genel makinenin istenen düzeyin dışında aşırı çamaşır yüklenmesi ve çamaşır makinesinin kazanının dönmemesi veya kazandaki kayışların kopmasıyla çalışmaması gibi sorunlarla karşı karşıya kalınır.

Çamaşır makinesi körük lastiğindeki aşınma ve yırtılmalarda yine makine körük lastiği değişimi montajı hizmeti verilir.

Çamaşır makinesinin en uygun programlama ayarında çalıştırılması da yine çamaşır makinesinin daha düzgün yıkamasını sağlar.