Bosch Kombi Prosestat Arızası 444 2846 Zeki Teknik

Bosch Kombi Prosestat Arızası Tamir Bakım Servisi

Acil Kombi Tamir Bakım Servisi için hemen Arayın

444 28 46

Bosch Kombi Prosestat Arızası için servisimizi 444 2 846 numaralı iletişim numarasından arayarak arıza kaydı bırakarak hizmet alabilirsiniz. 

Bosch kombi prosestat arızası sadece hermetik kombide bulunup, fandan alınan pozitif basınçla karta gaz giden yolda sorun var mıdır yok mudur  bildirim yapmayı sağlayan kombi parçasıdır. Kombideki fan bekçisi diye de bilinir. Kombinin hava akım borusunda standart üstü şekilde olursa yani uzun olursa daha çabuk deforne olabilmektedir.

Ayrıca kombi bakımsız kalmışsa ve hava akışı sağlamıyorsa bu nedenle de arıza gösterebilmektedir.

Prosestat arızasında hangi problemler meydana gelir? Prosestat görevini tam yapamazsa buna da bakılacak olursa bu durumda arıza halinde karşımıza çıkan sorun açığa çıkar ve daha kolay protestat arıza tespiti yapılabilir.

Prosestat Arızası; hava akışındaki sorundan kaynaklanır, kombi marka ve modeli balı hata kodu ve arıza lambasıyla bu arızanın meydana geldiğini bildirmektedir. Kombideki hava akışı problemi varsa kombi zaten çalışmayacak ve hatayı belli edecektir. Bu gibi durumlarda muhakkak protestat arızasının giderilmesi şarttır. Electrolüx Servisi de her zaman garantili ve kaliteli hizmet için servisimizden yardım alabilirsiniz. 

Bosch Kombi Prosestat Arızası Neden Oluşur

Kombinin prosestat arızası hakkında bilgi almak isterseniz yeni nesil kombide eğer ekranda f5 hatası kodu gösteren bildirim bu arızayı bildirir. Eski kombilerde ekransız eski kombi tiplerinde bu şekilde anlamanız mümkün olur. 

Kombideki çalışmanın ve yanma işleminin sağlıklı şekilde gerçekleşmesi için düzenli biçimde kombiye oksijenin gitmesi gereklidir. Kombi hava akışında görevli olan parçadan biri de prosestattır ve hermetik kombide bulunmaktadır. Prostat görevi hava akışında problemi elektronik kart ile  bildirmek, fanın çalışmasını sağlar.

Prosestat arızalı olduğunda ve kombi hava akışı sağlayamadığı durumda kombide ateşleme problemi meydana gelir. Kombi su basıncı ayarı da dahil olmak üzere her türlü ayarı tam olduğu halde ateşleme sorunu varsa, bir ateşleme yapıp bir sönme yaşanıyorsa prosestatın arızalı olduğu anlaşılır.

Kombiye yeterli hava gelmiyorsa prosestat bildirim göstererek kombi çalışmama talimatı vererek çalışmayı gerçekleştiremez.

Prosestat parçasında sorun varsa çalış talimatı verilerek, sonrasında dur talimatı vererek başlar. Bu sırada kombi çalışırsa yanacak gibi olur ancak hemen söner. Sonrasında yine kombi yanıyor gibi olur yine sönecektir.

Bu biçimde yanma sönme devam ediyor ve bazen biraz yanıyor gibi olup, bazen hiç ateşleme yapamıyor ateşi alamıyorsa arıza tamamen oluşmuş demektir. Hemen bir teknik tamir servisinden yardım alma zamanı gelmiştir. Etimesgut-Çayyolu Westinghouse Beyaz Eşya Servisi her zaman kaliteli hizmetiyle haftanın her günü hizmet vermektedir. 

Ankara da kombi tamir ve bakım hizmeti verdiğimiz semtler;
Abidinpaşa
Akdere
Aydınlıkevler
Aktepe
Altındağ
Ayrancı
Atapark
Anıttepe
Batıkent
Balgat
Bahçelievler
Bağlum
Boğaziçi
Birlik Mahallesi
100.Yıl
Beşevler
Beysukent
Bilkent
Cebeci
Cevizlidere
Çukurambar
Çankaya
Çayyolu
Demetevler
Dikmen
Dikimevi
Elvankent
Eryaman
Etimesgut
Etlik
Esat
Emek
Esertepe
İlker
İncek
İncirli
Güneşevler
Gazi Mahallesi
Hasköy
Hüseyingazi
Hoşdere
Karapürçek
Keklikpınarı
Gaziosmanpaşa
Gölbaşı
İvedik
Karşıyaka
Kuşçağız
Kurtuluş
Kızılay
Kırkkonaklar
Kavaklıdere
Keçiören
Mamak
Macunköy
Maltepe
Natoyolu
Tuzluçayır
Tunalı
Türközü
Oran
Ostim
Ulus
Ufuktepe
Öveçler
Pursaklar
Serhat
Sanatoryum
Siteler
Sıhhıye
Sokullu
Subayevleri
Seyranbağları
Söğütözü
Sincan
Şentepe
Saimekadın
Ege Mahallesi
Saray
Yenikent
Çakırlar/Batıkent
Ümitköy
Yaşamkent
Yükseltepe
Yeşilbayır
Yenimahalle
Zerdalitepe