Petek Temizleme

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Petek temizliği pek önemsenmeyen ama enerji tasarrufu konusunda çok önemli bir işlemdir. Binaların ısı yalıtımı ne kadar önemli ise petek temizliği de o kadar önemlidir.

Petek temizliği yaptırmak, tesisat boruları içindeki kirecin giderilmesini sağlar. Böylece boru içindeki su dirençle karşılaşmaz ve kombi pompası zorlanmaz. Kombi pompası zorlanmadığı için daha az enerji harcar. Peteklerin yıpranma süresi uzar ve maliyeti azalır. Doğalgaz faturaları daha düşük gelmeye başlar.

Petek temizliği sayesinde petek içinde tortular temizlendiği için, peteklerin ısı iletimi daha fazla olur.

Petek temizliğinin başka bir faydası da; kombide suyun ısınmasını sağlayan eşanjörü kireçten temizler. Böylece eşanjörün, tesisat sistemi içindeki suyu ısıtması daha hızlı olur.

Eşanjörün gözeneklerinin tıkanması sonucu eşanjörün tamiri maliyetli bir iştir. Petek temizliği sayesinde bu maliyetten kurtulmuş olursunuz.

Kombi bakımı ve petek temizleme yapıldıktan sonra kullanılan petek koruyucu kimyasal tesisat borularında su kaçağına sebep olabilecek kılcal çatlakları onarır. Kimyasal koruyucu tesisat borularını dolaşarak bütün kılcal çatlakları onarır.

Petek koruyucu kimyasal petek içinde tortu oluşumunu yavaşlatır bu sayede sık sık petek temizliği yaptırmak zorunda kalmazsınız.

Petek temizliği sırasında kullanılan petek koruyucu ilaç, boru içinde oluşan kireç oluşumunu yavaşlatır ve tesisat tıkanıklıklarını da engellemiş olur.

Yapılan petek temizleme işlemi sayesinde kombi bakımınız da yapılmış olur.

Firmamız uzun yıllardır petek temizliği konusunda hizmet vererek yılların deneyimini elde etmiştir. Petek temizliği için ödediğiniz ücret, iki yıl içinde kendisini fazlasıyla amorti etmektedir. Ayrıca tesisat sisteminizin ömrünü uzatarak bütçenize katkı sağlamış olursunuz.

Kombi ve Petek Temizliğinin Avantajları Nedir?

–> Yakıt tasarrufu sağlar ve faturanız düşük gelir.

–> Petekleriniz çabuk ve dengeli ısınır.

–> Kombiniz ve tesisatınız uzun ömürlü olur.

–> Kombinin gürültü yapmaz.

–> Kombiniz ekonomik çalışır.

Petek Temizleme Ne Zaman Yapılır

–> Peteklerin alt tarafı soğuk ve ısınmıyorsa,

–> 
Sıcaklığı yüksettiğiniz halde petekleriniz iyi ısınmıyorsa,

–> Peteklerin alt tarafı soğuk ve ısınmıyorsa,

–> Sıcaklığı yüksettiğiniz halde petekleriniz iyi ısınmıyorsa,

–> Faturanız kabarık geldiği halde ısınamadıysanız,

–> Kombiniz sürekli çalışıyor buna rağmen ısıtmıyorsa,

–> Kombi filtreniz sık sık tıkanıyorsa,

Peteklerinizin Temizlenmesi Gerekir. Ankarada Peteklerinizi Profesyonel bir şekilde temizliyoruz.

Petek Temizliği Neden Yapılmalı?

  • Evinizdeki kalorifer ısıtma sisteminin petek temizleme ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarsınız?
  1. Vana ve parçalarda çok az veya hiç sıcak su olmaması
  2. Radyatörlerde sızıntı ve panelde kirli su bulunması
  3. Kombinin yüksek sesle çalışması ya da kısa aralıkla kesilmesi
  4. Radyatörlerde soğuk noktalar var
  5. Peteklerin altı ısınmıyor
  6. Üstü ısınmayan Radyatör petekleri

Yukarıda bahsedilen durumlardan biri var ise Petek Temizleme ve Kombi Bakımı yaptırmalısınız.

Petek Temizliği Gerekli Mi?

İlk defa kombi petek temizliği yaptıran müşterilerimiz, kombi petek temizliğinden sonra gördükleri sonuca çok şaşırdılar ve daha önce yaptırmadıkları için pişman oldular.

Bu hizmet için ödediğiniz ücretin çok daha fazlasını iki yıl içinde doğalgaz faturası olarak ödemektesiniz. Ayrıca meydana gelen tesisat sorunları ve kombi arızaları için ödeyeceğiniz ücreti de hesaba katmadık.

Petek temizliği için kararsızsanız; firmamızı arayın, sizlere detaylı bilgi verelim. Firmamız petek temizliği işini profesyonel olarak yapmaktadır.

Petek Temizleme Fiyatları

Biraz da Petek Temizleme fiyatlarından bahsedelim. Türkiye geneline baktığımızda Petek Temizleme işini profesyonel yapan firmalar 4 peteğe 100 tl ve her fazladan Petek Temizleme başına +25 tl bir ücret talep ediyorlar. Yani genel olarak baktığımızda 1 Petek Temizleme 25 tl olarak ücretlendiriliyor. Ama 4 Petek Temizleme  hizmetinden aşağı evlere Petek Temizleme için gelmedikleri için 1, 2, 3 yada 4 Petek Temizleme farketmeksizin 100 tl olarak ücret ödemelisiniz. Yani Petek Temizleme hizmeti yapan firmanın evinize gelmesi 100 tl’dir. 4 den fazla Petek Temizleme yaptıracaksınız veya Petek Temizliğinin Yanında Kombi Bakımı da yaptıracaksanız 100 tl nin üzerinde ücret ödemelisiniz.

Petek temizliği ne kadar Sürer?

Temizliğin yapılması 1-2 saat sürer ve kirlilik durumuna göre uzayabilir. Ankara Petek Temizleme olarak profesyonel cihaz ve kimyasal ile peteklerinizi temizliyoruz , kombinizin bakımını yapıyoruz.

Kaynak: Petek Temizleme

Rasim

Rasim

Merhaba Ben Rasim. Bu işlerle uğraşmayı seven bir üniversite öğrencisiyim.. Takipte kalın..
Rasim

Latest posts by Rasim (see all)

One Comment