Buderus Kombi Derece Düşürme 444 28 46 Buderus Servisi

Buderus Kombi Derece Düşürme Teknik Tamir Servisi

Acil Kombi Tamir Bakım Servisi için hemen Arayın

444 28 46

Buderus kombi derecesi düşmüyorsa kombi derecesi hangi ayarda olması yeterli yapmamız gereken nedir? Kombinin kaç derece ısıda çalışacağı, hem de konfor şartları bakımından, hem enerji tasarrufu bakımından büyük önem taşır. Kombi çalışırken konforlu çalışmadan vazgeçmeden en ekonomik şekilde kullanmak için nasıl kullanılmalıdır biraz bahsedelim. 

Kombinin konforlu çalışma şartları ve ısı mühendisliği bakımından bakılacak olursa bir evde farklı yerlerde farklı farklı sıcaklıkta çalışması gerekir. Peki bu nedendir çünkü bu sıcaklık farkı, Isı Mühendisliğinin söylediğine göre antre, koridor için 15°C de iken,  oturma odası ve yatak odası ile mutfak için 20°C ısıda olması, banyo için ise 24°C derece olmalıdır. Mekandaki, peteklerin projelendirilme  sırasında bu sıcaklık değerleri ile projelendirilerek buna göre petek boyutları belirlenir. Doğru projelendirme sayesinde ve buna göre her mekan için doğru petek seçimi ile bir mekanda kombi, bulunulan mekanın salonu 20°C sıcaklığa ayarlanarak derece ayarı yapılır. Salon bölümü 20°C de ayarlandığında, diğer odalar da yapılan projelendirme sıcaklık değerleri ulaşmış olması gerekir.  Sharp Servisi Dikmen Cevizlidere Ankara adlı makalemizi de takip ederek hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Kombi Petek Suyu Sıcaklığı Nasıl Olması Gerekir

Mekanın salon sıcaklık derecesi 20°C de tutmak için kombi petek suyu sıcaklığı nasıl olması gerekir? Kombinin tasarruflu kullanımı açısından bakılırsa bu problemin nasıl çözülmesi gerekir derseniz, kombide oluşan en düşük sıcaklık derecesidir. Aynı güçte kombi  ile aynı büyüklük ve seviyede iki farklı mekanın birinde radyatör boyutu veya kapasitesi diğerinden daha düşükse bu halde ilk daire 60 derecede kombi kalorifer suyu sıcaklığıyla evin 20°C sıcaklık derecesine ulaştırılmalı, daha küçük boyutlu veya görünüm olarak aynı olmakta ve daha düşük ısı derecesi kapasitesiyle çalışan ucuz bir petek kullanımdaysa mekandaki sıcaklık ayarı ancak 65°C ya da 70°C ile evin ısınması gereklidir. Bu da ancak fazla doğal gaz kullanılmasına neden olacaktır ve daha fazla doğal gaz ödemesi yapmanız anlamına gelir. 

Kombi dışardaki hava sıcaklık derecesi 20°C ayarında tutulabilmesi için, hava soğuksa kombi ısıtma sıcaklığı artması, ya da hava sıcaksa düşürülmesi uygundur. Kombi eğer, kombi kullanan kişinin isteğine uygun şekilde her koşulda garantili ısınmak için kombi yüksek sıcaklıkta çalışması bu halde ise daha orta derecede sıcaklık ayarı kombi kalorifer suyu gereksiz olarak fazla ısıtacaktır ve ortam sıcaklığı 20°C derece üzerine çıkacak ve böylece enerji kaybı yaşanacaktır.

Kombi sıcaklığını daha düşük sıcaklıkta tutmak istiyorsak, çok soğuk havada ortamın ısınması için gereken su sıcaklığı derecesi kombi ayarlayamayacağından dolayı, bulunulan ortamın istenen konforlu sıcaklık altında olması anlamına gelir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için kullanıcılara iki ayrı tavsiyemiz olur. İlk olarak termostatik radyatör vanası kullanılmalı. Termostatik radyatör vanası, her odadaki sıcaklığı kaç derece olması istenirse ona doğru gelen dereceye ayarlanmak suretiyle, radyatör o sıcaklığa ayarlanır ve sıcak su girişi kapanarak o mekanın gereksiz yere aşırı ısınmasının da önüne geçilir. LG Servisi Konak-Bayraklı İzmir Çağrı Merkezi adlı makalemizi de okuyarak hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için makalemize bakmanızı tavsiye ederiz. 

Ankara da Kombi Bakım/Tamiri konusunda hizmet verdiğimiz semtler;
Abidinpaşa
Akdere
Aydınlıkevler
Aktepe
Altındağ
Ayrancı
Atapark
Anıttepe
Batıkent
Balgat
Bahçelievler
Bağlum
Boğaziçi
Birlik Mahallesi
100.Yıl
Beşevler
Beysukent
Bilkent
Cebeci
Cevizlidere
Çukurambar
Çankaya
Çayyolu
Demetevler
Dikmen
Dikimevi
Elvankent
Eryaman
Etimesgut
Etlik
Esat
Emek
Esertepe
İlker
İncek
İncirli
Güneşevler
Gazi Mahallesi
Hasköy
Hüseyingazi
Hoşdere
Karapürçek
Keklikpınarı
Gaziosmanpaşa
Gölbaşı
İvedik
Karşıyaka
Kuşçağız
Kurtuluş
Kızılay
Kırkkonaklar
Kavaklıdere
Keçiören
Mamak
Macunköy
Maltepe
Natoyolu
Tuzluçayır
Tunalı
Türközü
Oran
Ostim
Ulus
Ufuktepe
Öveçler
Pursaklar
Serhat
Sanatoryum
Siteler
Sıhhıye
Sokullu
Subayevleri
Seyranbağları
Söğütözü
Sincan
Şentepe
Saimekadın
Ege Mahallesi
Saray
Yenikent
Çakırlar/Batıkent
Ümitköy
Yaşamkent
Yükseltepe
Yeşilbayır
Yenimahalle
Zerdalitepe