Samsun Klima ve Kombi Tamircisi Zeki Usta 444 2 846

Kombi klima tamiri için hemen arayın

444 28 46

Samsun Kombi Klima Teknik Tamircisi

Kombi bakım tamir servisleri

Kombi ve klimalar ısıtma ve soğutma sistemli cihazlar olup hayatımızın her alanında ve her mekanın ihtiyacı olan cihazlardandır. Kombi ve klima sayesinde en iyi iklimlendirme sağlanabilir ve sağlıklı ve verimli bir çalışma için ise klima veya kombinin rutin bakımı şarttır.

Kombi ve klimalar her mevsim hiç ara vermeden kullanılan ve sürekli şekilde kullanım sonunda ise cihazın bazı parçalarındaki eskimeler veya cihazların ısıtma ve soğutma için kullanılan ve bu işlevi yaparken ise en iyi şekilde verimli çalışmasının yanı sıra yine cihazın en az enerjiyi de sarf ederek kullanımı sağlanabilir.

Kombilerimiz her mevsim gerek ısınma için gerekse sıcak su ihtiyacını karşılayan ve her çeşit kombi çeşidiyle hermetik, bacalı ve yoğuşmalı kombiler olmak üzere her tip kombide aynı sistem çalışmaktadır. Ancak yoğuşmalı kombi sistemi diğerlerine nazaran biraz daha farklıdır.

Yoğuşmalı kombiler içindeki suyu hiç soğutmaz ve ısı daha çabuk alan kombi yakıtı da bir o kadar asgariye düşürür. Doğalgazımız daha az kullanılırken en iyi ve kaliteli ısınmada gerçekleşir. Kombi Klima bakım servisi yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

 Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

kombi bakım tamir ücretleri

Kombi bakımı yapılmaması halinde tasarruf olmaz, kombide daha fazla arıza sorunlar yaşanır, kombi gereken çalışmayı sağlayamaz, kombinin kullanım ömrü kısalır ve kısa süreliğine kullanıyor olmanıza rağmen temel kullanım ömrünü yitirir. Bu sebeple bakımlar ihmal edilmeyen veya ihmal edilmemesi gereken uygulamaların başında gelmektedir. 

Kombi bakımı yılda bir defa tecrübeli ustalar tarafından yapılması gerekir.  Bakım denilen uygulama sadece iç temizlik ibaret değildir. Bakımda ileride oluşabilecek arızalar tespit edilir, mevcut sorunlar tespit edilir, gereken müdahale yapılır. Bu uygulamaları kullanıcı olarak yapamazsınız. Bu sebeple de mutlaka uzman yardımı almalısınız. Kombi kampanyası ücreti için teknik servisimizi arayarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Kombi Bakımında Neler Yapılır?

Kombi bakım tamir servisi ustası
 • Kombi içerisindeki su boşaltılarak kirli suyun tahliyesi sağlanır.
 • Genleşme tankı hava ölçümü yapılır uygun seviyeye kadar hava basılır.
 • Yanma odası söküldükten sonra ve içinde oluşan toz ve pislik temizliği yapılır.
 • Brülör sökülerek tel fırça yardımıyla gözenekler temizlenir.
 • Fan testi yapılır ve gerek görülürse temizlenir.
 • Kalorifer dönüş filtresinin sökümü yapılarak temizlenir. Kombi içinde bulunan tüm parçaların toz ve kiri temizlenir.
 • Kombiden sökülen parçaların hepsi titizlikle tekrar toplanarak kombinin suyu doldurulur.
 • Gaz ayarı kontrolü yapılır.
 • Gaz sızdırmazlık testleri yapılır.
 • Kullanıcıyla birlikte kontrol yapılır ve kullanıcıya kombi teslimatı sağlanır.

Kombinizin bakımı ve tamiri için teknik tamir servisimizi hemen teknik tamir servisimizi arayarak bize ulaşabilir ve aynı gün servis imkanı bulabilirsiniz.

Kombinin her yıl düzenli yapılmalıdır. Çünkü kombi tesisatta sürekli kullanımı sonrasında biriken suyun kirlenmesi veya kombinin uzun süre kullanımıyla parçalardaki eskime sebebiyle parça değişimi yapılması gerekebilir.

Kombi yapısı gereğince hassas bir yapıdadır ve tecrübeli iyi bir kullanıcının hatasızca kullanabilmesiyle kullanım süresi uzayabilir. Kombi bakımı düzenli aralıkla her yıl yapılması kombinin daha iyi ve en iyi performansta çalışmasını sağlar. Kombi bakımı esnasında kombinin sadece eskiyen parçalarının değişimi ve kombinin parçalarının orjinaliyle değiştirilmesi anlamına gelmez. Petek temizleme Kombi bakım servisi adlı makalemizi de okuyarak hizmetimiz hakkında detaylı bilgiyi alabilir ve en iyi tamir hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kombi bakımında esas alınan kombinin gaz ve su sızdırmazlık testlerinin yapılmasıyla kombinin daha önceden oluşabilecek arızalarının önüne geçilmiş olur.

Kombinin tüm parçaları toz ve kirden arındırıldıktan sonra mutlaka kombinin havası alınarak su seviyesinin dereceği 1,5 – 2 seviyede olmasına dikkat edilmelidir.

Kombinin havasının alınması gerekir. Kombide eğer su seviyesi eksikliği görüldüyse kombinin altında küçük bir vana bulunur. Bu vananın biraz açılarak kombi bar seviyesi su takviyesiyle düzelir. Suyu eksilmişse su eklemesi yapılır ancak bazen vanayı uzun bekletirsek bu durumda da kombi gereken seviyenin üstünde su almasıyla kombi basıncı yükselir ve bu durumda kombi eror vermeye başlar.

Samsun Kombi Bakım Tamir Servisi

Ankara Kombi bakım merkezi

Kombiye gerekli bakım yapılmazsa, Kombi ateşleme yapamaz, kombi su sızdırması nedeniyle bar seviyesi düşer. Kombiye su takviyesi yapıldıktan sonra kombi FH göstergesi çıkabilir. Bu uyarının tam anlamı cihazın kendini resetlemeye yani yenilemeye başladığı ve cihazın 1-2 saniye içinde es ki çalışma düzenine geçeceği anlamına gelir.

Kombinin bar derecesinin ne yüksek ne de alçak olmaması önemli bir konudur. Aksi halde kombinin barının yükselmesi ve azalması sonucu kombi bar seviyesindeki dengesizlik nedeniyle kombi gerekli sistematik çalışmayı gösteremez.

Kombinin bar seviyesinin uygun hale gelmesi için öncelikle cihazın vanasının kontrolü yapılması ve mesela cihaz petekleri hiç ısıtmıyor gibi çok fazla şikayet gelmektedir. Öncelikle yapılması gereken işlem cihazın herhangi bir arızası var mıdır? Tabiki bunların tespit edilebilmesi için cihazın rutin kontrolden geçirilmesi gerekir. Bu sayede kombide oluşabilcek arızaların önüne geçildiği gibi gaz kaçak testleri sayesinde can güvenliği de sağlanmış olacaktır.

Kombinin tüm parçaları bakım esnasında elden geçirilir. Eğer cihazda eskiyen ve yenilenmesi gereken ve daha sonra arıza verdirecek bir parça varsa Kombi ve bakımı teknik tamir servisi ustası cihazdaki eski parçanın yeni parçayla ki  bu parçalar yine orijinal yedek parçalardır. Kombi teknik tamir servisimiz her yaptığı işe ve eğer cihazda değişilecek bir parça varsa bu parçaların da yine 1 yıl garanti süresi ile en iyi kombi tamir servisine yaptırılmasıyla birlikte garantili yedek parça değişimi yapılır.

Samsun Klima Teknik Tamircisi

Klima bakım fiyatları

Klima Tamir servisi Samsun da uzun süredir klima arızalarında en uygun tamiri yaparak en uygun ve en etkili çözümler sunularak klimada bir sorun kalmayacak şekilde eksiksiz hizmet verilir.

Klimalar her alanda kullanılan ve gerek havayı ısıtmaya, gerekse havayı serinletmeye yaralan çok amaçlı özel cihazlar arasında yerini alır. Klima sayesinde bunaltıcı yaz günlerinde cihazın bulunulan ortamı en iyi şekilde soğutması ve mekandaki tüm havanın yenilenerek en iyi havalanmış ortam oluşturmasına yardımcı cihazdır. Klima yapısı gereği hassas ve bir o kadar düzgün kullanılmaması ya da düzenli bakım yapılmadığı durumda ise klima arıza gösterir.

Klimanın düzenli bakımı sayesinde klima uzun yıllar en iyi şekilde yüksek performans göstererek en iyi soğutmayı ve en iyi ısıtmayı sağlar. Klimanın hassas yapısı gereği cihazın havanın sıcaklık ve soğukluk durumuna göre en iyi şekilde çalışması sağlanır.

Cihazın kullanım koşullarına uygun şekilde kullanılabilmesi de önemlidir. Çünkü yanlış program seçimi veya bilinçsiz şekilde kullanmak cihaza zarar verir.

Günümüzde evlerin vazgeçilmezi haline gelen klimalar hem ısınma amaçlı hem de yaz sıcaklarında serinleme amaçlı kullanılıyor. Ortalama bir klima her iki kullanımda da içinden yüksek debide hava üfleyerek ısıtma ve soğutma yapıyor.

Klimalardan Gelen Kötü Kokular Neden Oluşur

Klimalar ısınma ve soğutma amaçlı her mevsim kullanılabilmekte. Ancak sürkekli kullanım sonucunda 6 ay yada 1 yıl içerisinde kullanıcı kokudan şikâyetçi olur. Bilinçsiz veya yanlış kullanım sonucu oluşan kokular dayanılmaz noktalara ulaşmadan önlem alınmazsa sağlığı da olumsuz etkileyecek noktalara varabiliyor.

Klimaların kullanıldıkça koku yaymalarının sebebi bir noktada doğru çalıştıklarının da işareti. Yüksek debide hava çekilip üfleyerek sıcak ve soğuk hava sirkülasyonu yapılır klimalar kapaklarının altında filtre bulundurulur. Bu filtre bulunduğumuz ortama partikülsüz hava üflemek için kullanılır. Haliyle uzun süre kullanılan klimalar filtrede biriken partiküller kötü kokuya neden olur.

Kötü kokunun oluşmasını önlemek veya mümkün olduğunca geciktirmek için klima kullanılan odalarda sigara içilmemeli, dumana sebep olabilecek eylemler gerçekleştirilmemeli ve klimanın olduğu odalar düzenli olarak havalandırılması gerekir. Alınan bu önlem ile koku yapma ve filtre kirlenmesi gibi durumlar geciktirilebilir. Klima ömrünün uzaması, sağlıklı hava solunması ve koku unsurların oluşmaması için de klimaların, kullanılmasıyla zamanla kirlenen klima, 2 haftada bir temizlenmesi gerekir. Klima bakım montaj Fiyatları yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Alanya Beko Klima bakım fiyatları

Klimalar hassas elektronik donanıma sahip cihazlardır. Düzenli temizlik yapılacağında kullanım kılavuzunda belirtilen direktiflere göre kapağının açılarak ön filtrelerine erişim sağlanır. Klimalarınızı kullandığınız zamanlarda 2 haftada bir temizlemek için bu filtreyi temizlemeniz ve klima kullanım talimatlarına uymanız yeterli olacaktır.Klima filtrelerinin basitçe ev ortamında temizlenmesi için sırasıyla şu yollar izlenmelidir;

 • Klimanızın kullanma talimatına belirtildiği şekilde kapağının açılarak ön filtresi temizlenir.
 • Filtre dikkatlice yerinden çıkarılır küvet veya lavaboda su ile nazikçe yıkanır. Kullanılan suyun soğuk olması gerekir ve herhangi bir deterjan ya da temizlik maddesi kullanımı gerektirmez.
 • Nazikçe temizlenen klima filtresi uygun ortamda bilhassa güneşte kurutulmalıdır.
 • İhtiyaç duyulursa filtrenin ardında açılan klima bölgesi elektrikli süpürge yardımıyla orta şiddette çalıştırarak fırça yardımıyla temizlenir.
 • Kuruyan filtreyi yine kullanma talimatına uygun olarak yerine takıp klimanızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Klima temizliği sonunda kendi yöntemini klimayı kullanılan sürede 2 haftada bir düzenli yaptırmalısınız. Ayrıca yılda bir defa de klimanın teknik tamir servisinden alarak teknik temizliğini de yaptırmanızda fayda olacaktır. Klima sorunları için klima kombi servis telefonumuzdan servisimizi arayarak fiyat ve tamir hakkında detaylı bilgi isteyebilirsiniz.