Buzdolabı İç Gövde Çatlağı Tamiri 444 28 46

Buzdolabı tamiri için hemen teknik servisimizi arayın

444 28 46

Buzdolabı İç Gövde Çatlağı Tamiri Nasıl Yapılır

Buzdolabı Tamir Servisi

Buzdolabı iç gövde çatlağı tamiri içintamir bakım servisi buzdolabındaki iç gövde çatlağı arızaları genel olarak bir üretim hatası değildir. Genelde kullanıcı hatası olarak kabul edilen buzdolabı iç gövde çatlağı cihaz garantili olsa dahi garanti kapsamı dışında ücretli teknik tamiri yapılır.

Çoğu zaman müşterinin kullanımı sonrası buzdolabında iç gövde çatlağı meydana gelir ve buzdolabı garanti kapsamında dahi olsa bu arızalar garantili olsa dahi garanti kapsamında tamiri yapılmaz.

Müşteri bu tür buzdolabı iç gövde çatlağı ile karşı karşıya kaldığında buzdolabını kendisinin tamir ettirmesi önerilir. Genel olarak iç gövde çatlaklarında üretim hatası kabul edilmez ve darbe ve iyi kullanılmayan ve darbe gördüğü için buzdolabı iç gövde çatlağı olduğu söylenir .

Buzdolabı tamir servisimiz buzdolabınızdaki iç gövde çatlağına da profesyonel ustaları sayesinde çözüm bulur ve tamirini gerçekleştirir. Beyaz Eşya Tamircileri tamir servisi her zaman en iyi hizmeti uygun ücretle hizmet verir.

Garanti süresinde teknik arıza oluştuğunda teknik  servis buzdolabı gövde çatlağı arızasını onarmaktadır. Garanti süreniz sonlandı ve buzdolabı buzluk bölümü iç gövdesinde üretici hatasından oluşan bir çatlama oluştuysa teknik servis buzdolabını önce kontrol eder. Eğer buzdolabının garanti süresi dolduysa ücretli değişim yapılabilir.

Buzdolabı İç Gövde Çatlağı Tamiri Kime Ait

Buzdolabının gövdesinde  oluşan çatlak tüketici tarafından değil de üretim hatasından kaynaklanıyorsa aslen üreticinin bu değişim eğer buzdolabı garanti kapsamındaysa yetkili servisin ücretsiz yapması gerekir. Ancak çoğu yetkili serviste maalesef buzdolabı iç gövde çatlağını üretim hatası olarak kabul etmek ve buzdolabının kullanım hatasından dolayı meydana geldiği için yine diğer tüm özel teknik tamir servisleri gibi gövde çatlağı tamirini ücretli olarak gerçekleştirir. Büyükçekmece Arçelik Beyaz Eşya Servisi hizmetimizde kaliteli ve en uygun fiyatlarla tamir hizmeti sunmaktadır. 

Buzdolabı komprosörü basınç borusu buzdolabı kapağının çevresinden dolaşarak boru bağlantısına bağlanır, bu boru sistemi ise kondansere bağlanır, ordan drayer üzerindeki kılcala geçip iç soğutucuya doğru gider ve dönüş borusu ile tekrar komprösöre döner. Buzdolabında oluşan kaçak eğer kapılara giden boruda ise, borular iptal edilip doğrudan basınç borusuna yani kondansere bağlantı yapılarak sorunlu kısmın arızası çözülmeye çalışılır. Nemli ve sıcak havada aşırı terleme yapması önlenmek için bu yol izlenir.

Buzdolabındaki iç gövde kaçağına giden ve yapılacak tamir, kılcal borudan sonra gelen sistem için yapılır bu tamir işlemi ve işlem olumlu şekilde sonuçlanır. Kaçak hangi bölümden kaynaklanır bunun tespiti yapılarak mutlaka manifolt veya saat bağlanıp kontrol edilmesi gerekir.

Buzdolabı iç gövde çatlağı teknik tamir servisimizde tamiri yapılır. Ancak buzdolabı iç gövre çatlağı kullanıcı hatası olarak kabul edilir. Buzdolabı garanti kapsamında dahi olsa buzdolabının iç gövdesindeki çatlak tamiri yine garanti kapsamında dışında ücretli olarak tamir edilir.

Buzdolaplarında buzdolabı arasında genelde motoru kendi kendine zaman zaman durdurması  ve buzdolabı motoru bir süre  dinlendikten sonra yine motor yeniden otomatik çalışmaya geçer ve nofrost buzdolabı kendi kendini sürekli dinlendirir ve otomatik şekilde yeniden motorunu çalıştırarak tüm karlanma ve buzlanmayı yok eder.

Nofrost buzdolabı otomatiği tamirini servisimizde uzman tamir servisi ekibimiz her tür buzdolabı için etkin çözümlerle tamirini gerçekleştirir. Buzdolabı servisi makalemizide okuyarak servisimiz hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz.

Buzdolabı İç Gövde Çatlağı Tamir Fiyatı

Buzdolabı gövdesi kendiliğinden çatlayabilir ve eğer garantiliyse yetkili servis aranır ve yetkili servisler buzdolabı iç gövde çatlağını maalesef garanti kapsamı dışında yapılabileceğini ve tüm masrafın müşteriye ait olduğunu bildirir. Yetkili servislerden buzdolabı iç gövde temini ve değişim talep edilse de bu kullanıcı hatası olarak görülür ve masrafa tabi tutulur.

Buzdolabı iç gövde çatlağı yaptırmak isterseniz teknik tamir servisimizi arayarak en uygun fiyatla iç gövde çatlağını yapabilir ve kullanılan parçalar daima orjinal yedek parçalardan temin edilerek kaliteli ve garantili hizmet kapsamında hizmet verilir. Buzdolabı gövde çatlağı oluştuysa hemen servisimizin çağrı merkezini arayarak en yakın yerden servis imkanı bularak güvenli hizmet alabilirsiniz.

Servisimizi 444 28 46 numaralı telefondan arayarak buzdolabı gövde çatlağı fiyatları hakkında profesyonel ustalarımız size geri dönüş yaparak buzdolabı gövde çatlağı hakkında detaylı bilgi verirler ve teknik tamir desteği için aynı gün adresinize gelerek hizmet imkanı verebilir.

 Garantili Beyaz Eşya Tamir Servisi  buzdolabı ve beyaz eşya tamirini garantili olarak yapar.

Buzdolabı arızasının başında buzdolabı motoru yüksek ses çıkarıyor, buzdolabı motor fanı çalışmıyor, buzdolabı gazı bitti gaz dolum fiyatı ne kadar, buzdolabı iç gövde çatlağı tamir fiyatı, buzdolabı kapağı arızalı, buzdolabı eritme yapıyor veya çok fazla buzlanma ve karlanma yapıyor gibi daha birçok sorunla karşı karşıya kalınır. Bütün buzdolabı sorununun tamir ihtiyacında servisimizi arayarak  aynı gün tamir hizmeti alabilirsiniz. 

Buzdolabı Teknik Tamircisi Servisi

Balıkesir Grundig derin dondurucu buzdolabı tamircisi

Buzdolabı arızasının başında özellikle buzdolabının kullanıcı hatasından kaynaklanan ve buzdolabının bilinçsiz kullanımı nedeniyle arızalar oluşur. Buzdolabının uzun süre aynı performansta en iyi çalışmayı sağlayabilmesi için buzdolabının rutin bakım ve temizliğinin yapılması ve buzdolabının gereğinden fazla aşırı malzeme yüklenmeden ve yiyecek ve tüm malzeme yerleşimi yaparken aşırı yüklemeden ve buzdolabının hava kanalındaki gözlerin tıkanmadan özenli yerleşim yapılmasıyla buzdolabı uzun süre aynı yüksek performansta çalışması sağlanabilir.

Buzdolabı Motoru Tamir Fiyatı

Regal buzdolabı tamir servisi

Buzdolabı motoru tamir edilir mi derseniz mutlaka  servisimiz buzdolabı oluşan çok gürültülü ve hiç durmadan çalışıyor, motor fanı çalışmıyor ve buzdolabı motoru aniden duruyor, buzdolabı motor değişimi fiyatı gibi her konuda her tür buzdolabı arızasının tamiri için servisimizi arayarak tamir talebinde bulunabilir ve güvenli hizmet kapsamında garantili hizmet alabilirsiniz.

Buzdolabı motor tamiri ve buzdolabı iç gövde çatlağı tamiri ve buzdolabı iç gövde değişimi gibi arızalarda güvene servisimizi arayarak hizmet isteğinde bulunabilirsiniz. Teknik buzdolabı tamir servisi tamircisi servisimiz aradıktan kısa bir zaman sonra sizi arayarak buzdolabı tamir fiyatı, buzdolabı iç gövde değişim fiyatı hakkında bilgilendirir ve müşteriden onay alırsa tamir için adresinize kısa zamanda ulaşım sağlar. Her tür buzdolabı tamiri ve arızası için servisimiz çare bulmaktadır.

Buzdolabının arıza nedenlerinden olan kapağın devamlı açılıp kapanması, buzdolabı motorunun soğutma yapamayıp arıza göstermesi, en iyi soğutma işlevini sağlayabilmesi için daha fazla güç harcayan buzdolabında motor arızalarına sıklıkla görülür.

Buzdolabı Tamir Çözümleri

Bu sebeple buzdolabı kapağının fazla açık bırakılmaması ve kapak lastiklerinin eskimiş ve yıpranmış olmaması ve eğer kapak lastiklerinde aşınma var mıdır? kontrolünün yapılarak buzdolabı motor sorunlarına çare aranır ve en iyi hizmeti uzman teknik ekip elemanlarının kesin sonuçlu çözümleriyle en iyi buzdolabı tamiri yapılır ve buzdolabında hiçbir eksik ve noksan olmayacak şekilde tamir işlemi sonlanır. Profilo Beyaz Eşya servisi en iyi buzdolabı iç gövde çatlağı tamirini kaliteli ve güvenli hizmet çerçevesinde gerçekleştirir. 

Buzdolabı iç gövde çatlağı meydana geldi ancak buzdolabınız garanti kapsamı içinde bulunuyor. Buzdolabı garanti kapsamında dahi olsa bu yetkili servisin ücretsiz tamir hizmeti verebileceği bir işlem olmayıp maalesef garanti kapsamı dışında ücretli tamir hizmeti garantili parça değişimi ve yapılan iş içinde yine 1 yıl süre ile garanti verilerek en iyi buzdolabı tamir hizmeti kısa sürede müşteri onayı dahilinde gerçekleşir.

Buzdolabı ana kart değişimi, buzdolabı soğutmayı yapmıyor, buzdolabı motoru çalışmıyor, buzdolabı kapak lastiği değişimi, buzdolabı teknik tamir servisi , buzdolabı tamircisi, buzdolabı tamir fiyatı, buzdolabı iç gövde çatlağı tamiri tamircisi servisi, buzdolabı teknik tamir servisi, buzdolabı gaz dolum fiyatı, buzdolabı genel bakım fiyatı, buzdolabı fan arızası, buzdolabı eritme yapıyor, buzdolabı her şeyi donduruyor gibi daha bir çok arızada hiç tereddüt etmeden güvenle arayabileceğiniz teknik buzdolabı tamir servisi ustası en kısa zaman da müşterinin adresine giderek orijinal yedek parça değişimi ile yapılan işin arkasında durmaktadır. 1 yıl boyunca tamir edilen buzdolabının aynı yerden arızasının meydana gelmesi halinde yeni bir ücret talep edilmeden bir yıl garantili hizmet ve orijinal parça garanti kapsamı dahilinde olur.

Buzdolabı her yıl düzenli bakım isteyen hassas bir cihazdır. Her mekanda kullandığımız buzdolabında bir koku oluştuysa karbonatlı ve sirkeli su ile temizliğini yapabilirsiniz. Buzdolabı eritme yaptığı taktirde buzdolabında oluşan kötü kokular bu sayede kolayca temizlenir ve tüm koku giderilebilir.  Buzdolabı Servisi tamir servisi her zaman en kaliteli hizmetiyle en iyi tamir fiyatı ile tamir hizmetini gerçekleştirir.  

Uzman Teknik kadromuz ile hizmet verdiğimiz bölgeler,

Ankara ilimizde;

Abidinpaşa, Akdere, Aydınlıkevler, Aktepe, Altındağ, Ayrancı, Atapark, Anıttepe, Batıkent, Balgat,Bahçelievler, Bağlum, Boğaziçi, Birlik Mahallesi, 100.Yıl, Beşevler, Beysukent, Bilkent, Cebeci, Cevizlidere, Çukurambar, Çankaya, Çayyolu, Demetevler, Dikmen, Dikimevi, Elvankent, Eryaman, Etimesgut, Etlik, Esat, Emek, Esertepe,İlker, İncek, İncirli, Güneşevler, Gazi Mahallesi, Hasköy, Hüseyingazi,Hoşdere, Karapürçek, Keklikpınarı, Gaziosmanpaşa, Gölbaşı, İvedik, Karşıyaka, Kuşçağız, Kurtuluş, Kızılay, Kırkkonaklar,Kavaklıdere, Keçiören, Mamak, Macunköy, Maltepe, Natoyolu, Tuzluçayır, Tunalı, Türközü, Oran, Ostim, Ulus, Ufuktepe, Öveçler, Pursaklar, Serhat, Sanatoryum, Siteler, Sıhhıye, Sokullu, Subayevleri, Seyranbağları, Söğütözü, Sincan, Şentepe, Saimekadın, EgeMahallesi, Saray, Yenikent, Çakırlar/Batıkent, Ümitköy, Yaşamkent, Yükseltepe, Yeşilbayır, Yenimahalle, Zerdalitepe.

İzmir ilimizde;

Hatay, Altındağ, Alsancak, Asmaçatı, Bayraklı, Basmane, Balçova, Bornova, Bostanlı, Bozyaka, Buca, Çankaya, konak, Çiğli, Çamdibi, Eşrefpaşa, Evka 1, Evka 2, Evka 3, Ege Kent, İzmir, Gaziemir, Göztepe, Güzelyalı, Gültepe, Gümüşpala, Karataş, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, İşçievleri, Buca, İnciraltı, Konak, Narlıdere, Manavkuyu, Mavişehir, Mithatpaşa, Mimkent, Sarnıç, Osmangazi, Yeşilova, Yeşilyurt, Soğukkuyu, Şirinyer.

Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı

Antalya ilimizde;

Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Lara, Kundu, Hurma, Arapsuyu, Gürsu, Altınkum, Öğretmenevleri, Pınarbaşı, Toros, Uluç, Uncalı, Ahatlı, Dokuma, Meltem, Şarampol, Kızılarık, Varsak, Etiler, Doğu Garajı, Kızıltoprak, Meydan, Muratpaşa, Varlık, Kepez, Şirinyalı, Bahçelievler, Güvenlik, Güzeloba, Kızılsaray, Memurevleri, Güllük, Konuksever, Soğuksu, Dutlubahçe, Zeytinköy, Fener, Kırcami, Örnekköy, Güzeloba, Çağlayan, Barınaklar, Ermenek, Yeşilbahçe, Karşıyaka, Teomanpaşa,Döşemealtı

Bursa ilimizde;

Çalı, Sırameşeler, Osmangazi, Gürsu, Kestel, Yıldırım, Mudanya, Nilüfer, Gülbahçe, Koğukçınar, Alemdar, İhsaniye, Nilüfer, Demirci, Osmangazi Bursa, Altınşehir, Görükle, Gümüştepe, Soğukkuyu, Hürriyet, Nilüferköy, Yıldırım, Bursa, Bademli, Bursa Osmangazi, Balat, Bağlarbaşı, Ataevler, Yüzüncü Yıl, Yenibağlar, Yeni Karaman, Karaman, Emek, Hamitler, FSM, Bursa, Esentepe, Fethiye, Cumhuriyet, Üçevler, Organize, Çamlıca, Nosab, Kükürtlü, Konak, Yıldırım, Beşevler

İstanbul ilimizde,

Esenyurt; Mehterçeşme, Yeşilkent, Esenyurt, Osmangazi, İncirtepe, Haramidere, Mehterçeşme, Saadetdere, Ardıçlıevler,

Küçükçekmece;Atakent,Halkalı, Merkez, İnönü, Kanarya, Mehmet Akif Mahallesi, Cumhuriyet, Atatürk Mahallesi, İstasyon, Tevfikbey Mahallesi,

Bağcılar;Demirkapı, 15 Temmuz Mahallesi, 100. Yıl, Güneşli, Fatih, Kirazlı, Yıldıztepe, Göztepe, Çınar Mahallesi,

Pendik;Kavakpınar, Yenişehir, Kaynarca, Velibaba, Fevzi Çakmak, Güzelyalı, Kurtköy, Esenler, Çamçeşme Mahallesi,

Ümraniye;İstiklal Mahallesi, Armağanevler, Çakmak, İnkılap, Namık Kemal Mahallesi, Altınşehir, Necip Fazıl, Esenevler, Çamlık,

Bahçelievler;Zafer Mahallesi, Kocasinan, Soğanlı, Siyavuşpaşa, Şirinevler, Hürriyet, Cumhuriyet, Yenibosna, Çobançeşme,

Üsküdar;Yavuztürk, Ünalan, Bulgurlu, Acıbadem, Ferah, Kısıklı, Küçüksu, Barbaros, Küplüce,

Sultangazi;50. Yıl Mahallesi, Esentepe, Cebeci, İsmetpaşa, Yunus Emre, Uğur Mumcu, Sultançiftliği, Gazi Mahallesi, 75. Yıl,

Maltepe;Zümrütevler, Fındıklı, Bağlarbaşı, Cevizli, Altıntepe, Altayçeşme, Küçükyalı, İdealtepe, Başıbüyük,

Gaziosmanpaşa;Karadeniz Mahallesi, Barbaros Hayrettin Paşa, Kazım Karabekir,Karayolları Mahallesi, Yeni Mahalle, Hürriyet, Bağlarbaşı, Sarıgöl, Yıldıztabya,

Kartal;Kartal, Hürriyet, Uğur Mumcu, Karlıktepe, Atalar, Orhantepe, Petrol İş, Esentepe, Soğanlık, Gümüşpınar, Göztepe, Kozyatağı, Merdivenköy, Erenköy, Bostancı, Sahrayıcedit, Acıbadem, Feneryolu, Suadiye,

Kadıköy;Göztepe, Kozyatağı, Merdivenköy, Erenköy, Bostancı, Sahrayıcedit, Acıbadem, Feneryolu, Suadiye,

Esenler;Turgut Reis, Fatih Mahallesi, Oruçreis, Nine Hatun, Kazım Karabekir, Havaalanı, Fevzi Çakmak, Tuna Mahallesi, Menderes Mahallesi,

Kağıthane; Hamidiye, Sultan Selim, Çeliktepe, Talatpaşa, Çağlayan, Gürsel Mahallesi, Nurtepe, Ortabayır, Seyrantepe,

Fatih; Akşemsettin, Seyyid Ömer, Hırka-İ Şerif Mahallesi, Şehremini, Koca Mustafapaşa,Molla Gürani, Mevlanakapı, Derviş Ali Mahallesi, Yavuz Sultan Selim,

Avcılar; Yeşilkent Mahallesi, Cihangir, Tahtakale, Mustafa Kemalpaşa, Denizköşkler, Gümüşpala, Ambarlı, Firuzköy, Üniversite,

Başakşehir; Kayabaşı, Başak Mahallesi, Başakşehir Mahallesi, Güvercintepe, Bahçeşehir 2. Kısım Mah., Şahintepe, Bahçeşehir 1. Kısım Mah., Ziya Gökalp Mah., Altınşehir Mah.,

Ataşehir; İçerenköy, Kayışdağı, Barbaros, Atatürk Mahallesi, Küçükbakkalköy, İnönü Mahallesi, Esatpaşa, Örnek Mahallesi, Ferhatpaşa,

Sancaktepe; Osmangazi, Abdurrahmangazi, Fatih Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Meclis, Emek, İnönü, Sarıgazi, Yunus Emre Mahallesi,

Eyüpsultan; Akşemsettin, Yeşilpınar, Göktürk, Güzeltepe, Çırçır Mahallesi, Karadolap, Esentepe, Düğmeciler, Nişancı Mahallesi,

Sarıyer; Ayazağa, Zekeriyaköy, Reşitpaşa, Tarabya, İstinye, Fatih Sultan Mehmet, Yeniköy, Ferahevler, Maden Mahallesi,

Beylikdüzü; Adnan Kahveci, Barış Mahallesi, Yakuplu, KavaklıMarmara Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Büyükşehir, GürpınarDereağzı,

Sultanbeyli; Battalgazi, Ahmet Yesevi, Abdurrahmangazi, Mehmet Akif Mahallesi, Hamidiye, Adil Mahallesi, Mecidiye, Turgut Reis, Yavuz Selim

Güngören; Güneştepe, Merkez Mahallesi, Gençosman, Mareşal Çakmak

, Abdurrahman Nafiz Gürman, Haznedar, Akıncılar, Tozkoparan, Güven,

Zeytinburnu; Telsiz, Sümer, Çırpıcı, Nuripaşa, Veliefendi, Merkezefendi, Seyitnizam, Beştelsiz, Yeşiltepe,

Şişli;Gülbahar, Mecidiyeköy, Paşa Mahallesi, Mahmut Şevket Paşa, Fulya, Halide Edip Adıvar, Kuştepe, Feriköy, 19 Mayıs, Teşvikiye,

Bayrampaşa;Yıldırım, Kartaltepe, Muratpaşa, Altıntepsi, Kocatepe, Cevatpaşa, Yenidoğan, Terazidere, Orta Mahallesi,

Arnavutköy; Anadolu, Hadımköy, İslambey, Yunus Emre Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa, Yavuz Selim, İmrahor, Boğazköy, İstiklal Mahallesi, Hastane,

Tuzla;Aydınlı, Şifa Mahallesi, Yayla Mahallesi

, Aydıntepe, Mimar Sinan, İstasyon, Postane, Evliya Çelebi, Ortaİçmeler,

Çekmeköy; Mehmet Akif Mahallesi, Hamidiye, Mimar Sinan, Çamlık, Aydınlar, Sultançiftliği, Cumhuriyet Mahallesi, Nişantepe, Güngören,

Büyükçekmece; Hürriye, Pınartepe, Fatih, Mimaroba, Murat Çesme, Ulus, Sinanoba, Türkoba, Kumburgaz,

Beykoz; Kavacık, Çubuklu, İncirköy, Tokatköy, Gümüşsuyu, Çiğdem Mahallesi, Soğuksu, Rüzgarlıbahçe, Ortaçeşme,

Beyoğlu; Piyalepaşa, Kaptanpaşa, Piripaşa, Hacıahmet, Fetihtepe, Keçeci Piri, Halıcıoğlu, Sütlüce, Örnektepe,

Bakırköy; Kartaltepe, Şenlikköy, Ataköy 7–8–9–10. Kısım, Osmaniye, Yeşilköy, Zuhuratbaba, Ataköy, Sakızağacı, Yeşilyurt,

Silivri; Yeni Mahalle, Semizkumlar, Selimpaşa, Alibey, Mimar Sinan, Piri MehmetPaşa Mahallesi, Gümüşyaka, Sancaktepe,

Beşiktaş; Dikilitaş, Akat, Konaklar, Gayrettepe, Nisbetiye, Etiler, Mecidiye, Türkali, Ortaköy,

Konya ilimizde; 
Karatay, Meram, Selçuklu, Havzan, Yaka, Yeniyol Meram, Nalçacı, Yazır-Yenikent, Sille, Hocacihan,

Kocaeli ilimizde; Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, İzmit, Körfez, Gölcük, Kandıra, Karamürsel, Kartepe,

Eskişehir ilimizde; Odunpazarı, Tepebaşı,

Adana ilimizde; Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam,

Mersin ilimizde; Tarsus, Toroslar, Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Silifke,

Aydın ilimizde; 
Aydın, Kuşadası, Söke,Nazilli, Didim,

Muğla ilimizde;
 Marmaris, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Bodrum,

Balıkesir ilimizde;
Ayvalık’tır