Kurtuluş Petek Temizleme Kombi Bakımı Servisi Çankaya 444 28 46

Kurtuluş Kombi Bakım Servisleri Petek Temizleme Servisi

Acil Kombi ve Petek Temizleme Servisi için hemen Arayın

444 28 46

Kurtuluş semtimizde hizmet veren kombi ve petek temizleme servisimizi 444 2 846 numaralı telefondan arayarak servis kaydı bıraktığınız taktirde ustalarımız tarafından hemen aranarak fiyat bilgisi verilir ve sizden onay alınırsa kısa zamanda adresinize gelinerek petek ve kombi temizliğiniz gerekli donanımlarla yapılır. 

Kombide  anormal basınç artışı ve oluşabilecek sorunlar için, sistem basıncının tahliye edilmesi, bir basınç emniyet ventili olması gereklidir. Tesisatın havası otomatik şekilde atmaya yarayan hava atma ventili, ısı kontrolünü düzenlenmesini sağlayan termostat, emniyet termiki, ısı algılayıcı ve baca sensörünün emniyet donanımıyla donatılarak güvenlik sistemi sağlanarak da en iyi ısınma ile birlikte sıcak su kullanımını sağlar. Bacalı kombiler evdeki havalandırmalardan verilir.

Diğer bir çeşit olan Hermetik Kombi ise Bacalı Kombiye benzeyen şekilde çalışır, sızdırmazlık sistemini sağlayan kapalı yanma hücresi ile cebri hava akışını sağlayan, fan motoru ile donanmış biçimde, dış ortama bağlı, çift cidarlı baca sistemi ile donanım sağlanır. Bu tip kombiler yanmayı sağlayabilmek için gerekli oksijeni dış ortamdan içeriye doğru almak suretiyle, yanmayı sağlar açığa çıkan egzost gazı emisyonu, aynı baca seti içersinde, tahliye kanalı ile, dışa aktarma yöntemiyle, bulunduğu ortam havasından bütünüyle bağımsız ve güvenli ve sağlam kullanım sağlar. Bir önceki makalemiz olan Konak-Bayraklı Miele Beyaz Eşya Servisi adlı yazımızı da okuyarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Kurtuluş Petek Temizliği Önemi ve Nasıl Yapılır

Uzun seneler kullanılan petek ve kombinin zamanla bakım ve temizliğe ihtiyacı olur. Çoğu kişi  petek temizliğine gerek yok temizlense de temizlenmezse de olur gibi düşünülür, ancak bu düşünce doğru değildir. Petek çürüme yapar, delinir gibi yanlış bilgiler edinilmektedir. Bu gibi yanlış duyumlara kesinlikle inanmayın.

Aslında bu gibi bakım ve temizliğin ana konusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü asıl kirlenme peteklerde değil tesisatta olur. Çamur, kireç, çeper genellikle plastik boruda oluşur. Bakır boru sistemi kesinlikle temizlik gerektirmez. Çünkü bakır boru pislik tutmaz. 

Petekte koruma için gerekli yağ mevcuttur, bu yağ yapılan çalışma ile kesinlikle petekten çıkamaz ve sistemde kalır. Bunun dışında yanlış bilgiler kafanızı karıştırmasın çünkü peteklerin belli aralıklarla temizliğe muhakkak ihtiyacı vardır. Peteklerinize en doğru müdahale gerçekleştirilecektir. Mamak Klima Temizleme Bakımı Arıza Servisi adlı yazımızı da takip ederek hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Kurtuluş Kombi Bakımının Önemi ve Nasıl Yapılır

Kombilerimiz genel olarak bacalı ya da hermetik ve ya yoğuşmalı olmak üzere her tür katogoride üretim yapılır. Öncelikle bacalı kombi üretimi yapılmıştır. Bacalı Kombiler, çoğu kişinin evinde, işyerinde senelerce kullanılan şohben tarzı aynı özellikte taşıyan ancak su devir yaparak petekleri de ısıtma yapabilen kombilerdir. Sıcak su ya da  kalorifer ısıtma ile ilgili çalıştırmayı, üç yollu vana  veya bir termik eşanjör ile farklı düzenleme ile donanımı sağlar.

Bunun yanında elde edilen ısıyı ısıtma sistemi dağıtımını sağlayarak sirkülatör sistemiyle ısıtma tesisatı tümüne yayılan ısı aktarımı sağlanır. Kombi içindeki sistemde ısınan su genleşmesi işlemi absorbveyi sağlayan genleşme tankıyla tesisatın basıncı denge kurarak uygun seviyede tutulur.

Yetkili servislerle ortak çalışılan tek bir nokta kombi teknik servisi olarak siz müşterilerin cihazlarına uygulanan kombi tamir ya da kombi bakım yapılması halinde firmamız tarafından orijinal parça kullanılır. Bazı teknik tamir servisleri yan sanayi ya da çıkma ürünlerde kullanabilir. Firma tercih ederken uzun yıllar hizmet veren alanında sizlere yıllardır hizmet sunan yerleri tercih etmeniz gerekir. Servisimiz yetkili servislerin sunduğu her garantili ve orijinal parçaları kullanmaktadır. Gölbaşı Klima Bakım Tamir Servisi de hizmetini en iyi ve en kaliteli şekilde devam ettirmektedir. 

Kurtuluş Petek Temizleme Fiyatları

Kurtuluş Petek Temizleme Fiyatları petek adedine peteğin birbirine uzaklık ve yakınlık mesafesine göre değişim göstermektedir.

Petek temizleme fiyatları en iyi olan firmalar arasında yer alan firmamız her zaman en iyi petek temizleme yapan ve petek temizliğini tecrübeli ustalarıyla en iyi şekilde gerçekleştiren petek temizleme servisimiz petek temizleme işlemini 1,5 – 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde vakumlama yöntemi ile yapmaktadır. 

Petekler öncelikle kapatılır tabi ki bu esnada yine kombi de kapatılır. Daha sonra yine peteklere ilaç salınarak petek içindeki tüm kireçlenme ve kir sökülerek vakumlama yapılarak çekilir. 

Ankara da Kombi ve petek temizliği hizmeti verdiğimiz semtler;
Abidinpaşa
Akdere
Aydınlıkevler
Aktepe
Altındağ
Ayrancı
Atapark
Anıttepe
Batıkent
Balgat
Bahçelievler
Bağlum
Boğaziçi
Birlik Mahallesi
100.Yıl
Beşevler
Beysukent
Bilkent
Cebeci
Cevizlidere
Çukurambar
Çankaya
Çayyolu
Demetevler
Dikmen
Dikimevi
Elvankent
Eryaman
Etimesgut
Etlik
Esat
Emek
Esertepe
İlker
İncek
İncirli
Güneşevler
Gazi Mahallesi
Hasköy
Hüseyingazi
Hoşdere
Karapürçek
Keklikpınarı
Gaziosmanpaşa
Gölbaşı
İvedik
Karşıyaka
Kuşçağız
Kurtuluş
Kızılay
Kırkkonaklar
Kavaklıdere
Keçiören
Mamak
Macunköy
Maltepe
Natoyolu
Tuzluçayır
Tunalı
Türközü
Oran
Ostim
Ulus
Ufuktepe
Öveçler
Pursaklar
Serhat
Sanatoryum
Siteler
Sıhhıye
Sokullu
Subayevleri
Seyranbağları
Söğütözü
Sincan
Şentepe
Saimekadın
Ege Mahallesi
Saray
Yenikent
Çakırlar/Batıkent
Ümitköy
Yaşamkent
Yükseltepe
Yeşilbayır
Yenimahalle
Zerdalitepe