Alanya Klima Servisi 444 95 87

Klima tamir bakım ve sök tak hizmeti için hemen arayın

444 95 87

Alanya Klima Teknik Tamir Servisi

Alanya Klima bakım tamir servisi

Alanya ilçemiz, kuzeyinde Toros Dağı, güneyinde ise Akdeniz bulunan ufak bir yarımadanın üzerine kurulmuştur. Antik çağdaki Pamfilya ile Klikya arasında  yer alan bazı zaman Pamfilya bazen ise Klikya adıyla anılır. Alanya’nın ilk iskanıyla ilgili kesin bir bilgi bulunmaz.

Alanya ilçesinin ilk kez ve kim tarafından kurulmuş olduğu henüz bilinmemektedir. Alanya nın bilinen en eski adıysa Korakesium adıdır. Bizans dönemindeyse Kalanoros ismiyle anılmıştır. Anadolu Selçuklu Hükümdarları 1. Allaaddin Keykubat’ın kaleyi almasıyla şehrin ismi Alaiye adıyla değiştirilmiştir. 1935 te ise Alanya yı ziyaret eden Atatürk kente Alanya adını vermiştir. 

Tarsus la birlikte 1571 de Kıbrıs a bağlanmış,1864 te ise, Konya vilayeti sancağı haline gelmiştir. 1868 te ise Antalya’ya bağlanmış, 1871 yılındaysa Antalya nın ilçesi olmuştur.

Alanya ilçesi, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde Antalya iline bağlı bulunan önemli turizm ilçesi konumundadır. Şehir merkezine uzaklığı ise154 km civarındadır. Türkiye’nin güney sahilinde bulunmakta  olan Alanya, 1.598,51 km²’lik bir alana sahip olup 2015 yılında ise nüfusu 291.643 kişi olarak saptanmıştır.

Alanya da yaşayan bunca nüfusun da beyaz eşya ve sıcak bir kent olduğunu da hesaba katarsak klima kullanım oranı oldukça yüksektir. Klima kullanımı sayesinde yaşanılan alanlar konfor oranı artmakta ve insanların mevsimsel geçişleri daha kolay yaşaması sağlanır.

Alanya yarımadasında yerleşim, Helenistik dönemine kadar o günden bugüne kadar kalan tarihi dokusu 13. yüzyıl boyunca Selçuklu eseri olarak yaşamıştır. Kale, 1221 de Alanya yı yeniden inşa ettirip Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafınca yapımı sağlanmıştır.

Antalya nın Alanya ilçesi oldukça sıcak hava iklimine sahip ve bu sıcak havadaki iklimlendirme özelliğiyle tabiki daha konforlu hale getiren klima kullanımı bir o kadar yüksek oranda rağbet görmektedir.

Tamir Servisi Klima sayesinde ısıtma ve soğutma ihtiyacını en uygun seviyelerde ve insan sağlığına uygun hava koşulu sağlanmakta ve klimanın genel özelliği olan klimanın iklimlendirme sistemiyle birlikte klima tüm bulunduğu mekanların havasını yani içerideki kötü havayı dışarı atarken dışardan temiz havayı içeriye vererek sirkülasyon sağlayan ve rahat bir nefes alınmasına yardımcı olan çok amaçlı cihazlar arasında yerini alır.

Alanya Inverter Klima Bakım Fiyatları

Klima taşıma montaj de montaj servisi

Alanya da hizmet sunan Klima Servisi Inverter Klima Bakım Tamir servisi her zaman garantili hizmetiyle tüm klima taşıma ücretleri, klima gaz dolum fiyatları, klima sök tak fiyatı, klima söküm (de montaj) fiyatı, klima montaj fiyatı, klima bakım fiyatı hakkında güvenle 444 95 87 numaralı telefondan çağrı merkezimiz arayabileceğiniz ve en kısa zamanda hizmet alarak aynı servis imkanından faydalanabileceğiniz servistir.

Klima kombi fiyatları  hakkında bilgi almak istediğinizde hemen servisimizin çağrı merkezini arayarak klima sök tak ücreti, klima taşıma ücreti hakkında fiyat bilgisini alabilir ve profesyonel hizmet imkanından yararlanabilirsiniz. Klima teknik tamir ustalarımız her koşulda ve her tür klima çeşidine hizmet imkanı vermektedir.

Inverter klima, salon tipi klima, split klima, duvar tipi klima veya havalandırmalı ki özellikle mağaza ve AVM lerde kullanılan her tür klima türü için en etkin çözümler sunularak detaylı hizmet verilerek müşterinin memnuniyeti ön planda tutularak hizmet imkanı sunulur.


Alanya Klima Tamir Servisi

Alanya Klima bakım fiyatları

Alanya Beyaz Eşya Klima servisi ekibi sürekli eğitimler almakta ve gelişen ve değişen teknolojiye uygun cihazların yani her tür klimanın en uygun şekilde tamiri ve bakımı hakkında en iyi hizmeti verebilmek adına kendini geliştirir. Klima teknik tamircisi her çeşit klima için tamir ve bakım hizmetini kaliteli malzeme kullanımı ve eğer klima tamirinde değişilecek bir parça olursa orijinal yedek parça değişimi yapmaktadır.

Alanya Klima Tamir Servisi profesonel ustalarınca tamir bakım veya sök tak hizmeti yapıldıktan sonra servis ekibimiz ustası müşteriye servis fişi bırakır. Servis fişi klimaya yapılan müdahale ve hizmet veren firma bilgisi gösterilir. Bu sayede hizmet alınan firma bilgisiyle yapılan işin ispatı mümkün olur.

Alanya Klima Teknik Tamir Servisi güvenli hizmetiyle birlikte yapılan işlem için ve eğer değişim yapılan bir parça söz konusu olursa bu durumda bir yıl garanti kapsamında hizmetiyle müşterisini asla mağdur etmez. Servisimiz daima yaptığı işin arkasında durarak yapılan hizmete ve değişilen parçaya garanti süresi vererek yaptığı işin arkasında durmaktadır.

Alanya Salon Tipi Inverter Klima Servisi

Klima bakımı servisi  Salon tipi inverter klima arızaları arasında özellikle soğutma veya ısıtada arızalar veya klima gazının boşalması, klimanın fanlarındaki arızalar v.b. birçok arıza meydana gelmesi muhtemeldir.

Bu tür klimalarda bazen hata kodlarıyla birlikte arıza göstergeleri belirir. Önemli olan bu arızaların nasıl giderileceği ve en kaliteli hizmeti sunan iyi bir teknik tamir ekibinde yardım alabilmektir.

Klima arıza kodları ise CH0 arızası oluştuğunda,bilmesi gereken iç ünitede bulunan sıcaklık sensöründeki sorundan kaynaklanır. Bu sensör değişim veya kontrolü yapmakta fayda vardır. Bu arıza oluştuğunda kendiniz müdahale etmeniz yeterli değildir. olabilir. Servisi aramadan önce soketin yerini kontrol etmelisiniz.

CH1 arıza kodu oluştuğunda, boru sıcaklığı sensörüyle ilgili bir arıza ile karşılaştıysanız bu durumda gerekli kontrolün tamiri için 444 95 87 numaralı telefonumuzdan arayabilir servis talebi isteyebilirsiniz.

CH2 Arızası tamiri için, klimanın iç ünitede görünen ekran görüntü paneli veya bu paneldeki tuşta sorun vardır. Kontrol edildikten sonra gereken müdahale yapılır.

CH4 Arıza ikazı göründüyse, 48000 btu lg ve klimada sıkça karşılaşılan sorundan biri olup ch4 arızası cihazın tahliye havası olup sıcaklık sensöründeki problemi gösterir. Bu sorun giderilmesi için deneyimli ustalardan arıza tamir talebinde bulunmamız gerekir.

E1 Arızası nedir? Bu arızada klima display yani ana kart arızası var demektir. Sorunun kart arızası veya ekran kartı arızası olduğu anlaşılabilir. Avometreyle gerekli kontrollün yapılmasıyla problemin çözümü yapılır. Kendi müdahalenizle arızanın ortadan kalkması mümkün değildir.

E2 Arızasının anlamı nedir? E2 arızası görüldüğünde 48000 btu salon tipi klimanın iç ünite oda sensöründeki bir arızanın olduğu anlaşılır.

Alanya Split Klima Tamir Servisi

Split Tip Klima yani duvar tipi split klima ev, büro ve küçük işyeri için gayet uygun olur. İçerideki ortamın durumuna göre uygun duvara montesi yapılır. Bu cihazın pencere tipine göre avantajı ise, bakımı daha kolay olur. Bulunduğu iç mimariyi çok etkileyen bir tip değildir. Çalışma kapasitesi daha geniştir. Havalandırmayı daha homojen yapar. Oldukça sessiz çalışmayı sağlar. Bu tiplerde genleşme cihazı dahi dış ünitede yer alır.

Split Klima Servisleri içinde en iyi Split Klima Servisi olarak en iyi hizmet hedefiyle uzun yıldan bu yana çalışmasını şekillendiren Alanya Split Klima Teknik Servisi kaliteli hizmet veren firmamız Antalya nın tüm ilçelerine ve tabiki Alanya da hizmetini en iyi şekilde sürdürmektedir.

Split Klima Bakımında Neler Yapılır?

Alanya Klima tamircisi

Cihazın ısı transferi yüzeyinde meydana gelen kirlenme ve tahribat sonucunda split klimanın çalışma performansının düşmesine sebep olur. Ayrıca cihazın içindeki soğutucu gazının işletme basıncıyla mevsime göre en uygun seviyede çalışmayı sağlaması gerekir. Bu sebeple klimanın en az yılda iki kez olmak üzere klima bakımının yapılması oldukça önemli bir konudur.

Split klimanın bakımı sayesinde enerji sarfiyatı azalır, sessiz biçimde kullanıcıyı rahatsız etmeden en sessiz ve verimli çalışmayı ve klimanın daha uzun ömürlü çalışması için Alanya Split Klima Tamir Servisini garantili tamir hizmeti alabilmek hiç tereddüt etmeden arayabilirsiniz.

Alanya Split Klima Tamir Servisini, split klimanın tamiri, klimanın arızası, klimanın arızaları, klima niçin açılmıyor, klima neden soğutmuyor, klima neden ısıtmıyor, split tipi klima taşıma ücreti, split tipi klima sök tak, klima taşıma fiyatı hakkında detaylı bilgi alabilmek için teknik servisimizin gerekli iletişim numarasında arayarak aynı gün hizmet imkanından faydalanabilirsiniz.

Klimalar yapıları gereği hassas bir yapıya sahiptir. Klimanın bakımlı ve temiz şekilde çalıştırılması klimanın daha verimli çalışmasının yanında daha sağlıklı bir ortam için de gereklidir.

Klima bakım ve temizliği en az altı ay bir defa düzenli aralıkla yapılması gerekir ve klimanın filtrelerinin değişimi yapılarak tüm tozdan arındırılması daha rahat bir nefes almamıza yardımı olacaktır. Klima eğer temizliği ve bakımı yapılmazsa içindeki toz birikintisini her çalıştığında etrafa yayacak ve klima bulunduğu mekanın havasını tazeleyerek temizlemesi gerekirken hiç istenmeyen solunum yolu rahatsızlıklarına dahi yol açabilir.

Bu sebepledir ki, klima bakımı ve temizliğini ihmal etmeden yaptırmanız önemlidir. Aksi halde sağlığınız tehdit altına alınır.