Bosch Kombi Pompası Arızası ve p3 Hatası 444 2846 Zeki Teknik

Bosch Kombi Pompası Arızası ve p3 Hatası Tamir Bakım Servisi

Acil Kombi Tamir Bakım Servisi için hemen Arayın

444 28 46

Bocsh kombi pompası arızası için hemen servisimizle 444 2 846 numaralı telefondan irtibata geçin kısa sürede teknik tamir ustalarımız sizi arayarak kombi tamiri ve bakımı hakkında detaylı bilgi versinler. 

Bir diğer adıyla sirkülasyon pompası da diye bilinen  devir daim pompası neden sıkışır, sıkışan pompa nasıl geri açılır ve bu işlemi yaparken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Kombi pompası neden sıkışır? Kombi uzun zaman kullanılmayınca pompa içindeki kafa sıkışma yapabilir. Pompa içinde bazı durumlarda irili ufaklı taş veya buna benzer parçalar birikerek sıkışma yapabilir veya oksitlenme sonucu pompa sıkışma yapabilir. Tesisata su basımı sonunda bazı zamanlarda cihaz içinde hava sıkışır. Sıkışan hava ise pompa çalışmayı engeller ve pompa sıkışması oluşur.

 İlk önce yapılması gereken kombi pompasının ön yüzünü görebilecek şekilde kombinin kapağı açılır. Her kombi kapağı farklı biçimde açılır bu işlemi yapılmadan önce kırılmaya karşı dikkatli olunmalıdır, kapağın bazı kısımları hassas hassas yapıya sahiptirKombi pompası iki tür markadan oluşur. Wilo ve Grundfos markalardır. Bunun haricinde bazı markalar pompalar üzerine kendi amblemini basabilir. Bu gibi durumlara dikkat ve özen gösterin ve aldatılmayın.

Çevre dostu olan yararın yanında, bizim her an sıcak su ihtiyacı ve ısınmamız için zahmet vermeden, kombi ile ısınma imkanı sağlar. Tabi ki bunun sağlanması için doğal gazı yakmayla birlikte, kalorifer sisteminde suyu devirdaim yapan ve ısıtan bir cihaz mevcuttur. Bu cihaz tabi ki kombidir. 

Kombi tıkanıklığı ne demek derseniz, petek tesisatı içindeki dolanan suyun zaman içinde kirlenmesi ve kireç, ve pas oluşması ile çamurlaşmaya başlar ve sonuç olarak, meydana gelen tortu kombinin her çalışmasında ve su devir daim esnasında herhangi bir yeri tıkamasıyla gereken su devrinin yapamamasıdır. Kurtuluş Petek Temizleme ve Kombi Bakımı Servisi adlı yazımızı da takip ederek hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Kombideki tıkanıklık nasıl giderilir filtre temizliği nasıl yapılır

Genelde kombiyi koruma amacıyla filtre konulur ve filtre tıkanabilir. Kombinin alt kısmındaki tesisatta bulunan  filtre, delikli süzgeç halindedir. Bu süzgeç suyun geçişine izin verir ve pislikleri tutmaya yarar.

Şayet kombide filtre yoksa ve delikleri çok geniş ise, kombi gözenekleri tıkanacak ve büyük kireç parçaları pompaya girerek  çarkın sıkışmasına neden olmaktadır. Ancak bu şekilde bir kombi pompa sıkışması nadiren oluşur. En çok filtre tıkanması sonucu pompa sıkışması olur.

Filtrenin deliklerini tamamen tıkayan çamurumsu tortu, suyun dönmesini engel olduğu için pompa suyu itemeyecek ve bu pislikler dolup kombinin görevini yapamaz duruma getirecektir. Kombide devir daim zorlaşınca bu sefer ısınma da gerçekleşemez.

Zaten kombi devir daim olmadığı zaman ateşleme otomatik olarak kesilir. Şayet kombi arıza gösteriyorsa, sayılan bu sebeplerden meydana gelmesi yüksek bir ihtimal olacaktır. Mamak Kombi Bakım Servisleri için hemen tıklayarak bilgi alma imkanı bulabilirsiniz. 

Kombinin tıkanmasının önüne geçmek istiyorsak en az yılda bir defa petek tesisatını temizletilmesi uygundur. Tesisatın içinde meydana gelen kireç ve tortuların dışarıya atmak için temizliği tüm tesisatta ve makine ile yapılması uygundur. 

Kombinin tıkanması ne açar derseniz makineli petek temizliği ile mümkün olur. Kombi tıkanıklığını açmak ve tesisatı daha sağlıklı kullanmak istiyorsanız yapılacak petek tesisat temizliği, kombi ve tesisatın ömrünü uzatır, ayrıca yakıt tasarrufu sağlar. 

Tıkanmış kombi filtresi sorunundan kurtulmak için tesisatın bakımını ihmal etmemeniz gerekir.  Electrolux Servisi Etimesgut-Çayyolu Ankara Çağrı Merkezi adlı yazımıza da bakarak tüm hizmetler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir ve teknik tamir servisimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

Ankara da Kombi Bakım ve Tamiri konusunda hizmet verdiğimiz semtler;
Abidinpaşa
Akdere
Aydınlıkevler
Aktepe
Altındağ
Ayrancı
Atapark
Anıttepe
Batıkent
Balgat
Bahçelievler
Bağlum
Boğaziçi
Birlik Mahallesi
100.Yıl
Beşevler
Beysukent
Bilkent
Cebeci
Cevizlidere
Çukurambar
Çankaya
Çayyolu
Demetevler
Dikmen
Dikimevi
Elvankent
Eryaman
Etimesgut
Etlik
Esat
Emek
Esertepe
İlker
İncek
İncirli
Güneşevler
Gazi Mahallesi
Hasköy
Hüseyingazi
Hoşdere
Karapürçek
Keklikpınarı
Gaziosmanpaşa
Gölbaşı
İvedik
Karşıyaka
Kuşçağız
Kurtuluş
Kızılay
Kırkkonaklar
Kavaklıdere
Keçiören
Mamak
Macunköy
Maltepe
Natoyolu
Tuzluçayır
Tunalı
Türközü
Oran
Ostim
Ulus
Ufuktepe
Öveçler
Pursaklar
Serhat
Sanatoryum
Siteler
Sıhhıye
Sokullu
Subayevleri
Seyranbağları
Söğütözü
Sincan
Şentepe
Saimekadın
Ege Mahallesi
Saray
Yenikent
Çakırlar/Batıkent
Ümitköy
Yaşamkent
Yükseltepe
Yeşilbayır
Yenimahalle
Zerdalitepe