Baymak Kombi Bakım Ücreti Ne Kadar 444 95 87

Baymak Kombi Bakım Servisi

Baymak Kombi Bakım Servisi

Doğalgazın ülkemizde kullanılmaya başlanması ile birlikte, ısıtma sektörü kombi cihazları ile tanışmış ve kombi cihazlarının kullanımı hızla artış göstermiştir. Kombi cihazları türleri model ve işlevsel bakımından farklılıklar içermektedir. Kombi cihazlarının seçiminde dayanıklı sağlam ısı ve enerji tasarrufu sağlayan cihazları tercih etmek uzun vadede kullanıcını kazançlı çıkaracaktır.

Yanlış seçim yapılmış kombiler yakıt tüketimine de olumsuz yönde etki yapmaktadır. Türkiye’de gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşan ve doğalgaz ve bununla birlikte tasarlanmış olan kombi kat kaloriferlerinin peteklerin kullanıcılara sağlamış olduğu çeşitli avantajlar bulunmaktadır.
Kombilerin sağlamış olduğu avantajların başında evde işte her zaman kullanılacak sıcak suyu ve kalorifer tesisatı için gerek duyulan ısınmayı ve birlikte karşılaması gelmektedir.

Yemek pişirilmesinde, bulaşıkların yıkanmasında, kişisel ve genel temizlikte,ve benzeri birçok işin halledilmesinde günlük hayatımızda sıkça sıcak su ihtiyacı duyarız.. İhtiyaç duymuş olduğumuz sıcak suya erişebilmek için sobada elektrikli su ısıtıcılarına ya da ocak üstünde su ısıtma işlemi hem enerji ve zaman harcanırken isteyen hem de can ve mal güvenliği açısından tehlike teşkil eden durumlardı.

Kombiler sürekli çalışması gerektiği için sorunsuz ve sağlıklı çalışması her kullanan kişi için önemli durumdur. Kombi bakımlarını aksatmadan uzman yetkili servislerce yapılmasının önemi oldukça büyüktür. Baymak kombi bakımı ve tamiri için Baymak kombi servisimizi 444 95 87 numaramızı her zaman arayabilirsiniz.

Her an kesintisiz sorunsuz sıcak suya erişebilmek modern çağda yaşayan insan için önemli bir gereksinimdir. Zamanın ve insan hayatının önemini biliyor sizler için en güvenilir ve garantili kombi bakımı ve tamiri için Baymak Kombi Bakım Servisi olarak haftanın her günü sizlere garantili ve kaliteli uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Baymak Kombi Bakım Fiyatları

Kombi bakımlarının zamanında uzman kişiler tarafından yapılması kombilerin kullanım performanslarında artış olur. Kullanım ömürlerinde uzun vadede uzatmış olur. Zamanında düzenli olarak aksatılmadan yapılan kombi bakımları kombinin kendisi ve kullanıcısı için artı avantajlar sağlar.

Kombi kullanım ömrü uzar. Kombi sık sık arıza göstermez. Kombi uzun süre sağlıklı verimli performanslarda çalışmasını sürdürür. Baymak Servisimize 444 95 87 servis iletişim telefon numaramız ya da web sitemiz üzerinden ulaşarak aynı gün içinde hizmet alabilir, almış olduğunuz hizmet karşılığında bir yıl süre ile vermiş olduğumuz garanti belgesini edinebilirsiniz.

Kombiler hem elektrik hemde su ve doğalgaz ile çalışmaktadır. Bunun için sertifika ve uzmanlık belgesine sahip kişiler tarafından kombi bakımı ve gerekiyor ise tamiri ve parça değişimi yapılmalıdır. Arıza kaydı bıraktığınız aynı gün Baymak Servisi uzman teknisyenlerimiz aynı gün kombi bakım ve tamiri için adresinize gelmektedir. Arıza tespitinin sonunda sizler için en uygun servis fiyatı sunulmaktadır. Baymak servis ustalarımızın belirtmiş olduğu en ideal servis ücretinin onaylanmaması, Kullanıcı fiyatı yüksek bulduğu için yada başka özel sebeplerden dolayı servis hizmetinden vazgeçilmesi söz konusu olduğunda arıza tespit ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Arıza tespitinin sonunda sizler için en uygun servis fiyatı sunulmaktadır. Baymak servis ustalarımızın belirtmiş olduğu en ideal servis ücretinin onaylanmaması, Kullanıcı fiyatı yüksek bulduğu için yada başka özel sebeplerden dolayı servis hizmetinden vazgeçilmesi söz konusu olduğunda arıza tespit ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

İş ve meslek ahlakına uygunluk açısından izlemiş olduğumuz bir kuralın yalnız bizde değil her serviste olduğunu isterseniz arayıp öğrenebilirsiniz. Baymak Kombi Servisimiz de ustalarının hizmet vermesini onayladığınız takdirde hem Baymak cihazınız hem de aile bütçeniz için en iyi seçeneği seçmiş olduğunuzu hizmet kalitemizi bizzat gördükten sonra göreceğinizden endişeniz olmasın.

Kombi bakım servisimizde Servisine ulaşmak için 444 95 87 servis iletişim numaramızı arayarak ya da web sitemizden iletişime geçerek Türkiye’nin neresinde olursanız olun iyi Baymak servisinden hizmet alabilirsiniz. Çalışmalarımız, fiyatlarımız ve hizmet kalitemiz ve lokasyon için detaylı bilgileri edinmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Baymak Kombi Arıza Kodları

Baymak Kombi bakım firmaları

Kombi yılın her günü her anı sürekli çalıştığı için kullanımların yoğunluğu yada sistematik sebeplerden dolayı arıza sinyalleri verebilir. bu durumda bilgi sahibi isek kullanım klavuzundan yada bilen kişinin yardımı ile kombi de ki arıza kodunun neden olduğunu anlayabiliriz.

Baymak kombi ve Baymak klimalarda zaman zaman arıza kodları görülebilmektedir. Cihazların dijital gösterge panellerinde ışık yanıp sönmesi ya da bir kodun sabit olarak belirmesi, her zamanki çalışma performansından farklı olarak bir ses yada görüntü olması sorun ile karşılaşıldığına işaret etmektedir.

Baymak kombilerin arıza kodları ve bu kodların anlamlarına bakıldığında şunlarla karşılaşılmaktadır:
E35 hata kodu: Alev oluşumu arızasıdır. Gaz beslemesinde bir problem olduğu anlamına gelir.
E10 hata kodu: Su basıncının düşük olduğu zaman verilen hata kodudur.
E05 hata kodu: Tesisat suyunun sıcaklığını ölçen sensörün arızalı olduğuna işaret eder.
E06 hata kodu: Sıcak suyu ayarlayan sensörün değişmesi gerektiği anlamına gelir.
E03 hata kodu: Baca bağlantı noktalarında arıza olduğunda verilen hata kodudur.
E01 hata kodu: Gaz beslemesinde arıza olduğu anlamına gelir. Bu sorunla karşılaşıldığında gaz vanalarının açık olduğundan emin olunmalıdır.
E02 hata kodu: Termostat sensörü arızadır. Peteklerle ilgili bir sorundur.
Baymak klimalarda karşılaşılan hata kodlarını ise şöyle sıralamak mümkündür:
Hata kodu E1: Oda sıcaklığı sensöründen kaynaklı arızadır.
Hata kodu E2: Dış ünite sensörünün arızasına işaret etmektedir.
Hata kodu E4: Klimanın kompresöründe arıza olduğunu belirtir.
Hata kodu R5: Gaz kaçağı olabileceğini ifade eden arıza kodudur.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Baymak kombi bakım ücretleri

Kombi bakımında ne zaman nasıl ve nereden başlanır ve hangi işlemler yapılır gibi sorularınızın tüm cevaplarını ayrıntılı olarak Baymak Kombi Bakım Servisimizde bulabilirsiniz. Her sene düzenli olarak yaptırılan kombi uzun süre sağlıklı çalışma sağlayacaktır. Genellikle unutulan yada ihmale gelen konular arasında yer alırken kombi bakımlarının aksatılmadan ihmal edilmeden uzman servislere bakım periyotlarının ve tamir onarım işlemlerinin yapılmasının önemi büyüktür.

Kombi bakımları ne kadar düzenli olarak yaptırılırsa kombideki verim o kadar artacak ve kombilerin verimli kullanım ömrünü de uzayacaktır.  Kombi bakımı nasıl olur? için her aşamayı detaylı olarak atlamadan itinalı şekilde yapılır. Kombi bakımına başlamadan önce cihazın içerisinde ki eski suyu boşaltılmalıdır.

Hemen ardından kombinin içerisindeki tüm su tamamen  boşaltılır. Daha sonra genleşme tankının içerisinde hava basınç kitlesi uygun cihaz yardımı ile ölçülür. Eğer hava basıncı  0,75 bar’ın altında ise pompa yardımı ile hava takviyesi ilave edilerek içerisinde ki hava dengelemesi sağlanır.

Yapılan işlemin ardından kombinin petek filtreleri sökülmektedir. Kalorifer filtresi sökülmesinden sonra bol soğuk su ile bu sökülen filtreler iyice temizlenir. Temizleme işlemi bittikten sonra kalorifer filtresini yerine geri takılır. Bundan sonra yanma haznesinin brülörünü yerinden sökülür ve uygun bir fırça ile iyice aralarında ki toz ve kirler  temizlenir. 

İşlemin ardından yanma haznesinin diğer arka bölümü de fırça ve yumuşak nemli bir bez yardımı ile derinlemesine temizlenir. En sonda sökülen brülör yerine geri takılır.  Bu işlemi de başarı ile gerçekleştikten sonra ateşleme ve yön çubukları yerine haznesine yerleştirilir. Ardından  fan motoru sökülür ve yerine monte edilir. Tekrar uygun bir fırça yardımı ile motorda ki dış yüzey temizlenirken su ile de iç mekanizma temizliği tamamlanır.. Kalan fazla suları kuru yumuşak bez yardımı ile kurulanır. Kurulama işlemi bittikten sonrada kalan parçalar tekrar yerine monte edilir.

Fan motorunun diğer tüm parçaları da yerlerine monte edilir.  Kombide mekanik elektronik aksamda oksitlenmeden kaynaklı özelliğini yitiren parçaların kombi kullanıcıların yetki ve bilgisi dahilinde değiştirilmektedir. Tüm bu işlemler bittikten sonra da kombinin su seviyesini 1,5 bara kadar yükseltiyoruz.  Standart bar seviyesi normalde 1,5 bar seviyesinde olmaktadır. Son aşama kombi çalıştırılarak normal seviyede çalışıp çalışmadığı kontrol edilir Güvenli ve düzgün çalışma potansiyeline sahip kombi son olarak da kontrollerde yapıldıktan sonra kombi devreye koyularak cihaz normal rutin çalışmasına devam eder.

Baymak Kombi Bakımı Petek Temizliği

Baymak kombi bakımı petek temizliği ücretleri

En iyi markalardan olan Baymak kullanıcının elinde kombi sağlıklı ve uzun ömürlü çalışması için kullanım özelliklerine ve bakım ve temizliğinin düzenli ve dikkatli yapılmasıyla yakından ilgilidir. Cihazın istemediğimiz anlarda ansızın arıza vermesi herkes için can sıkıcı sorun oluşturmaktadır.

Kaliteli ve güvenli yaşam herkes için istenen ve tercih ettiği bir durumdur. Olası biz durumda özellikle elektronik eşyaların sorunsuz ve güvenli şekilde çalışmasını sürdürmek için bakım ve tamir işlerinin uzman servislerce ile yapılmasının önemini bir kez daha hatırlatalım.

Sağlam teknik bilgi, deneyim, tesisat bilgisi, gerekli olan aletlerin temini servisimiz tarafından tamamı mevcuttur. Kombi, klima, termosifon ve benzeri cihazlarınızda görülen arızalarda teknik servisten yardım istemeniz en mantıklı karar olmaktadır. Kış ile birlikte petekler sayesinde çok rahat ve konforlu şekilde ısınma ihtiyacımız karşılanır.

Petekler zaman içinde içerisine şebeke suyundan gelen suyun kireçleme su taşı tortu çamurlaşma ve balçıklanmaya yol açan tıkanmaya sebep olmaktadır. Baymak kombi bakımı ve garantili hizmet petek temizliği uzman işinin ehli kişiler tarafından kapsamlı olarak yapılmaktadır.

Baymak Kombi Bakım Petek Temizleme Fiyatları

Baymak kombi bakım Petek Temizleme Faydaları Fiyatları

Artık hemen hemen herkesin evinde iş yerinde yaşamın sürdüğü her yerde ısınmak için kombi tesisatı bulunmaktadır. Kış boyunca evin her odasında eşit düzeylerde ısınmayı sağlayan kombi bizi soğuk kış günlerinde ayrı ayrı soba yakmak veya elektrikli ısıtıcı vs. gibi sıkıntılardan kurtarmaktadır. Bu şekilde kısa sürede beklenen ısınma sağlanırken istenilen sıcaklık seviyesi de her odada eşit düzeyde sağlanmış oluyor. Tabi kombiden ve peteklerden gereken faydanın sağlanması için her ikisinin de temizliğinin bakımlarının aksatılmadan yapılması gerekir.

Petek temizliği yaptırılacağı zaman birçok kişinin merak ettiği konu petek temizleme fiyatları, piyasada petek temizliği yapan firmalar birçok kişinin edişe ve kaygı duyduğu bir durumdur. Genelde herkes kombi bakımını ve temizliğini yaptırmakta ama petek temizliği üzerinde pek durmamaktadır. Buda kış boyunca ısınma sorunlarının yaşanmasını muhtemel kılmaktadır.

Petek temizliği ne kadar düzenli olarak yapılır ise peteklerde ki ısıdan ve kombinin sorunsuz çalışmasına olanak sağlanır. Firmamız da en uygun fiyatlarla TSE belgeli ilaçlı temizlik ile petek temizliği detaylı olarak yapılırken kombinin de genel ve kışlık bakımları varsa yıpranmış onarılmış parçaların değişimi garantili olarak onarılır.