Samsun Vestel Beyaz Eşya Buzdolabı Klima Servisi 444 2 846

Beyaz eşya Buzdolabı klima tamiri için hemen arayın

444 28 46

Samsun Vestel Beyaz Eşya Teknik Tamircisi

Vestel, 1984 yılından itibaren faaliyetini Zorlu Holding e bağlı bulunarak sürdürmüş bir şirkettir. Vestel beyaz eşya üretim tesisi merkezi Manisa dadır. Manisa’da kurulan Vestel City, tek lokasyon şeklinde üretim yapan en büyük endüstri kompleks ve beyaz eşya üretim merkezi olmuştur.

Vestel kurulduğu yıldan itibaren beyaz eşya sektörüne bir çok beyaz eşya üreterek bu alanda kendini ispatlayan ve sürekli kendini geliştirmeye devam eden beyaz eşya üretimini sürekli geliştirerek sürekli yeni cihazlar ekleyerek gelişime sürdüren şirket olarak beyaz eşyaları insanların hizmetine sunar. Vestel, uzun süredir sürekli beyaz eşya üretimini artırmış ve her tür insanın kullanabileceği ve herkesin ihtiyacına cevap verebilecek özel cihazlar üretmiştir.

Samsun da hizmetini sürdüren Vestel beyaz eşya teknik tamir servisine her türlü beyaz eşya buzdolabı ve klima sorunlarında hiç sorunsuz hizmet için başvurabilir ve aynı gün içinde hizmet alabilirsiniz.

Samsun Vestel Buzdolabı Teknik Servisi

Samsun Vestel buzdolabı tamir teknik servis

Vestel Buzdolabı teknik tamir servisi ustası her zaman her tür buzdolabı için en uygun buzdolabı tamirini gerçekleştirir. Buzdolabı günlük yaşamımızın bir parçası haline gelen ve her zaman ihtiyaç duyulan özel beyaz eşyalardandır.

Buzdolabında sürekli kullanım yapılması ve buzdolabının bazı parçalarındaki eskimeler sebebiyle arızaların oluşması da doğaldır. Buzdolabının daha uzun süre aynı performansta çalışmayı sağlayabilmesi için bakımının ve temizliğinin yaptırılması ve her zaman en iyi biçimde kullanım kurallarına uygun kullanımı cihazın kullanım ömrünü uzatır. Derin Dondurucu Tamir Servisi,  buzdolabı ve derin dondurucu arızasında ve benzeri bütün tamir

Buzdolabının özellikle buzluk bölümünü hiç hava almayacak derecede tıka basa doldurmamalıyız. Aksi halde buzdolabının çalışma kısmı olan buzluk bölümü zaman içinde buzlanma ve aşırı motoru çalıştırma durumu oluşur. Bu durumda ise buzdolabı fazlaca çalışmaya maruz kaldığı için cihaz içindeki tüm yiyecekleri dondurduğu gibi buzluk bölümü aşırı buzlanmaya maruz kalır.

Buzdolabındaki yanlış ve düzensiz yerleşimin yapılması yine cihazın gereğinden fazla çalışmasına sebep olacaktır. Buzdolabına yerleşim yaparken buzdolabı hava gözlerinin tıkanmadan yerleşim yapılmalı ve aşırı yiyecekle doldurulup dolabın çalışırken zorlanma yaşar.

Buzdolabının yılda bir defa fişini çekerek dinlendirilmeli ve tüm temizliğin yaptırılması gerekir. Garantili Beyaz Eşya Tamir Servisi buzdolabı ve beyaz eşya tamirini garantili olarak yapar.

Samsun Vestel Klima Tamir Bakım Servisi

Vestel Klima Tamir Bakım Servisi

Samsun da hizmetini sürdüren Vestel Klima tamir servisi klimanın her tür işlemi için mesela klima söküm, klima montaj, klima sök tak, klima gaz dolumu, klima dış ünite değişikliği, klima iç ünite değişimi, klima taşıma fiyatları, klima su sızdırıyor, klima buz parçaları atıyor, klima hiç soğutmuyor, klima ısıtmıyor gibi her tür arıza arayabileceğiniz her çeşit soruna cevap bulabileceğiniz bir servistir.

Klima genel olarak yapısı gereği hassas bir cihazdır. Klimanın en iyi ve yüksek performansta çalışabilmesi için cihazın periyodik olarak filtre değişiminin yapılması ve her zaman düzenli bakımıyla mümkündür.

Klima çalıştığı ortamdaki havayı temizleyerek içerideki kötü ve kirli havayı içine alarak dışarıdan temiz havayı içeriye alarak bulunulan ortamın havasını en iyi hale getirmektedir.

Klimanın filtre değişimi en az 6 ayda bir değiştirilmelidir. Filtresindeki kirlenme ve klima içindeki tozlanma ise klimanın sağlıksız çalışmasına neden olur. Klima servisi makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Klima eğer tozlu ve kirli şekilde çalışırsa içindeki bir çok tozu her çalıştığında dışarıya atar ve sağlık bakımından hiçte iyi sonuçlar vermez. Sağlık problemlerine neden olur bu sebeple klimanın tüm tozlardan arındırılması gerekir. Klimanın tozlu şekilde çalışması bronşit, solunum yolu hastalıkları ve alerjik hastalıklara sebebiyet verebilir. Klima eğer tozlu şekilde çalışırsa etrafa içindeki tozlarla birlikte bakteri yayar.

Klima Taşımada Dikkat Edilecek Kurallar

Beko klima bakım merkezi
 • Klima taşıma esnasında klimayı yerde sürüklememek gereklidir. Aksi halde taban ve bağlantı noktasında zarara neden olur. Klimanın üzerindeki uygun kaldırma biçimi ve noktasından faydalanarak taşıma yapılır.
 • Klima taşıma ve montaj sırasında insan sağlığı zarar görebilir en önemlisi hayati tehlikelere neden olur ve usulsüz taşıma metoduyla kurulmaması gereklidir.
 • Sökülen ve montaj yapılan bir split klimada istenen verimi alabilmek amacıyla klimanın de montajının doğru ve kuralına uygun yapılması gereklidir. Yanlış bir söküm işlemi cihazın doğru montaj olmaması veya montaj masrafının yükselmesine neden olur.
 • Klima kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Böylece zaten çok hassas cihaz olan ve daha fazla verim alabilmek bakımından daha uzun süre kullanabilmek mümkün olur. Bunun için dikkat edilecek konular şunlardır: Hem sağlık için hem de klimanın daha iyi performansta çalışması açısından büyük önem taşır.
 • Klimanın ısı değerini çok sıcak veya çok soğuk olarak ayarlamamalıdır. Çoğu kişi bu şekilde daha hızlı şekilde ortamı soğutup veya ısıtır düşüncesi de tamamen yanlış ve sağlıksız olur. Mesela bir odada klima var diğer yerlerde yok. İki oda arasında bulunan sıcaklık farkı 7 dereceden yüksek olmaması gerekir. Böylece derece düşüklüğü ile klimanın daha az elektrik tüketimi yaptığını ve enerji kullanımında düşüş olduğunu görebilirsiniz. Bu da enerji tasarrufu yapabilmeniz bakımından önemlidir.
 • Klimada bulunan üfleme hızını gereğinden fazla tutmanız cihazınızın daha fazla zorlanmasına ve doğal olarak daha çabuk yıpranmasına neden olacaktır. Bu sebeple bu tutumdan uzaklaşmanız çok önemlidir. Beyaz Eşya Tamir Servisi adlı içeriğimizi incelemenizi tavsiye etmekteyiz.
 • Yazın klima kullanırken dikkat edilecek hususlar arasında gündüz sıcaklığın yüksek olması sebebiyle klima çalıştırırken kapı ve pencerelerinizi kapatırken akşam serinliğinde klimanızı kapatıp pencere ve kapılarınızı açmanız gerektiğidir. Böylelikle evinizi havalandırmanız da sağlığınız açısından doğru bir davranış olacağı gibi elektrik tüketimini de azaltmış olabilirsiniz.
 • Günler çok sıcak değil ancak çok nemli ise klimanızı nem alma modunda çalıştırmanız çok önemlidir.
 • Eğer günler çok sıcaksa perde, kepenk ve jaluzilerinizi kapatmanız güneşin ısısını keserek klimanızın daha rahat bir şekilde soğutmasına olanak sağlayacaktır.
 • Klimanızın önünde perde ve mobilya bulunmamasına dikkat etmeniz çok önemlidir. Böylelikle klimanızın hava çıkışını da engellememeniz mümkün olacaktır.
 • Klimanızın filtrelerinin düzenli olarak temizlenmesine dikkat edin. Aksi halde filtrelerde biriken toz parçacıklarının hastalıklara etki etmesi söz konusu olabilir.

Samsun Çamaşır Makinesi Tamir Bakım Servisi

Vestel bulaşık makinesi tamircisi

Çamaşır makinesi teknik tamir servisi her tür ve her marka çamaşır makinesi ve endüstriyel sanayi tipi çamaşır makinesi tamirini uzman teknik kadrosuyla ve profesyonel ustalarıyla hiç zorlanmadan tamirini gerçekleştirir.

Gelişen teklonoji ile sürekli ilerleyen ve gelişen çamaşır makineleri ve kurutma işlemini de kolayca yapmaya başlamış ve çamaşır kurutma kurutma makinesi de satışa sunulmuştur.

1906 yılına kadar bütün çamaşır makineleri insan gücüyle çalışan cihazlar iken, genelde amatör çalışma olarak kalmıştır. Alva John Fisher, elektrikle  çalışan ilk çamaşır makinesi icadını yapmıştır. 1908 yılında Alva Fisher çamaşır makinesi Chicago’daki Hurley Machine Company tarafından üretilmeye başlamıştır. İlk üretilen makineye Thor adı verilen makinedir. Thor adlı makinenin ilk patenti 1910 yılında alındı.

1937 de Bendix Corporation adlı şirket ilk olarak otomatik biçimde çalışan çamaşır makinesi üretimi yapmıştır. 1940 yılından itibaren tam otomatik çamaşır makinesi hizmetine girmiş ve bir çok insanın kullandığı ve işini kolaylaştırarak her geçen gelişen tam otomatik ve dijital olarak üretilmiştir.

Çamaşır makinenizde bir sorun gördüğünüzde hemen 444 28 46 numaralı teknik servis telefonunu arayarak çamaşır makinesi arıza kaydı bırakabilir ve uzman teknik usta tarafından tamir hizmeti için bilgi alabilir ve çamaşır makinesi tamir fiyatı hakkında görüşebilirsiniz.

Çamaşır makinesinde oluşan sorunların asıl sebebi sadece elektrikli yada mekanik sorunlar değildir. Çoğu çamaşır makinesi sorunu makine parçası mekanik parçalardan oluştuğu için elektriksel arızalar meydana gelebilir.

Çamaşır makinesine bir tamir ihtiyacında ile yapılması gereken müdahale önce makine fişini prizden çekerek musluğunun kapatılması  olmalıdır. Çamaşır makinesi meydana gelen arızalar,

Çamaşır makinesi kayış ve kasnağı arızası, Çamaşır makinesi körük lastiği yırtıkları ve su giderindeki arızalar, Çamaşır makinesi tuş ve ön paneldeki sorunlar, Çamaşır makinesinin kazan ve tamburunda meydana gelen kazanın dönmeme sorunu, Çamaşır makinesi amortisör ve yaylardaki sorunlar, Çamaşır makinesinin suyu boşaltamaması, Çamaşır makinesinin suyu almaması, Çamaşır makinesinin yıkamayı tamamlayamama gibi arızalar sıralanabilir. Çamaşır Makinesi Tamircisi adlı içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz.