Balıkesir Buderus Kombi Servisi 444 28 46

Kombi tamir bakım hizmeti için hemen arayın

Balıkesir Buderus kombi servisi

444 28 46

Balıkesir Buderus Kombi Tamir Bakım Servisi

Buderus kombide dayanıklı özel alüminyum-silisyum alaşımı kullanılarak hem baca gazı sıcaklığı çok düşürülürken ve baca gazının hacmi azaltılarak su buharı yoğuşturma yapılarak baca gazının içindeki enerjinin dışarı atılması sağlanır.

Balıkesir de hizmetini devam ettiren Kombi Bakımı Buderus kombi servisi her tür kombiye yüksek yoğuşma teknolojisiyle Buderus yoğuşmalı kombi bu teknoloji sayesinde en iyi enerji verimini elde ederek yakıt giderini en aza düşürmeye yardımcı olan çok amaçlı cihazdır.

Soğukların gelmesiyle kendini iyice hissettirdiği kış ayı kombinin kesintisiz ve sağlıklı çalışmayı yaparak önemli konulardan biri haline gelmiştir. Havanın soğumasıyla kombi bakım ve temizliği önemli hale gelmektedir. Kombi Servisi olarak kombinin ne gibi durumda arıza yaptığını ve bu arızanın nasıl yok edileceği konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Kombide kış ayında meydana gelen arıza kombi sisteminde başka parçaların da çalışma performansını etkiler ve zaman içinde telafisi  maliyetli ve zor olan sonuçlar meydana gelir.

Kombi arızası; kombi bakımının yerinde ve zamanında yapılmaması, tüm arıza etkenlerinden veya uzun süre kullanıma bağlı olan parça yıpranması gibi sebeple oluşabileceği gibi, kurulum ve kullanıcı hatasından da kaynaklanır. 

Buderus kombiye tesisattan gelen su basıncı seviyesi ortalama olarak 1.5 bar olması uygundur. Çok az miktarda suyun dahi tesisatdan dışarıya sızması, kombinin alçak su basıncı arızası göstermesine neden olabilir. Bu sebeple sistem su basıncı, kombinin tesisat sebebiyle en önemli arıza nedeni arasında yer alır.

Kombi tesisatına suyun ilk verildiği zaman, tesisatta kalan hava sirkülasyonu sırasında kombi üzerinden otomatik tahliye edileceği için, ilk kullanımda sistem basıncı bir veya birkaç kez düşebilir. Yalnız ortaya çıkan basınç kaybını önlemek için tesisata sık olarak su verilmeye çalışılması radyatörlerdeki korozyon sebebi olabilir. Bu sebeple tesisata su ilavesini yapmalı gereğince az ve kontrollü basınç gerekir. Aksi taktirde genelde radyatör ve kombi bağlantısı noktasında veya takip edilemeyen sıvı altı noktasında, malzeme kalitesinin düşük olması da yine korozyona sebep olup kombinin kullanım ömrünü kısaltır.

Balıkesir Buderus Kombi Arızası ve Arızanın Giderilme Yolları

Kurulum hatası, kombi tesisatı içinde bir parçası çalışan kombiyi doğrudan etkilemektedir. Bu tür hata sebebi genelde tesisat kaçağı, yanlış plastik boru kaynağının yapılması, hatalı uygulama sonucunda boru çapı darlığı, kaliteli radyatör vanasının kullanılmaması gibi sebeple ortaya çıkar. Ancak sıva altı tesisatta eksiklerin tespiti zordur. Bu sebeple kurulum hatasından meydana gelen sirkülasyon ve dolayısıyla ısınma sorununda genelde kombiden kaynaklanır.

Kombiye tesisattan gelen su basıncı ortalaması 1.5 bar seviyede olması uygundur. Küçük miktar suyun dahi tesisattan sızması, kombinin yetersiz su basıncı arızası göstermesine sebep olur. Bu bakımdan sistem su basıncı, kombinin tesisat kaynaklı en önemli arıza sebebidir.

Kombi Teknik Servisi kombi kullanıcı hatalarının genelde kombi kullanım talimatına bakılmadan kullanım  yapılması ve çoğu zaman kombinin resetleme yapılarak düzelmesi gerektiğini belirtir. Ancak bu çözüm olmuyorsa kalıcı arıza oluşmuş demektir. 

Elektrik kesintisinde kombinin aç/kapa düğmesi açık kalması, elektrik tekrar devreye girdiğinde oluşacak voltaj dalgası sebebiyle kombinin arıza göstermesine nedendir. Elektrik kesintisi halinde kombi kapalı konuma getirilmeli ve elektrik geldikten sonra tekrar açmak iyi bir yöntemdir.

Buderus kombide en sık görülen kullanıcı hatasından biri ise gaz vanası kapatılma durumudur. Bunun sonucunda kombi düzeltme yapılmadan devreye girmez. Bu gibi durumda kullanma talimatında gereken açıklama veya teknik servis merkezinden bilgi alarak hareket etmesi gerekir. Uzun süre kombi kullanılmayacaksa gaz vanası kapatılır ve gaz vanası kombi çalışacağında açılmalıdır. Aksi durumda kombi arıza moduna geçer.

Kombide kış ayında en önemli arızalardan biride don koruması aktif kalmasının sağlanmasıdır. Açık ortama montaj yapılan kombinin iç ortamda montajı yapılan cihaza göre donma riski çok yüksek olur. Kombi tesisatının dondan koruması aktif çalışması için elektrik sigortası ve gaz vanasının açık olması gereklidir. Sistem, don koruması ihtiyacı duyduğunda cihaz sistem sıcaklığını minimum dereceye getirinceye dek yanma meydana gelir. Gereken gaz veya elektrik almaması halinde yanma oluşmaz ve kombi donma riski taşır.

Kombi ve Petek Temizliği Yaptırmanın Önemi

Petek Temizleme Servisi kombi tesisatı içinde dolaşan suyun kirlenmesi kombi dönüş filtresinde daralma yada bu daralmaya bağlı çalışmada zayıflama sonucu son radyatörde ısınma arızası oluşur. Eğer kombiye mesafesi uzak radyatörün bir kısmında ısınmama sorunu varsa, bu durum sirkülasyon zayıflığına işaret etmektedir. Tesisat dönüş hattı üzerinde kombinin yakınında bir noktada filtre kullanımı kombinin korunması bakımından önemlidir. Bakım esnasında bu fitreler teknik servis tarafınca kontrol edilip temizlenir.

Petek temizliği ev ve iş yerinde kullanım alanında yeterli derecede ısınmayı sağlayabilmek için  başvurulan bir yöntemdir. Çoğu insan yaşam alanında peteklerde ısınmama sorunu yaşadığında ve fazlaca yüklü fatura ödemeye başlayınca farklı çözüm ve metotlara başvurmaktadır. Çoğu petek tesisat temizliği gibi ısınma ve evdeki ısıyı koruyabilme için en çok yapılan önlem  ısı yalıtımı ve mantolama yaptırmaktadır. Petek temizliği yaptırarak ısının derecesi yüksek oranda artıracaktır.

Petek tesisatındaki su, zaman içinde kirlenir ve temizliğini ve berraklığını  kaybeder. Temiz olmayan kirli suyun  devir daim yaptırabilmek kombiyi haddinden fazla zorlar. Bu durumda gelecek olan faturanın yüksek olmasına neden olur. Tortu ve paslar peteğe yapıştıkça zamanla sıcak suyu peteği ısıtmada gecikecek ve ısıtma zor olacaktır. Peteğin ısıtma verimi kadar kombi ısı değeri de yükseltilir ve bu durumda da faturanın yüksek gelmesine ve yeterli ısıyı sağlayamadan boşa para ödemiş oluruz.

Kombi filtresi pas ve tortu ile tıkanması halinde peteklerin ısınması zorlaşacaktır. Filtrenin tıkanması halinde kombi devir daimi sağlıklı olmadığı kombinin ısıttığı su peteklere ulaşamaz. Kombi petek bağlantı bölümündeki pislik tutucu filtreyi temizlenmesi için yerinden sökülür. Genelde bu filtre pas ve tortu ile tıkanırsa da petekler ısınmaz. Filtrenin tıkanmasıyla kombi devir daimi sağlıklı olmayacağından, sıcak su peteğin her bölümüne yayılmaz ve peteğin bazı bölümleri soğuk kalacaktır.

Balıkesir Buderus Kombi Arızasında Neler Yapılması Gerekir

Kombi arızalandığında peteklere yeterli ısıyı yayamadığı gibi yine kombi çalışmaz veya yeterli randımanda çalışmayı gerçekleştirmez. Kombi bakımından dolayı kombi konusunda yeterli ve gerekli ekipmana sahip teknik tamir ekibiyle birlikte kombinin her türlü arızasına kesin çözümler sunulur. Kombi daha arıza göstermeden yapılan temizlik sayesinde oluşabilecek arızaların önüne geçilir. Kombideki parçaların yenilenmesiyle kombi daha verimli ve ilk günkü performansında çalışmayı sağlar.  

Buderus Kombi Arızası ve Gerekli Çözüm Önerileri

Kombi Bakım Tamir Servisi her elektronik ürün olduğu gibi kombide de arıza meydana geleceğini, önemli olan kombi arıza gösterdiğinde nelerin yapılabileceğini bilmek ve nasıl müdahale edilmesi gerektiğini ya da önceden önlem alınması gereken kurallara riayet edebilmenin önemine değinir.

Buderus Kombinin suyu azaldığı zaman kombi basıncı düşecektir. Petek tesisatındaki devir daim suyu azaldığında veya bittiğinde yeterli ısınma gerçekleşmez.

Kalorifer devre basıncının normal şartlarda 1,5- 2 bar seviyesinde olması gerekir. Kombinin içindeki sigorta atmış ve ya kapalı olabilir. Kombiye gaz sağlayan vana kapalı kalmış olabilir. Kombinin gaz almaması durumunda çalıştırılması ikaz gösterebilir, kırmızı ışık yanıp söner. Kombinin ön bölümündeki yaz/kış konum anahtarı doğru konumda olmayabilir.

Buderus Kombi Çalışıyor Ancak Isıtmıyorsa Sebebi Nedir?

Balıkesir Buderus kombi bakım servisi

Tamir Servisi Kombi çalıştığı halde ısıtma yapmıyorsa bunun sebebi termostat derecesinin düşük olmasından kaynaklanabilir. Kalorifer dönüş hattında filtre tıkanıklığı olabilir. Filtrenin temizlenerek kontrolü yapılmalıdır. Petek giriş ve çıkışındaki vana kapalı olabilir. Vananın açık olup olmadığı kontrol edilmesi gerekir. Petekler ve boru hattının temizlenmesi gereklidir. Petek temizliği için servisimizden detaylı temizlik hizmeti alabilirsiniz.

Kombi ateşleme yaparken patlama yapıyorsa, bunun nedeni kombinin yanmaya çalışırken birkaç saniye geç yanması veya içeride gaz birikimi olur bu sebeple şiddetli yanma meydana gelir. Kombi bu şekilde yanıyorsa gaz ve ateşleme ayarının kontrolü gerekir. Kombiye yıllık periyodik bakımın yapılması gerekir.

Peteklerin üst bölümü sıcak olduğu halde alt bölüm soğuksa, kombi girişinin altındaki filtreler tıkalı olabilir. Petek tesisatı içindeki tıkanıklık varsa bu sebeple kombi yeterli ısıyı peteklere ulaştıramaz, peteklerin acilen temizlenmesi uygundur. Kombinin sıcak su ve kalorifer su geçiş yolunda  bir bozukluk oluşmuş olabilir. Petek tesisatı yapılırken yanlış planlama yapılmış olabilir.

Kombiye yakın peteklerin vanasını kısılırsa uzakta olan peteğe su daha hızlı ulaşacaktır. Tüm işlemlerin sonrasında çözüm bulamadıysanız tesisatınızda sorun var demektir. Balıkesir kombi tamir servisinin en iyi tamircisinden yardım talebinde bulunabilir ve aynı gün hizmet imkanı alabilirsiniz.