Samsun Klima Bakım Montaj Fiyatları / Ücreti 444 2 846

Klima bakımı tamiri için hemen arayın

444 28 46

Samsun Klima Teknik Tamircisi

Karadeniz Bölgesinde yer alan Samsun ilçemiz  gerek  doğal tarihi ve kültürüyle doğal zenginlikle dolu ve  deniz, kara, hava, demir yolu gibi her tür ulaşım olanağının sağlandığı şehir Samsun her alanda gelişmiş ve sürekli gelişmekte olan bir servistir. Samsun, Türk İstiklal Savaş’ının başlangıç noktası olma özelliğiyle önemli şehirler arasında yerini almaktadır.

Samsun klima bakım servisinden detaylı fiyat bilgisi ve tamir hizmeti hakkında bilgi alabilirsiniz. Klima bakımında oldukça fazla faydası bulunur. Klimanın düzenli şekilde çalışabilmesi ise klima bakımının düzenli düzenli aralıkla yapılmasıyla mümkündür.

Klima tamir bakım servisini  Klima Bakım Fiyatları 2019 adlı makalemizi de okuyarak detaylı tamir ve fiyat hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır

Klima bakımı her yıl düzenli şekilde en iyi tamir ustalarına ve klima tamir alanında ve işinin ehli bir klima ustasıyla çalışmak her zaman işinize yarayacaktır.  Klima bakımında dış ünite temizliğinin yanı sıra aynı anda iç ünite temizliği ve klima filtre temizliği düzenli olarak bakımının yapılması cihazın daha rahat ve yüksek performansta çalışmasını sağlayacaktır.  Sonuç olarak klima bakımı kullanıcı tarafından kendinizin yapabileceği bir işlem olmayıp ince ve detaylı ve uzman kişilerin klima temizlik ve bakımını yapması önemli bir konudur.  

 Klima bakımı nasıl yapılır? Klima bakımından neler yapılır? gibi her tür arızaya kısa sürede ve en etkili çözüm teknikleri ile kullanıcının servis istemeden kendi yöntemiyle araştırma yaparak yapmak istediği konular arasındadır. Klima bakımı esnasında neler yapılır sırasıyla;

Klima Bakımında  dış ünitesi bakımında sırasında, Klimanın dış ünitesindeki temizliği yapılır, tozlanma ve kirlenme varsa temizlenir, Klimanın ısı değiştirme bölümündeki  temizlik kontrolü yapılır, Klimanın kaçak kontrolü yapılması gerekir, Klima hat kontrolleri elektronik bölümleri, klima kart bağlantısı gibi her tür genel kontroller yapılmalıdır, Klima fanının kontrolü sağlanır, İç ünitede yapılması gereken işlemler ise sırasıyla şöyledi, Klimanın dış ünite temizliği yapılması gerekir, Klima filtresi temizliği yapılmalıdır, Klimanın iç bölümündeki tüm elektronik parça içinnin tam temizliği yapılması gerekir,

Tüm bu işlemlerin sonuda ise klimadaki  drenaj hattı kontrolünün yapılması gerekir ve ve düzenli şekilde ara ara temizliği sağlanmalıdır, klima filtresinin temizliği gayet öneli konular arasında yer almaktadır. Klima bakımının tül temizliği ve kontrollü yapıldıktan sonra ise ortaya konulan ve tespit edilen arızalar yada ileride karşımıza çıkabilecek tüm arızaların kontrol altına alınması sağlanır ve klima kullanıcısının isteği ve tamiri  onaylamasıyla birlikte klima bakımı yapılır.

Tüm bu işlemlerin sonunda ise kış yada yaz ayarı kontrol edilen klima kullanıcı kişiye tamamen çalışır vaziyette teslim edilir.

Klima bakımının nasıl ve hangi işlemler doğrultusunda yapılacağını anlamak ve gereken arızanın tespit edilerek en uygun müdahalenin yapılabilmesi oldukça önemli bir konu olmakla birlikte klimaya yapılacak tüm tamir işlemlerinin uzman ve tecrübeli bir usta ve ekip tarafından yapılması çok önemlidir.

Bilinçsizce yapılacak bir klima tamir veya bakımı sonucunda ise fazlaca arıza meydana gelebilir. Klima tamiri ve bakımı için teknik servisimiz Klima Servisi adlı makalemizi de okuyarak klima bakım tamir hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Samsun Klima Arıza Tamir Servisi

klima bakım servisi

Yıllarda klima tamiri ve bakımı, klima montaj ve klima söküm işleri, tüm klima sök tak işlemleri, klima taşıma fiyatı ve ücreti hakkında detaylı hizmet sunan ve servis ağımız geniş olan klimalar dönem dönem arıza vermektedir. Klimalar yapısı gereği oldukça hassas bir yapıya sahip olup her zaman en iyi müdahaleyi gerektiren en iyi tamir ile eskisi gibi çalışması sağlanabilir ve her zaman ilk günkü performansta ve kalitede detaylı çalışma sağlanır.   Klimanın arıza vermesinin sebepleri farklı sebeplere dayanmaktadır.

Klima arızasının oluşması ile klimanın tüm çalışma sistemi bozulur ve bu durumda klimanın arıza göstermesinin en büyük faktörü ise klima bakımının düzgün yapılmaması halinde ise oluşan arızalardış sebepler, klima kullanıcı hatası, tamir hizmeti esnasında gereken müdahalenin yerine getirilememesi cihazın düzelmesinden ziyade daha çok sorun oluşturmasına dahi neden olabilir.  

Klimada sorun oluştuğunda ise klimaya gereken müdahele uzman kişilerce onarımı yapılmaması durumunda  klimada daha fazla hasar oluşarak daha fazla masraflı büyük çaplı arızalar söz konusu olur ve müşterinin daha fazla ücret ödemesine neden olur. Samsun klima tamir teknik servisimizi aramanız halinde kısa sürede sürede size istenen klima tamir ve bakım hizmeti için en iyi hizmet kapsamında hizmeti sunulur.

 Klima arızaları arasında ise yine, Klima kumandayı algılamıyor, Klima soğuk hava üflemiyor, Klima sıcak havayı üflemiyor, Klima ana kart değişimi, Klimanın termostat arızası ve tamiri, Klima çok fazla ses yaparak çalışıyor, Klima kötü koku yapıyor, Klima hiç çalışmıyor, Klima sürekli sigortayı attırıyor, gibi sorunlar meydana gelerek sık sık başımızı ağrıtır. 

Klima arızaları meydana geldiği zaman ustaca ve işini en iyi bilen tecrübeli bir usta tarafından tamir hizmeti alınması önemlidir. Garanti süresi dolan her  marka hiç fark etmeden Samsun da bulunan klima tamir servisimiz aynı gün içinde hizmet

vermektedir. Müşteri memnuniyeti bakımından klima tamiri, klima onarımı, klimada orijinal yedek parça değişimi en iyi fiyatlarla gerçekleştirilir.

Klima teknik tamiri için  Zeki Usta Klima Bakım Tamir Montaj Fiyatları adlı makaleyi de okuyarak detaylı tamir bakım bilgisine ulaşabilirsiniz.

Klima Bakımının Faydaları

Klima bakım fiyatları

Klima yapısı gereği konforu ve rahatlığı sağlayan ve  oldukça iyi iklimlendirmeyi sağlayan bir cihaz olup neredeyse tüm yaşantımızda her alanda ve her mekanda kullanılan cihaz halini almıştır. Klimanın sürekli kullanımı oldukça fazladır ve düzenli olarak bakımının yapılması sayesinde klima daha düzgün ve en düşük enerji ile en iyi çalışmaya yapar.

Klima bakımı klima ustası tarafından en iyi şekilde yapılmalıdır. Klima bakımı yapılmasının bir çok faydası bulunmaktadır. Klima bakımı yapılarak klimanın daha verimli ve sağlıklı çalıştığı gözlenir. Klima bakımının faydalarından bahsedecek olursak,

Klimanın belirli bir kullanım ömrü bulunur ancak klima bakımı yapılmadığı takdirde klimanın kullanım ömrü kısalır, klimaya bakım yapıldığı sürece uzun yıllar en iyi performansta kullanımı sağlanır.

Klimanın en iyi çalışmayı sağlamasını yanı sıra bakımlı klima sayesinde, tüm sağlık sorunlarının önüne geçilmiş olur,  klima filtresinin temizliği klimadan gelen hava direkt olarak bulunulan mekana dolduğu için önemli bir konudur. Klima bakımı sayesinde enerji tüketimi en aza iner, gerekli ve yeterli şekilde çalışma sağlandığı gibi tasarruflu kullanım yapılır. Klima bakımı mekandaki havanın kalitesini artırır, Klima bakımı yapıldığı sürece gereken konfor daha fazla sağlanabilir, Klimada arıza oluşumu daha aza inmiş olur.

Klima Bakım Fiyatları

Samsun klima tamircisi

Klima bakım fiyatları klimanın tipi ve çeşidine göre klimada oluşan arıza çeşidine ve klimanın taşınması bir yerden bir yere söküm ve montaj işlemine göre değişim göstermektedir.

Klima sök tak işleri veya klimanın taşınacağı mesafenin uzaklığına ve yakınlığına göre değişim göstermektedir. Klima çoğu zaman sürekli kullanım sonucunda filtresindeki tıkanmalar veya klimanın çalışan diğer parçalarında oluşan arızalar için değişim yapılacak parça adedi veya parçanın türüne göre fiyat farklılıkları oluşur. Klima taşıma esnasında dış ünite değişikliği ve iç ünite değişimi ve sök tak işlerinde farklı işlemler sonucunda farklı fiyatlar karşımıza çıkar.

Klima söküm ve montaj işleminde klimanın çeşidine göre değişim olduğu gibi klimanın taşınacak bölgesine göre de fiyat değişimi oluşur. Klima servisi makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Klima Söküm Klima Montaj Taşıma Servisi

Samsun klima bakım servisi

Klimanın en uygun yere montajının yapılması ve söküm ve montaj işlemini yapacak ustanın mutlaka işini bile ve tecrübeli usta olması gerekir. Aksi halde iyi bir montaj yada söküm işlemi yapılmadığı için klima zarar görebilir.

Klimanın en iyi şekilde tamiri ve bakımının yapılması cihazın daha az arıza vermesini sağlar ve daha uzun süre kullanımı beraberinde getirir. Klima taşıma ücreti 2019 adlı makalemizi de ziyaret ederek firmamız ve hizmetleriniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Klima Taşımada Nelere Dikkat Edilmelidir

Klimanın 2. el veya sıfır klima olması hiç farketmeden klimanın bir yerden başka yere taşınması yapılırken bazı kurallara uyulması gerekli bir konudur. Klimayı taşırken dikkat edilecek konular:

  • Klima taşınla esnasında taşımaya uygun noktalarda hazırlanmalı taşıma yuvalarından tutularak taşınmalıdır. Aksi halde klima elinizden kayıp düşer hasar görür.
  • Dış ünite dik pozisyonda taşınması uygundur. Yan olarak yatırılmamalı yada ters çevrilmemesi gerekir.
  • Klimanın üst üste kaç tane taşınabileceği ürün üzerinde bazı işaretler ile belirtilir. Konulan rakam dışında saklayarak ve hareketi sağlamak ürüne mekanik bakımdan ciddi zarar verebilir. Bu sebeple bu konuya özen gösterilmelidir.
  • İç ünitenin ıslanmamalı ve suyla temas etmemelidir. Aksi halde ürünün elektronik aksamı arızalanabilir.
  • Ambalajın üzerine basmadan üzerinde yürümeden ya da üzerine oturmadan taşımak gerekir. Aksi durumda klima zarar görür. Bu zarar gözle görülmeyebilir ancak klima ciddi mekanik hasarlara neden olabilir. Ayrıca Klima montaj arıza servisi isimli makalemizde önemli içerik yazılarımız bulunmaktadır.