Iphone 7 patladı!

Arkadaşlar çoğu telefon modelinde aynı sorun var. Yani hayatımız risk altında diyebiliriz. Akıllı telefonlar artık hayatımızın parçası olduğu için mecbur kullanıyoruz. Bu yüzden Cep telefonu şirketleri daha fazla test yapmalı ve bu sorunlara karşı daha fazla önlem almalıdır.


Çin’de şarja bırakılan bir Apple iPhone 7 patladı. Akıllı telefonların bataryaları güçlenmeye devam ediyor ama beraberinde de teknik problemleri getiriyor.Son olarak Apple iPhone 7’nin patlama sebebinin batarya yüzünden olduğu söylendi.
Yin isimli Çinli bir kadın, iPhone 7’nin şarjı bittiği için cihazı yatağının başucunda şarja takarak evden ayrıldı. Ardından kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra evine döndü ve patlamayı duydu. Hızla yatak odasına koştuğunda ise iPhone 7’sinin patladığını gördü.
Akıllı telefonun parçaları da en yakın Apple Store’a götürüldü ve burada incelemeye alındı. Patlamanın ilk görünüşte bataryadan kaynaklanıyormuş izlenimi yaratıldı ama kullanılan şarj cihazı ya da kablosunun da inceleneceği belirtildi.
Yaşanan bu olayın ardından muhtemelen Apple için yeni batarya testleri dönemi başlayacak ve kullanıcıların sağlığına bir zarar gelmemesi adına önlemler alınacak.

Rasim

Rasim

Merhaba Ben Rasim. Bu işlerle uğraşmayı seven bir üniversite öğrencisiyim.. Takipte kalın..
Rasim

Latest posts by Rasim (see all)