Artık İnternet Paketi Olmayandan Tl Gitmeyecek

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere baş belası olan, İnternet paketi olmadan İnternet girdiğimizde giden tl’lerin artık gitmeyeceği haberini vereyim dedim. İnternet paketi bittiğinde yada yanlışlıkla girdiğimizde çok fazla ücret alıyordu. Şimdi ise Sms le onay vermezsek tl gitmeyecek, ayrıntılar aşağıda..

GSM operatörleri, bundan sonra internet paketi bulunmayan fakat internete girmek isteyen kullanıcılara bilgilendirme mesajı atarak sürpriz faturalar ödemelerini engelleyecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), tüketici lehine almış olduğu kararla birlikte bundan sonra internet paketi olmayan kullanıcılara internete girmek istedikleri sırada mesajla bilgilendirmede bulunacak.

Elektronik Haberleşme Kanunu, Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği ve ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda alınan kararla birlikte internet paketi biten abonelerin hariç tutulması kaydıyla ücretsiz internet paketi tanımlanan abonelerin internet girmek istedikleri sırada bağlantının sağlanması halinde yansıtılacak olan ücret ve bağlantının vereceği onay doğrultusunda olduğu konusunda abonelere SMS’le bilgi verilecek.

Aboneler, gelen bilgilendirme mesajına onay vermesi durumunda ücretlendirmeye tabii tutulacaklar.

 

Rasim

Rasim

Merhaba Ben Rasim. Bu işlerle uğraşmayı seven bir üniversite öğrencisiyim.. Takipte kalın..
Rasim

Latest posts by Rasim (see all)