Kombi Bakımı Petek Temizliği Polatlı Servisi 444 2 846 Zeki Teknik

Acil Kombi Bakımı Petek Temizliği Servisi için hemen Arayın

444 28 46

Polatlı ilçemizde uzun süredir petek temizliği ve kombi bakımı yapan servisimiz en iyi fiyatla profesyonel ustaları ile gerçekleştirmektedir. 

Ankara nın Polatlı ilçesi şehir merkezine uzaklığı 78 km. uzaklıkta bulunur. Polatlı’nın 20 m. kuzeybatısında bulunan Yassıhöyük Köyüğün çevresi bölgede bir tarih başlangıcı olarak görülebilir. Bu çevrede 86 adet tümülüs ve kral mezarlıkları ve kalıntılarıyla ilçe merkezinde de birçok tümülüs ve şehir kalıntısı bulunup turistik anlamda önemli bir yere sahiptir Polatlı ilçemiz. 

Polatlı da kombi ve petek temizliği yapan servisimiz peteklerin ve kombinin düzenli aralıklarla temizliğini yaptırmanızı önermektedir. Petek tesisatındaki temizlik birebir kombiyi de etkiler. Kombi tıkanmış ve kirlenmiş bir petek tesisatıyla çalışması kombinin zorlanarak çalışmasına neden olur. Kombi rahat çalışamadığı zaman kombide beklenmeyen arızalar meydana gelebilir. 

Kombi ve petek temizliği sayesinde ısı verimi artar ve daha iyi ısınma sağlanır. Kombi uzun süre kullanımı sonrası farklı yerlerden arıza göstermesi kaçınılmaz bir durumdur. Kombiye belirli aralıkla temizlik bakım yapılması kombi arızalarının daha az görülmesini sağlar. 

Petek tesisatı ve kombi birbirine bağlantılı çalışan bir sistemdir. Bu sebeple petek temizliğini rutin aralıklarla yaptırmanız kombinizin daha rahat çalışmasını sağlar ve kombinin rahat çalışarak daha az vermesini sağlar. 

Petek temizliğinde esas olan petek tesisatındaki kir ve çamurun temizlenmesidir. Peteklerin temizlik zamanının geldiğini eğer peteklerin bir kısmı ısıtıyor bir kısmı ısıtmıyorsa petekler kirlenmiş ve ısı geçişleri sağlanamadığı ısıtamıyor anlamına gelir.  Kurtuluş Petek Temizleme ve Kombi Bakımı Servisi adlı yazımızı da takip ederek hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Polatlı Petek Temizleme Servisi

Polatlı da hizmet veren Petek Temizleme Servisimiz tecrübeli ustalarıyla petek temizliğini özel petek temizleme cihazıyla vakumlama yaparak kimyasal ilaçlarla petek tesisatı içindeki tüm kir ve çamurlaşmayı engelleyerek tesisatın kısa sürede temizliği yapılır. 

Petek temizliğine başlamadan önce peteklerin vanası kapatılır. Petekleri havası alınır ve son petekten yani en uygun petek olan banyodaki petekten petek temizleme cihazı peteğe bağlanarak içindeki pis suyun tahliyesi vakumlama yaparak özel kimyasallarla çözünmesi sağlanır ve pis su dışarı atılır.

Petekten akan su siyah renkte olacaktır. Tesisatın temizliğinde su iyice temizlenene kadar vakumlayarak suyun tahliye işlemi yapılır. Tüm peteklere tek tek vanaları kapatılarak havası ve pis suyun boşaltımı yapıldıktan sonra peteklerin temizleme işlemi bittikten sonra kombi petek ısıtma ayarına getirilerek petek yanma testi de yapıldıktan sonra peteklerin iyi ısıttığının kontrolü yapılarak işlem sonlandırılır. 

Peteklerin çamurlaşma sorunu daha çok alttan ısıtmalı merkezi sistemlerde görülür. Petek temizliği yaptırmak yakıt tasarrufu sağlar. Daha az enerji sarfiyatı ile daha iyi ve konforlu ısı elde edilir. Kombi zorlanmadan daha çalışarak daha az sorun çıkarır. Peteklerin temizliğini daha kış gelmeden sonbahar aylarında yaptırarak daha avantajlı petek temizleme fiyatlarından yararlanabilirsiniz.   Electrolux Servisi Etimesgut-Çayyolu Ankara Çağrı Merkezi adlı yazımıza da bakarak tüm hizmetler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir ve teknik tamir servisimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

Kombi Petek Bakımı Nasıl Yapılır

Petek temizliği yaptırarak kombiyi düşük derecede çalıştırdığınız halde yeterli ısıyı elde edersiniz. Bütün kalorifer petekleri yüksek ısıyı ve verimi sağlayabilirsiniz. Kombinin en uzağındaki radyatör bile daha iyi ısıyı sağlar. Kombinin doğalgaz sarfiyatı azalır.

Kombi pompası daha az çalışarak, kombinin kullanım ömrü uzar. Temizlik esnasında kullanılan petek koruyucu kimyasal sayesinde petek içindeki paslanma ve kireçlenme engellenmiş olur. Kalorifer petek temizliğinin faydasından biride petek içerisindeki tıkanıklığın açılmasıdır. Bazı zamanlarda peteklerin üstü ısınıyor altı ısınmıyor gibi şikayetin  nedeni petek tıkanıklığıdır.

Petek tıkanıklığının sebebi, petek içindeki tortunun birikmesi bu sorunlara sebep olur. Petek kombi temizleme servisi, petek temizleme kimyasalı ile petek tıkanıklığının rahatca açılmasını sağlayarak peteklerin daha iyi ısı geçişi sağlanır ve ay sonu sürpriz faturalarla karşı karşıya kalmazsınız. 

Petekleri her yıl düzenli temizlik bakımını yaptırmanızı tavsiye ederiz. Petek temizliği ile kombi daha uzun ömürlü kullanılacak ve peteklerin daha verimli ve sağlıklı ısıtmayı sağlayarak cebinizin yanmaması sağlar. 

Bazen petek temizleme işlemini kendimiz peteklerin havasını alarak ve peteklerin vanalarını açarak içindeki pis suyu boşaltmaya çalışırız. Ancak bu yöntemle peteklerin temizlenmesi mümkün değildir.  Küçükçekmece Buderus Kombi Teknik Servisi makalemizde de hizmetler hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Ankara’da Kombi Bakımı Tamiri Hizmeti Verdiğimiz Semtler; Akyurt, Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle , 100. Yıl
Abidinpaşa, Akdere, Aktepe, Aydınlıkevler, Ayrancı, Ayvalı, Bağlum, Bahçelievler, Balgat
Batıkent, Birlik Mahallesi, Kırkkonaklar, Cebeci, Cevizlidere, Çayyolu,  Demetevler,  Dikmen,  Emek,  Eryaman, Esat, Etlik, Gaziosmanpaşa, Güneşevler, Hasköy, Hüseyingazi, İncirli, Karapürçek, Kırkkonaklar
Natoyolu, Ostim, Öveçler, Sanatoryum, Sokullu, Tuzluçayır, Ufuktepe, Ümitköy, Yenimahalle