Samsun Viessmann Kombi / Klima Servisi 444 2 846

Kombi klima tamiri için hemen arayın

444 28 46

Samsun ViessmannKombi Klima Teknik Tamircisi

Samsun da uzun zamandır kombi ve klima tamiri ve bakımı için hizmet veren servisimiz her tür marka cihazların tamirini yapmaktadır. Klima ve kombiler yapıları gereği kullanım talimatlarına uygun kullanılması gereken ve yanlış ve bilinçsiz kullanımlar sonucunda ise beklenmeyen arızaların oluştuğu hassas cihazlar grubundadır.

Viessmann Şirketi, bir Alman enerji şirketi olup en iyi klima ve kombi üreticisi olup insanların kullanımına sunmuştur. Dünyada lider ısı tekniği sistemini üreten en iyi üreticilerden biridir. Ayrıca Viessmann ın birçok spor alanında da sponsorluk yaptığı firma mevcuttur.
Viessmann marka kombi ve klimalar olsun her alanda en gelişmiş cihazlarıyla günümüz şartlarına uygun ve her geçen gün ürünlerine bir yenisini ekleyen firma her kullanıcıya özel ve her zaman en iyi kalitede farklı klima ve kombi üretimini sağlar.

Kombi çeşitlerine bakacak olursak ilk başta bacalı kombiler üretilmiş arkasından hermetik kombi kullanımı oluşmuş ve daha sonra ise yine yoğuşmalı kombi sistemi ile sürekli ısıtma alanında gelişme gösterilmiştir.

Kombinin yapısı gereği sürekli ısıtma sistemiyle çevrili cihazlardır. Tesisattaki suyun ısınmasıyla tüm mekanımız kolayca ısınır ve her zaman kaliteli ve en iyi ısınma sağlanır.

Kombi kullanımı bakımında en tasarruflu ve en sağlıklı ısınma bakımından değerlendirme yapacak olursak en iyi kombi kullanımı için yoğuşmalı kombiyi tercih edebiliriz. Çünkü yoğuşmalı kombiler her zaman içindeki suyun soğumadan sıcak kalmasını sağlayan sistem mevcuttur. Bu sayede hiç soğumayan su daha az doğalgaz tüketildiği halde daha verimli ısınmayı beraberinde getirir. Kombi tamir arıza servisi adlı makalemizide okuyarak hizmetler hakkında bilgiye ulaşmanızı tavsiye ederiz.

Samsun Viessman Kombi Bakımı Neden Gereklidir

Viessman kombi ve diğer tüm kombilerde bakım yapılması her zaman daha az arıza göstermesi veya oluşabilecek olası arızaların önüne geçebilmek bakımından yapılması gerekli ve eğer yapılması kombiden yeterli seviyede ısınma sağlanamadığı gibi daha fazla yakıt tüketildiği halde gereken ısı elde edilemez.

Kombi bakımı sayesinde kombi daha yüksek seviyede çalışır ve kombi bakımı yapılarak olabilecek arızaların önceden tespiti mümkün olur.
Kombideki bakım genel olarak kombinin sadece parçalarındaki tozun alınması ve ya parçaların temizliğinden ibaret değildir. Kombi bakımı esnasında kombinin gaz kaçağı tespitide yapılarak can güvenliği de sağlanmış olur.

Viessman kombi bakımına yapılmadan önce kombinin üzerindeki basınç seviyesi göstergesinin kontrolü yapılmalıdır, basınç seviyesi her marka kombi ve farklı modelin kapasitesine göre çalışma durumuna göre değişim gösterir. Kombinin mekanik seviyede göstergesinin kırmızı rengi belirtilen basıncı seviyesini aşmamak kaydıyla su basıncı düşükse kombinin altında bulunan küçük su alma vanası çevrilerek su ilavesi yapılır.

Yeni üretime sunulan kombi tiplerinde dijital sensör yardımıyla su aldırılabilir ve su basınç seviyesi dijital ekrandan izlenebilir. Eğer bu belirtilen konularda bir sorun varsa kombinin kullanım şartları bilinmeli ve öncelikle bazı yöntemlerle kombiye ilk müdahale yapılmalı ancak halen bir düzelme olmuyorsa vakit harcamadan teknik tamir ekibimizi arayarak tamir talebinde bulunabilirsiniz. Kombi bakım servisi telefon numarası numaradan servisimize ulaşarak tüm kombi tamir ve bakım hizmeti için detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Viessman Kombi Bakım Fiyatları

Kombi bakım tamir ücretleri

Kombi bakım fiyatları kombinin uzun süre eğer temizlik bakım yapılmadıysa veya kombi tür ve çeşidine göre değişim göstermektedir. Kombi bakım fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek için teknik tamir servisimizin çağrı merkezini arayarak uzman teknik tamir ustasının müşteriyi aramasıyla birlikte tamir fiyatı bilgisi alabilir ve diğer firmalarla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Kombi bakım fiyatı kombideki bakım sırasında kombinin değişim yapılacak parçalarının durumuna göre veya kombinin arıza oranına göre fiyat farklılıkları oluşur. Kombi bakımının en iyi şekilde yapılabilmesi için profesyonel teknik ekip tarafından tamir bakım hizmeti verilmesi gerekir.

Kombi bakımı yapacak ustanın işini bilmeyen ve cahil kişiler tarafından müdahale edilmesi cihazın daha iyi çalışmasından ziyade hiçbir sorun olmayan cihazda sorunlara dahi sebep olabilir.

Kombi bakımı ve tamiri sonunda gelen teknik tamir ekibimiz ustalarından servis fişi almayı ihmal etmeyin. Servis fişinin alınması yapılan için güvencesi ve yapılan işin ispatı niteliğindedir. Servis fişi alarak daha sonra kombide oluşabilecek arızanın yeniden aynı sorunu vermesi halinde cihaza bakın servis ustasının hiçbir yeni ücret istemeden verilen hizmetini tekrar edebilmesi için güvence olmaktadır. Bu sebeple servis fişinizi almanızı tavsiye ederiz. Kombi bakım ücreti Servis fiyatları yazımızı okuyarak bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Samsun Viessman Klima Teknik Tamircisi

Vaillant klima bakım fiyatları

Klima teknik tamir servisi klimanın her tür klima bakımı, klima montaj, klima söküm, klima sök tak, klima taşıma fiyatı hakkında hizmet vermektedir.
Klima denildiği zaman ilk akla gelen şey sıcak yaz ayıdır. Sıcak havalarda klima hemen devreye girerek bunaltıcı sıcaklarda serinletmeyi sağlar. Tabi soğuk kış aylında da ısınmayı da en iyi şekilde sağlayan cihazdır.

Klima zamanla, uzun süre kullanımından kaynaklı kirlenir ve tozlanabilir. Bu durumda klimanın mutlaka temizliği gereklidir. Uzun süre temizlenmeyen veya bakımı yapılmayan klima ilk günkü verimli çalışmayı yapamaz ve çalışırken kötü koku yayar ve arıza gösterebilir.

Klimanın uzun süre temizliğinin yapılmaması sonucunda etrafa fazlaca toz yayılabilir ve bu tozların etrafa yayılması ile birlikte sağlık sorunları ortaya çıkar. Tozların sebep olduğu klimanın çalışmasıyla etrafa yayılan tozlarla birlikte birçok bakteride yayılır. Klima içindeki biriken tozlar solunum yolu rahatsızlığı veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Klimanın düzenli temizliği sağlık bakımından da gereklidir. Klimanın en iyi seviyede ısıtma ve soğutmayı yapabilmesi ve cihazın daha düşük enerji ile daha iyi çalışması için düzenli bakım ve temizlik şarttır. Ayrıca düzenli bakım sayesinde klima daha uzun süre en iyi şekilde çalışmayı sağlar ve daha az sorun ile karşılaşılır. Kombi bakımı dolandırıcılığı adlı yazımızı okumayarak hizmet içeriği hakkında bilgiye ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Viessman Klima Bakımı Nasıl Yapılır

Samsun Viessman Klima Teknik Tamir servisi

Klima bakımı yapılırken hava filtresinin hava akımını sağlayan filtrenin temizliği yapılır. Teknik tamir servisi ile gereken temizleme maddesi ve her tür yöntemler gerekli uygumalar yapılır ve bakteri ve çeşitli mikroplardan arındırılarak kaliteli havanın gelerek ortamdaki en iyi hava sirkülasyonu sağlanır.

Klimanın türüne göre farklı biçimlerde filtreleme yapılması gerekir. Bütün klimalarda hava filtresi ön panelde bulunur. Ön paneldeki yuvaya konulan filtre, klimanın yapısına göre kolayca klima tak- çıkar özelliğinide taşır. Genelde yıkanabilir özelliği olan sünger yapıdaki filtrenin temizlenme işlemi sonunda, aynı şekilde istenen yere takılır.

Klima bakımında yapılması gereken işlemler arasında her 15 günde bir filtrenin temizliği yapılması gereklidir. Hava filtresi düzenli biçimde temizliğinin yapılmaması havanın ideal oranda sirkülasyon yapmasını önler ve ”evaporatör” yüzeyinde karlaşma olabilir ve dolayısıyla soğutma- ısıtma yani iklimlendirme sistemindeki verim düşer.

Klimanın ön bölümünde bulunan kapak bölmesi aşağı doğru çekilir ve çıkarılması gerekir. Sistem içinde bulunan ve hava akımını destekleyen filtre çıkarılır. Bu filtreler, vakum sistemiyle yani elektrikli süpürge ile temizlenmesi gerekir. Biriken tüm tozlar bu şekilde giderilebileceği gibi klimanın kir ve tozunun bir fırça veya ıslak bez yardımıyla da yapılabilir.

Klima içindeki tozlar giderildikten sonra su ile yıkanıp iyice temizliği yapılır. Tüm parçalar kuruduktan sonra aynı biçimde takılın, kapağı kapatılır ve doğru hava sirkülasyonu yapılması sağlanır. 2020 Kombi bakım fiyatları yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Klima Filtresinin Temizlenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Samsun klima bakım servisi

Klima Tamir servisini Klima bakımı nasıl yapılır diyorsanız bu konuda özen gösterilmesi gereken iki konu vardır. Bunlardan birincisi; hava akımını sağlayan filtrenin kurutulmasında ve güneşte kurutma veya asılarak kurutma yönteminin uygulanmasıdır. Hava filtrelerinin temizliğinde ise;
• Klima musluk altında soğuk su ile yıkama yapılır.
• Elektrik süpürgesiyle tozlar arındırılarak, tüm temizlik sağlanır.
• Sıcak suyla temizlendiğinde, su sıcaklığının 50 dereceyi geçmemesi gerekir.
• Hava filtresi yıkanır ve filtreler çitilenmeden yıkanır.
• Güneşte kurutma uygun değildir
• Hava filtresi asılarak kurutulmamalıdır.
• Klimalar hiçbir şekilde filtresiz çalıştırılması uygun değildir.

Viessman Klima Bakım Fiyatı Ücreti

Klima bakım ve temizlik fiyatı için teknik tamir servisimizin 444 28 46 numaralı telefondan merkezimizi arayarak arıza kaydı bildirmeniz ve arıza bildiriminden sonra kısa bir zaman içinde teknik tamir ustaları tarafından bilgilendirilirsiniz.
Teknik tamir ekibimiz tamir için gitmeden önce mutlaka bırakılan telefondan müşteriye ulaşım sağlayarak fiyat ve tamir hakkında bilgi verir ve müşteriden tamir için onay alırsa gerekli hizmet için harekete geçer.

Klima tamir ve bakım fiyatları klimanın markasına, klimanın çeşidine göre veya klimaya yapılacak işlem çeşidine göre değişim gösterir. Klima teknik tamir servisini klima montaj, klima de montaj, klima söküm, klima taşıma fiyatı, klima sök tak fiyatı için güvenle arayarak bilgi isteyebilirsiniz.