Demirdöküm kombi Servis Bakım Ücreti 444 95 87

Kombi tamiri bakımı için hemen servisimizi arayın

444 95 87

Demirdöküm Kombi Servisi / Bakımı ve Tamircisi

Demirdöküm, 1954 de kurulmuş ve 1955 de ise Koç Grubu’na katılarak ortak olmuştur. Koç Holding grubu 2007 yılında sahip olduğu %72,56’lık hissenin 212,9 milyon Euro’ya Alman Vaillant Firması na devrederek hizmetini devam ettirmiştir.

Demirdöküm Servis hizmeti, Türkiye nin ısıtma ve iklimlendirme pazarında önde giden servis organizasyonudur. Yurt genelinde yaygın servis ağı ile özel donanım ile servis ekibi ve tecrübeli ustalarıyla en kaliteli hizmeti en yakın yerden servis imkanı ile hizmet vermektedir.
Demirdöküm güvencesiyle yüksek hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti hedef bilen, Demirdöküm Kombi servisi bakımı ve tamircisi servisi için yapılması gereken 444 95 87 numaralı telefondan arayarak kombi servis bakım ücreti için fiyat bilgisi alabilir ve diğer firmalarla aramızdaki farkı görebilirsiniz.

Demirdöküm şirketi uzun yıllardan bu yana ısıtma alanında insanların tüm ihtiyaçlarına cevap veren ve her zaman müşterinin memnuniyeti odaklı çalışan profesyonel ekibimizde sürekli kendi alanında özel eğitim alarak tüm ekibinin en etkin çözümlerle hizmet sunması hedeflenir. Kombinin ilk günkü gibi yüksek performansta kombi kullanımı için kombinin düzenli bakımını ihmal etmeyin. Kombi bakım ile daha düzgün çalışır ve daha az sorun çıkarır.
Demirdöküm kombi tamir bakım servisi demirdöküm marka kombilerin dışında her tür ve çeşit ve her marka kombi için tamir ve bakım hizmetini eksiksiz sunmaktadır.

Demirdöküm Kombi Tamir Bakım Tamir Servisi

Kombi Bakımı Kombi Tamir Bakımı için tamir servisimizi aradığınız gün içinde hizmet imkanı bularak kombideki su sızdırıyor, kombi gaz kaçırıyor, kombi sesli çalışıyor, kombi suyu ısıtmıyor, kombi petekleri ısıtmıyor, kombi bar derecesi düşüyor, kombi bar seviyesi düşüyor, kombi ateşleme yapmıyor.

Kombi basınç yükseldi ne yapmalıyız gibi daha birçok arızada hemen servisimizi güvenle arayarak yardım alabileceğiniz ve her zaman profesyonel çözümler üreten servis ekibimiz sayesinde her zaman kaliteli hizmetinden ödün vermeden garantili hizmetini sürdürmektedir.

Demirdöküm kombi bakım tamir servisi her zaman müşterisine kombisinin rutin aralıklarla düzenli olarak temizliğinin yapılmasını önermektedir. Düzenli bakımı yapılan kombi daha az arıza vereceği gibi temiz bir tesisatla çalışması sonucunda ise hem daha az doğal gaz tüketerek bütçenize katkıda bulanacak hem de tasarruflu kullanım sağlayarak daha az yakıt sarfiyatı yapmamış olursunuz.

Kombi bakımında esas alınan sadece kombinin temizlik ve tozlarının alınması gibi algılanmamalıdır. Kombideki asıl yapılması gereken işlem bakım yapılırken kombinin gaz çıkış yollarının ve fanlarının iyi derece yanıp yanmadığının testleri ve en önemlisi de yine kombinin gaz kaçağı kontrollerinin yapılması büyük önem taşımaktadır.

Kombinin gaz yanma odalarında yanma testleri ve gaz kaçağı ve kombinin su kaçağı testlerinin yapılması gerekir. Bu sayede kombide daha sonra oluşabilecek arızaların önceden anlaşılmasıyla birlikte gerekli önlemlerin alınması bakımından önemli bir konudur.
Kombinin bakım fiyatları daha uygun olduğu halde eğer kombide bir arıza meydana gelirse bu durumda kombideki arızada veya kombinin bir parçası değişmesi gerekiyorsa bu durumda daha fazla masraflı tamir ihtiyacı duyulacaktır.

Demirdöküm Kombi Tamir Fiyatı

Kombi bakım kampanyası ile yapılan veya Demirdöküm kombi tamir fiyatları kombinin temizlik yapıldığı mevsim koşullarına veya kombinin marka ve çeşidine göre yine kombinin hangi aralıklarla bakım ve temizliğinin yapıldığı konuları kombinin bakım ve temizlik fiyatlarını etkileyen faktörler arasındadır.
Demirdöküm kombi tamir bakım fiyatlarımız özellikle daha kış gelmeden kampanyalı fiyatlar dahilinde kombi ve petek temizliği ikisi bir arada 190 tl gibi çok uygun fiyatlarla detaylı temizliği yapılmaktadır. Kombi bakımının yanı sıra petek temizliğinin de muhakkak yapılması gerekmektedir. Çünkü bu cihazlar ikisi birlikte çalışan ve her zaman eğer birisinde bir sorun oluşursa diğerini de kötü yönde etkiler ve çalışma performansını düşürmektedir.
Mesela petekler yeterli ısıtmayı sağlamıyorsa bu demek oluyor ki petek tesisatında bir tıkanma söz konusu ve acilen temizliğinin yapılması zamanı gelmiştir.

Kombi bakım fiyatları Kombi eğer tıkanmış ve tortularla dolmuş bir petek tesisatı sistemiyle çalıştırılmaya kalkıştığınızda kombinin zorlanarak çalışması ve hatta bu zorlanma sonrasında hiç beklenmeyen arızalara neden olunmaktadır. Kombiniz daha bir arıza vermeden temizlik ve bakımının düzenli aralıklarla yaptırılması yararınıza olacaktır.

Demirdöküm Kombi Nasıl Temizlenir

Kombi temizliğine başlamadan önce kombinin alt bölümündeki vana ve yine peteklere giden vananın kapatılmasıyla başlar. Kombinin tüm blörür ve eşanjöründeki temizlik yapılır ve içindeki fanında ve diğer elektronik parçaların sökülerek genel temizliği yapılır.
Kombi bar seviyesi ölçümü yapılır ki kombi bar seviyesinin genelde 1,5 – 2 seviyesinde olması en uygun seviyedir. Aksi eğer kombide bir bar seviyesi düşüklüğü olursa bu durumda E 37 kod hatası verecektir. Bu gösterge demek oluyor ki kombi bar seviyesi düşüyor demektir. Ayrıca kombinin bar seviyesi düştüğünde kombide ünlem işareti yanıp sönmeye başlar.

Çünkü kombi su eksilmiş ve basınç düştüğü için gereken çalışmayı gerçekleştiremiyor anlamına gelir. Bu durumda ilk yapmanız gereken kombinin küçük su basınç vanasının kısa sürede açılıp kombinin su seviyesi yükseltilmesi gerekir.

Eğer kombiye gereğinden fazla su eklediyseniz bu durumda kombide basınç yükselişi yaşanacak ve bu durumda ise kombiniz E 40 hata kodunu verecektir. Bu kodun anlamı ise kombi bar basınç seviyesinin gereğinden fazla yükseldiği anlamına gelir. Zaten bu durumda kombiden aşırı su sızıntısı oluşacaktır.

Kombinizin hemen havasını alarak yeterli su eklemesini yaptıktan sonra bir müddet kapatarak kombiye resetleme yaptıktan sonra kombide FH göstergesi gelecektir. Bu kodun anlamı ise kombinin kendini yenilemeye başladığı ve bir iki dakika beklemeniz halinde yeniden eski normal haline dönecektir.

Demirdöküm Kombi Bakımı ve Petek Temizliği

Kombi bakımı ve tamiri servisi kombi bakımı ile birlikte peteklerin tesisat temizliği çok önemlidir. Kirlenmiş ve kireç kaplamış bir tesisatla çalıştırılmaya çalışılan kombi gerekli ısı geçişlerini sağlayamaz ve kombideki bu zorlanma kombinin kullanım ömrünü de kısaltır.

Eğer kombiyi uzun yıllar aynı performansta kullanabilmek istiyorsak hem kombi hem de petek tesisatıyla birlikte çalışmayı sağladığı için petek tesisatının tamamen en iyi şekilde vakumlama yapılacak tesisattaki çamurlaşmış pis suyun tamamen atılarak kombinin daha rahat ve verimli çalışması sağlanır.

Peteklerin eğer bir kısmı ısınıyor ancak bir kısmına hiç ısı ulaşmıyorsa anlamalıyız ki peteklerin temizlik bakım zamanı çoktan gelmiş demektir.
Petek temizliği esnasında yapılacak işlemler ise peteklerin öncelikleri vanasının kapatılması ve kombinin de tamamen kapatılmasıyla başlar. Kombideki suyun tamamen boşaltım işlemi yapılır.

Petek Temizleme servisi peteklerdeki temizliğe öncelikle en son petek olan genelde banyoda bulunan bu petekten özel petek temizleme cihazıyla vakumlama yaparak içindeki çamurlaşmış ve kireç bağlamış suyun temizliği için kimyasal ilaç konularak içindeki tortuların tamamen çözünmesi sağlar. Bu sayede petek tesisatı içindeki pis su daha kolay temizlenir.

Petek temizliği yapılırken dikkat ederseniz gidere tahliyesi yapılan tesisat içindeki suyun simsiyah renkte olacağını görürsünüz. Siyah renkteki suyun tamamen duru hale gelinceye kadar peteklerin içine su salınarak bu tüm peteklere ulaşacak şekilde temiz su gelinceye dek işlem uygulanır. Ta ki berrak su gelince petek tesisatındaki pis suyun atıldığını anlayabiliriz.
Petek tesisatındaki bu pis su boşaltımı yapıldıktan hemen sonra petekleri koruyucu özel koruyucu ilaç konularak peteklerin korunması sağlanır.

Peteklerin temizliği sonrasında ise tüm peteklerin havası alınır ve vanaları açılarak kombi de açılmasıyla birlikte kombide petek yanma ayarına getirilerek peteklerin düzgün şekilde yanma kontrolü yapılarak eğer yeterli ısınma sağlanıyorsa işlemin başarılı olduğundan emin olan tekniker ustalarımız test sonucunda işlemi sonlandırır.

Demirdöküm Garantili Kombi Bakımı

Demirdöküm Kombi Bakımı ve Petek Temizliği servisi her zaman garantili ve güvenli hizmetinden vazgeçmeden daima müşterisini memnun edecek hizmet vererek müşterinin bir daha kombi ve petek temizliği ihtiyacında hiç tereddüt etmeden yine bizim servisimizin tercih edilmesini sağlar. Güven sağlayan müşteri her zaman aynı firmayla çalışmayı tercih edecektir.

Kombi bakımını kombi servisi ne yaptırmak için bakım yapacak firmanın güvenli bir firma olup olmadığının araştırmasını yaptırmanız yararınıza olacaktır. Kendini ustayım veya profesyonel hizmet veremediği halde düzgün bir firma imiş gibi kandıran iyi niyetleri suistimal eden fason firmalardan uzak durunuz.

Demirdöküm Kombi Bakım Servis ücret bilgisi almak ve en kaliteli firma ile birlikte çalışmak istiyorsanız servisimizi hemen 444 95 87 numaralı telefondan arayarak istediğiniz zaman diliminde hizmet talebinde bulunabilir ve hatta hiç zaman kaybedilmeden aradığınız gün içinde hizmet imkanı bulabilirsiniz.