Ariston Buzdolabı Tamircisi 444 28 46

Ariston buzdolabı tamiri için hemen arayın

444 95 87

Ariston Buzdolabı Tamir Servisi

Ariston beyaz eşya tamiri

Ariston , en başta Ariston, sonra Chaffoteaux, Elco, Racold ve Atag, NTI, HTP, Cuenod, Ecoflam ve Thermowatt markası adıyla piyasada üretilen ısıtma ve soğutma sistemiyle alakalı beyaz eşyanın üretimini yapan İtalyan firmasıdır. Ariston, Hotpoint güvencesiyle beyaz eşya ürünleri üreten birçok ürün üretimiyle de çoğu insanın ihtiyacına cevap veren ve en çok tercih edilen marka arasında yerini alır.

Ariston, 1960 yılında elektrikli su ısıtıcısı üretimi ile bu işe ilk adımı atmış o günden bu güne sürekli kendini geliştirerek beyaz eşya üretimini devem ettirmektedir. 1980 yılında su ısıtma sektörüyle yerini sağlamlaştırmış ve sürekli kendini geliştirmek amacıyla kombi üretimiyle kendini göstermiştir. 1990 lı yıllarda Çin ve Rusya da faaliyete geçen global bir marka olarak beyaz eşyaüretim çalışmasını devam ettirmiştir.

Beyaz eşyalar kullanımı gereği hassas yapıya sahiptir. Aslında bu cihazların doğru biçimde kullanılması ve bilinçli kullanım sayesinde daha uzun zaman ilk günkü gibi en iyi performansta çalışmayı sağlar. Beyaz eşyalar arasında ise buzdolabı her mekanda kullanılan ev ve iş yerinde önemli beyaz eşya ihtiyacını karşılayan ve her yerde kullanılabilen buzdolabı devamlı kullanılır.

Buzdolabı ve bütün beyaz eşyalar devamlı kullanıldığı için cihazın parçalarında aşınmalar veya cihazın sürekli uygun şekilde bakımının yaptırılması buzdolabının daha uzun süre yüksek performansta çalışmasına yardımcı olur. Buzdolabının kapaklarının açık olmamasına, buzdolabı kapağının lastiklerinin aşınmaması ve buzdolabının özensiz yerleşimler nedeniyle buzdolabındaki bazı sorunlara neden olmaktadır.

Buzdolabının sürekli aynı biçimde uzun zaman hiç bozulmadan ve gerekli şekilde çalışmayı gösterebilmesi için cihazın özenli bakımının yaptırılması ve bilinçli tüketici olmak cihazın uzun süre kullanımı sağlar.

Buzdolabı kapağı kapanmıyor, kapak lastiği aşınmış ise tam örtülmediği anlamına gelir. Buzdolabının kapağı kapandıktan sonra buzdolabı kapağınının arasına kağıt yerleştirip çekmeyi denediğimizde eğer kağıt çok kolay şekilde elimize geliyorsa buzdolabı lastiği aşınmış demektir. Kağıt kolayca elimize gelmiyorsa lastikte aşınma yok demektir.

Ariston Buzdolabı Tamir Fiyatları

buzdolabı teknik tamir servisi

Ariston buzdolabı tamir fiyatları hakkında bilgi almak ve nasıl tamir edileceği hakkında gerekli bilgiye ulaşmak isterseniz hemen servisimizin çağrı merkezini arayarak en kısa sürede en iyi ustalar sizi arayarak fiyat bilgisi verecek ve diğer beyaz eşya tamircisi ile fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Ariston Buzdolabı soğutmayı yapmıyorsa temel nedeni üst fan arızası olabilir. Buzdolabı kapandıktan sonra iç bölümdeki düğmeye basın. Düğmeye basıldığında buzdolabından ses gelmiyorsa eğer fanı çalışmıyordur. Bu tür denemeler ve kontrolleri servis öncesi gerçekleştirmeniz gereklidir. Tüm işlemlerden sonra hala buzdolabında çalışmayı başlatamazsa hemen teknik servis çağırma zamanı gelmiş demektir.

Ariston Buzdolabında bir arıza gördüğünüzde en önemli konu doğru tespitin yapılarak ve cihaza gerekli tamiri en profesyonel ustalarca uzman ustanın müdahale yapması önemlidir. Cihazın gerçek arızasının tespit edilebilmesi için yerinde görülmesi en uygun tamir şeklidir. Bu sayede hangi parçada bir sorun varsa cihazda nasıl bir sorun oluştuğu görülür ve en uygun müdahale yapılabilir.

Buzdolabında soğutma yapmaması farklı sorunlara bağlı arızalar olabiir. Bu arızaları sıralayacak olursak, Buzdolabının taşınma esnasında soğutma sorunu meydana geldiyse bunun nedeni taşıma sırasında meydana gelen bakır telin arızalanmış olabilir. Buzdolabı taşınma esnasında sorun oluşursa eğer taşıma sırasında buzdolabı zarar görmüş olabilir. Buzdolabı sigortası atttıysa buzdolabı fişinin takıldığı prizde arıza meydana gelmiş olabilir. Buzdolabı takıldığı fişindeki arızadan kaynaklanabilir. Kondanseri tozlanmış veya yabancı cisimle kirlenmiş olabilir.

Belirtilen bu sorunların önüne bilinçli kullanıcı olmak ve her tür temizlik ve temizliğine özen gösterilmesi gerekir. Buzdolabı kullanıcısı hiçbir uygulama ve işlem yapmadan buzdolabı arızasında tamir işlemini uzman kişilere bırakarak mutlaka profesyonel ekip tarafından hizmet almaya özenle tavsiye ederiz.

Ariston Buzdolabı Arıza Nedenleri

Buzdolabı arızasında buzdolabının düzenli yerleşim yapılmaması veya buzdolabına yerleştirilen yiyecek ve malzemenin dağınık ve aşırı yükleme yapılan malzemeden kaynaklanan buzdolabında fazla motor çalışmasına motorun hiç durmadan çalışmasına neden olunur. Bunun sonucunda ise buzdolabı motoru fazla çalışarak motoru zorlayarak motorun tamamen çalışmayı durdurması ve ya çalışmayı azaltması gibi hiç beklenmeyen sonuçlar oluşur.

Buzdolabı çoğu zaman soğutmayı yapmıyor arızasıyla karşı karşıya kalınır genel olarak arıza şikayeti olan buzdolabı soğutmuyor, buzdolabı niçin soğutmuyor, buzdolabı motoru niçin çalışmıyor, buzdolabı gazı neden boşalır, buzdolabı gaz dolum fiyatı , buzdolabı motoru neden durmadan çalışıyor, buzdolabı neden herşeyi donduruyor, buzdolabı fanları donma sebebi nedir gibi her türlü arızada buzdolabı teknik tamir servisine arızayı bildirmeniz ve tamir isteğinde bulunmanız yeterli olur.

Ariston Buzdolabı her çeşit arızasında en iyi hizmeti sunan teknik tamir servisi buzdolabında görülen tüm arızaları tek kalemde çözer ve yetenekli ve güvenilir ve profesyonel teknik servis ekibiyle hizmetini devam ettirmektedir. 

Buzdolabı Motoru Neden Çalışmıyor

buzdolabı tamircisi

Ariston buzdolabı sürekli kullanılan buzdolabında görülen en önemli sorunlardan biri motor arızasıdır. Buzdolabı motoru neden çalışmıyor? Buzdolabı arızasında teknik tamir öncesinde yapabileceğimiz bir önlem veya uygulama yapılabilir mi? Buzdolabında oluşan arızalar nelerdir? Buzdolabı neden soğutmuyor? Buzdolabı motoru neden hiç durmadan çalışıyor? Buzdolabı motoru neden birden bire çalışmayı kesiyor? gibi sorunlarda teknik tamir servisimizi hiç tereddüt etmeden arayarak yardım alabilirsiniz. Buzdolabı tamircisi servisi her türlü buzdolabı arızasında tamir ihtiyacınızı kısa sürede ulaşım yaparak teknik yardım alabileceğiniz servisimizdir.

Buuzdolabındaki sorunlarda kullanıcının kendi müdahalesi pekte sonuç vermek. Buzdolabına en uzman ekiplerce uygun ve teknik çözümler sunularak eğer bir parçada aşınma veya buzdolabının gazı boşalması yada yüklüce malzeme doldurulan buzdolabında oluşan motorun durması gibi sorunlarda mutlaka profesyonel bir ekip ustasından yardım alınması uygun olur. Buzdolabı motorunun çalışmamasının temel teknik nedeni vardır. Motorda arıza hali söz konusudur. Bazen buzdolabı motoru çalıştığı halde soğutmayı yapmaz. Daha farklı arıza durumunda hiç beklemeden ve zaman kaybetmeden teknik servis desteği almanız gerekir.

Buzdolabında soğutma işlevi gaz sistemiyle olur. Buzdolabı bakır telden gaz kaçırdığında ise soğutma yapamaz hale gelir. Bu durumda buzdolabına gaz basılması gerekir.

Buzdolabı kapak fitilinin eskimiş ve yıpranmış olması yada buzdolabı kapağının iyi temas etmeden hava alıyor olması da yine gazının boşalmasına etkendir. Bu nedenle dolap içindeki soğuk hava dışarıya kaçar ve soğutamaz hale gelir. Bunun sonucunda ise soğutma yapmıyor olabilir. Bu arızada ise kapı fitilinin değişimi şarttır.

Ariston Buzdolabı Tamir Ücreti

Ariston buzdolabı tamir fiyatları ve buzdolabı tamir ücreti buzdolabındaki arızaya ve buzdolabının markasıyla buzdolabının tür ve çeşidine göre farklılık gösterir. Buzdolabında meydana gelen cihazda arızalanan bir parçanın ve değişilecek parçanın fiyatına göre ve hasar durumuna göre buzdolabı tamir fiyatı değişim gösterir.

Batıkent buzdolabı tamircisi servisini arayarak Buzdolabı servis ücreti ? Buzdolabı tamir fiyatı ? Ariston Buzdolabı teknik tamir servisine sorabilir ve her tür arızada kısa zamanda yardım alabileceğiniz en iyi ve en kaliteli tamir servisi olarak en yakın zamanda servis imkanıyla en iyi teknik tamir çözümüyle en iyi tamirci sayesinde hiç vakit kaybetmeden çözebilir ve her daim kaliteli ve en iyi malzeme kullanımı sayesinde en iyi ekipmanlar ve profesyonel ustalar ile buzdolabınızda hiçbir arıza kalmayacak şekilde hizmet verilir.

Buzdolabı arıza verdiğinde hemen işini en iyi bilen tecrübeli ustalarla ve en iyi tamirciyle irtibata geçmek önemlidir. Buzdolabını tamir ettirmek ancak bu işten anlayan profesyonel ve tecrübeli tamirciler ile daha kolay çözülecektir.

Beyaz eşya ve buzdolabı tamircisi buzdolabı tamir bakım servisi her zaman güvenli ve en etkin çözümleri sunarak en iyi tamir fiyatıyla hizmetini sunmaktadır. Tamir sırasında eğer bir parça değişimi yapıldıysa yedek parça için ve yapılan tamir ve değişilen parça için bir yıl garanti süresi verilir.

Buzdolabı tamiri ustaları teknik tamir hizmetini tamamlandıktan sonra servis fişini almayı unutmayın . Her buzdolabı tamiri sonunda gelen ustadan servis fişi almalı ve her zaman tecrübeli ustalar eşliğinde hizmet için teknik servislerle irtibata geçmekte fayda vardır.

Buzdolabı Çalışıyor Neden Soğutmuyor

Yalova Profilo buzdolabı tamircisi

Buzdolabında soğutmama sorunu sık sık rastlanılan bir sorundur. Buzdolabı zamanla ilk günkü soğutmayı sağlayamaz ve hatta soğutmayı tamamen yok edebilir. Buzdolabındaki yiyeceklerin bozulmadan korunabilmesi için buzdolabı her ev ve mekanın olmazsa olmaz beyaz eşyalar arasındadır. Beko Arçelik buzdolabı servisi ni arayarak teknik tamir hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Buzdolabında bulunan malzemeler kısa zamanda bozulabilir. Buzdolabında soğutmama arızasının birçok nedeni vardır. Buzdolabının soğutmama nedeniyle, buzdolabında koku veya buzdolabı motorunun her çalışmasında yüksek ses çıkarmasına neden olur. Soğutmamanın birçok nedeni olabilir. Buzdolabı elektrik devresindeki buzdolabı kapağının temassızlığı yada fazla açık kalması ve sık aralıkla açılıp kapanmasıyla buzdolabındaki boru sistemindeki sorundan kaynaklanabilir. Beyaz eşya servisi tamircisi makalemize de bakarak hizmetler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.