Ankara Organik Yumurta 0532 066 47 18

Ankara Organik Yumurta Firmaları

0532 066 47 18

Organik Yumurta Siparişi İçin:

0532 066 47 18

 

Teslimat Ankara içi Aynı gün içinde.

Şehirler Arası Siparişlerinizi Ertesi Gün Aras Kargo ile Kapınıza Ulaştırıyoruz.

Tek yapmanız gereken Siparişlerinizi en geç saat 10.00’a kadar bize iletmeniz.

Organik yumurta çiftliklerimizde yetişen tavuklar yemleri tamamen bitkisel ve doğal ortamlardaki böcek ve otlarla beslenirler bu şekilde beslenen tavuklarımız doğal olarak organik ve Omega 3 vitamini yüksek oranda olan yumurta üretirler.

Organik yumurta elde edebilmek için muhakkak tavukların gezen tavuk olması ve her zaman doğal besinler ile beslenmeleri gerekir. Eğer tavuk doğal olarak beslenmez ve kümes içinde kalırsa zaten doğal beslenmiyor anlamına geliyor.

Organik yumurtayı elde etmenin yolu gezen tavuk olması her zaman bulunduğu çiftlik alanında sürekli olarak gezmesi ve yerdeki ot, çöp ve yerdeki böcek ve solucanlarla beslenmesi gerekir.

Ankara’daki çiftliğimizde yumurta üretimi ve tavukçuluk sektöründe hizmet vermekte olduğumuz tavuk çiftliğimiz tavukları doğal yaşam koşullarında olmasına özen gösterilerek yetiştirilmekte ve doğada kendi kendine beslenerek sürekli olarak doğal alanda yetişmesine ve yumurta üretimine özen göstermekteyiz.

Doğal yaşamın tam ortasında yer alan ,  organik ortamda serbestçe dolaşan katkısız ve organik yemler ile beslenen  tavuklarımızın sağlıklı yumurtlamaları sağlanmakta ve yumurtalar tek tek elle toplanmaktadır.

Siz değerli müşterilerimizin beğenisini kazanabilmek için her zaman doğal alanlarda beslenen tavuklarımız her daim organik yumurta vermekte ve sizlere daime en iyi üretimi sunuyoruz.

Tavuklarımız doğada eşelenerek, tamamen bitkisel yemlerle beslenmekte ve doğadan çim, kekik, böcek haşere, solucan gibi doğal besinlerle beslenerek yetişmektedir.

Organik Yumurta Nasıl Elde Edilir?

Serbestçe gezen tavuk yumurtası bitki ve haşereyle doğal besinlerle beslenen doğal yemler yiyen tavuklardan elde edildiği için diğer yumurtalarla nazaran diğer yumurtalardan farkı besin değeridir.

Gezen tavuk yumurtası normal yumurtalara göre üç kat daha fazla E vitamini , A vitamini  daha fazla beta karoten,  omega3 ve kolesterol içerir.

Doğal alanda yetişen tavuklarımızdan elde edilen yumurtadan hergün 1 adet yumurta tüketmek bir çok açıdan insan sağlığına faydalı olmakta ve sağlığa oldukça iyi gelmektedir.

Yumurta besin kalitesi bakımından anne sütünden sonra ikinci sırada yerini alır. Bebeklerde altıncı aydan itibaren yumurta yemesi gerekir. Yumurta küçük çocuklar için değerli bir demir kaynağı olmaktadır.

Demir yetersiz alındığında kansızlık meydana gelir. Ayrıca vücuda demir alımı sayesinde demirin büyüme, gelişme ve bütün hastalıklardan koruma rolü büyük derecede olur. 

Yumurta öyle bir gıda ürünüdür ki, dışarıdan hiçbir katkı ve destek olmadan bir canlı oluşabilecek güçtedir ve ambalajı hayvan tarafından meydana getirilen tek gıda maddesidir.

 Yumurtanın en önemli özelliğinden birisi kırmızı ete nazaran çok daha ucuz ve kaliteli protein kaynağı olmasırdır. Illinois Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmalara göre yumurta sporcularda kas kitlesinin gelişmesi ve enerjinin korunması açısından  tüketilebilecek en faydalı besinlerden biridir. Bu araştırmaya göre yine haftada 6 adet yumurta tüketimi vücudun enerji üretimesini sağlamakta olduğunu ortaya koymaktadır.

Organik Yumurtanın Besin Değeri Yüksektir

Ve yine yumurtanın içinde bulunan Omega 3 besin kaynağı Kalp hastağı, kanser, artrit gibi birçok kronik hastalığa yakalanma riskini düşürmektedir.  Omega3 besin kaynağı yağ asitleri ile genel sağlığı koruma altına almaktadır. Omega 3 eksikliğinde yine halsizlik, hafızada zayıflama, cilt kuruması, kalp hastalığı ve kan dolaşımının zayıflaması gibi bir çok hastalığa sebep olan omega 3 yumurtada önemli miktarda bulunur. 1 orta boy yumurta 32.6 mg omega 3 yağ asidi içermektedir.

Yine B vitamini kas sisteminin ve kalbin normal çalışmasını devam ettiren ve bunun için gerekli B1 ve B2 vitamini, sinir ve sindirim sistemi tarafından kullanılan B3 vitamini, normal bir büyüme ve gelişim için oldukça gerekli olan B5 ve B12 vitamini, gıda yoluyla alınan proteinin vücut tarafından işlenmesinde kullanılan ayrıca bağışıklık sistemini kuvvetlendiren B6 vitamini, hormon üretiminide B7 vitamini ve hücrelerin DNA üretiminde kulanılan B7 vitamini, kısaca tüm B vitamini yumurta içinde bulunur. B  vitaminini yetersiz almak böbrek hastalığı, diyabet, katarakt, kalp hastalığı, meme kanseri, kolon kanseri, pankreas kanseri gibi gayet ciddi hastalığa yakalanma riskini arttırır. Yumurtayı özellikle B7 ve B12 vitaminleri için tüketebilirsiniz.

Yıllar sonra yapılan araştırmada, uzun zamandır yüksek kolesterol olduğu sanılan  yumurtanın gerçekte kötü kolesterolün yükselmesinde o kadar da etkili olmadığı yönünde sonuçlar elde edildi. Bu araştırmanın ortak sonucu olarak ise yumurtanın her insanda aynı etkiyi yapmadığı ve her gün yumurta yiyen kişinin %70’inin kolesterol seviyesinde herhangi bir değişim gözlemlenmediği görüldü.

Organik yumurta üretiminde özellikle dolandırıcı firma olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Organik yumurta diye belirterek aslında kümeste yaşayan ve hazır yemlerle beslenen hormonlu tavuklardan üretilen ve günde birçok yumurta verdirilen tavuklar maalesef organik yumurta oluşturmaktan ziyade sağlık için hiçbir yararı olmayan ürünler üretmektedirler.

Bu nedenle sizlere önemle belirtiriz ki organik olup olmadığını yumurtanın şekil bozuklukları ya da yine yumurtadaki koku farkı yine yumurtanın kısa sürede mi pişiyor yoksa uzun sürede mi pişiyor buna da dikkat edilmesi gerekir. Çünkü gerçek organik yumurta kısa sürede pişerken kümes tavuğundan üretilen yumurta maalesef çok uzun süre pişirildiği halde maalesef pişmekte zorlanıyor.

Ayrıca organik yumurta sarısı çabuk patlamaz iken kümes tavuğu yumurtası yine sarısı çabucak patlar ve her yana yayılır bu gibi konulara da dikkat etmelisiniz. Dolandırıcı organik yumurtası üretiyorum diyen firmalara dikkat edin ve muhakkak gerek yerlerini görmek için internet sitelerinden gerekse gerçekten üretim yapılan yer midir yoksa fason bir firmadır muhakkak bunun araştırmasını yapın. Çünkü sizlere organik yumurta diyerek daha fazla fiyatla yumurta verilir ve mağdur olursunuz.

Organik Yumurta Nasıl Ayırt Edilir

Organik yumurta muhakkak ama muhakkak belirttiğimiz gibi doğal alanlarda gezerek ve doğal yiyeceklerle beslenen tavuklardan oluşur. Aksi halde eğer tavuk sürekli kümeste olduğu yerde hiç gezmeden duruyor ve hazır yem ile besleniyorsa zaten bu tavuk organik yumurta asla veremez. Ayrıca kümeste beslenen tavuklar çok fazla yem yiyerek bir o kadar fazla yumurta üretimi yapması sonucu hem sağlıksız yumurta verilmekte hem de kümeste yaşayan tavuğun ömrü kısa olmaktadır.

Markette yumurta reyonuna gidildiğinde fazlaca farklı yumurta çeşidi ile karşılaşılır. Yumurta, üretildiği tavuk çiftliğinin yaşam koşuluna ve tavukların beslenme şekline göre farklılık gösterir.

Normal yumurta yani geleneksel anlamda bildiğimiz yumurta ucuz market yumurtası olur. Yumurtalar genelde gün ışığı görmeden, vitaminle hatta antibiyotik ve hormonla gelişim süreci hızlandırılmakta ve bu tavuklardan fazlaca yumurta elde edilmektedir.

Organik yumurta ise  gezen tavuk yumurtasıdır.  Organik yumurta organik ve doğal gıdalarla beslenen tavuklardan meydana gelir. Tavuğun gelişim sırasında herhangi bir hormon veya antibiyotik kullanılması söz konusu olmaz.

Dışarıda serbestçe gezen, bitki ve haşere sayesinde tavuğun doğal beslenmesi sağlanır, Bu şekilde beslenen tavuktan doğal ve organik yumurta elde edilir. Uzmanların da en çok tavsiye ettiği yumurta çeşidi yine organik yumurtadır. Ancak organik yumurta klasik yumurtaya göre oldukça pahalı olmaktadır. Organik yumurta ile serbest gezen tavuk yumurtası aynı değildir.

Organik  gezen tavuk yumurtası ile geleneksel normal yumurta arasındaki en önemli fark ise yumurtadaki besin değeri farkıdır. Organik gezen tavuk yumurtası normal yumurtaya oranla üç kat daha çok E vitamini, 1.5 kat daha çok A vitamini, 7 kat daha çok beta karoten, 3 kat daha çok omega 3, 1/3’ü kadar kolesterol içermektedir.

Kısaca belirtiriz ki organik yumurta elde etmenin tek doğal ve organik beslenen tavuklardan elde edilir. Doğal ve organik beslenme ancak ve ancak dışarıda doğal ortamında gezerek çer çöp, böcek ve solucan ile beslenen tavuklardan meydana gelir.

Kesinlikle kümeste sürekli kalan ve hormonlu ve antibiyotikli besinler verilerek fazlaca yumurta elde edilen tavuklar hiçbir şekilde organik yumurta veremeyeceği gibi besin değeri de organik yumurtadan oldukça düşük yumurtalar olmaktadır. Siz ve sevdiklerinizin sağlıklı ve Omega 3 yönünden daha besinli yumurtalarla beslenmesi ve daha sağlıklı yumurta tüketimi için muhakkak bizimle irtibata geçiniz. Sizlerin bizi araması halinde kısa zamanda sizi arayarak ve ya telefonda adres bilgisi alarak istediğiniz kadar yumurta temini sağlanacaktır. Sizlere bir telefon kadar yakınız.

Organik yumurta temini için hemen 0532 066 47 18 nolu iletişim numarasından arayarak spariş vermeniz yeterli olacaktır. Her zaman kaliteli ve doğal organik yumurta tam anlamıyla sağlanır.

 Ankarada Organik hizmet verdiğimiz semtler;
Abidinpaşa 
Akdere
Aydınlıkevler
Aktepe
Altındağ
Ayrancı
Atapark
Anıttepe
Batıkent
Balgat
Bahçelievler
Bağlum
Boğaziçi
Birlik Mahallesi
100.Yıl
Beşevler
Beysukent
Bilkent
Cebeci
Cevizlidere
Çukurambar
Çankaya
Çayyolu
Demetevler
Dikmen
Dikimevi
Elvankent
Eryaman
Etimesgut
Etlik
Esat
Emek
Esertepe
İlker
İncek
İncirli
Güneşevler
Gazi Mahallesi
Hasköy
Hüseyingazi
Hoşdere
Karapürçek
Keklikpınarı
Gaziosmanpaşa
Gölbaşı
İvedik
Karşıyaka
Kuşçağız
Kurtuluş
Kızılay
Kırkkonaklar
Kavaklıdere
Keçiören
Mamak
Macunköy
Maltepe
Natoyolu
Tuzluçayır
Tunalı
Türközü
Oran
Ostim
Ulus
Ufuktepe
Öveçler
Pursaklar
Serhat
Sanatoryum
Siteler
Sıhhıye
Sokullu
Subayevleri
Seyranbağları
Söğütözü
Sincan
Şentepe
Saimekadın
Ege Mahallesi
Saray
Yenikent
Çakırlar/Batıkent
Ümitköy
Yaşamkent
Yükseltepe
Yeşilbayır
Yenimahalle
Zerdalitepe