Eskişehir ECA Servisi 444 28 46

Acil Kombi Klima tamiri için hemen arayın

444 28 46

ECA Klima Kombi Tamir Servisi

Türk ekonomisi ve tüm dünya pazarında payını artıran lokomotif rolü olan ECA markası, Superbrands Türkiye 2012 Ödülü alan önemli ısıtma ve soğutma sistemleriyle tüm tüketicinin ilgisini çeken ve kullanımı oldukça fazla ürünüyle her kesime hitap eden bir markadır.

ECA Servisi, Isıtma ve soğutma sektöründe lider firma ECA., teknolojik üretimi, en iyi yatırımı, işgücündeki kalitesi, ürünlerdeki çeşitlilik ve yaratıcı keşifleriyle, markalaşma yolunda yatırım ve markanın sürekli ilerleme devamlılığı, sosyal sorumlulukta projelere katkısı, çevreye duyarlı olması, tüm değerlere uyum göstererek üretim titizliği ve vergi sıralaması bakımından önde giden, Türkiye’de 45 süper marka arasında yerini almaktadır.

Eskişehir ilimiz İç Anadolu bölgemizde bulunan ve Türkiye sıralamasında kalabalık şehirler sıralamasında yirmi beşinci şehir olarak yerini alır. Eskişehir ilimiz oldukça büyük nüfusu içinde barındırmaktadır. 

ECA ürünlerini gerek ısıtma gerekse soğutma alanında ürün çeşitliliğini en iyi şekilde kullanan tüketicisiyle ECA ürünlerin çoğuna rağbet gösterilmektedir.

ECA marka kombi veya klima her kesimin kullandığı ve mevsimsel şartları düzenleyen ve üretilen ürünler iklimlendirmeyi en iyi şekilde sağlayan cihazlardır.

Isıtma ve soğutma alanında kullanılan klima ve kombi her zaman günlük yaşamımızdaki her alanda konforun artmasına ve daha verimli ısıyı ve soğutmayı en iyi şekilde sağlayan cihaz gurubundadır. Ancak bu cihazlardaki bakımların yaptırılması cihazların ilk günkü gibi verimli ve daha tasarruflu kullanılması bakımdan büyük önem taşır.

Eskişehir ECA Teknik Servisi

ECA Kombi Klima Servisi için hizmet almak istediğinizde uzman teknik tamir kadromuzla profesyonel hizmet sunulur. Hizmetteki kalite ve her yapılan işe garanti sözü verilerek müşteri asla mağdur edilmeden en etkin tamir çözümleri sunulur.

ECA marka her ürün kendi alanında geliştirilmiş ve kullanıcısının beğenisine sunulmuş ve sürekli geliştirilerek daha dijital hale gelen ürünlerdir. Eskişehir ECA Teknik Servisi tüm ECA ürünlerine en kaliteli hizmeti verebilmek için gelişen teknolojiye ayak uydurarak ve ısıtma ve soğutma alanında en iyi şartları sağlamak ve konforu artırmak adına her zaman gelişimi sürdürmektedir.

Eskişehir ECA Teknik Servisi her çeşit ürüne gerekli tamir hizmetini eksiksiz ve noksansız verebilmek için tüm ekibini özel yetenek geliştirme eğitimiyle gerek kombi gerekse klimada oluşabilecek arızalara hiç zaman kaybedilmeden tamir çözümü üretilir.

Kombi ve klimalar sürekli kullanım sonrası bir müddet sonra cihazın parçalarındaki yıpranma ve zamanla devamlı kullanımı sonrası aşınmalar nedeniyle bazı arızaların oluşması da gayet doğaldır. Isıtma soğutma alanında kullanılan cihazların daha verimli kullanımı ve daha uzun süre kullanımını sağlayabilmek için rutin bakım ve temizliklerinin yaptırılması gerekir.

Aksi halde cihaz daha sık arıza gösterecek ve verimi düşecektir. Ayrıca cihazlardaki bakım ve temizliğin ihmali cihazların daha fazla enerji sarfiyatı yapmasına neden olacak ve ay sonu gelince sürpriz yakıt faturaları ile karşı karşıya kalınır.

Eskişehir Eca Kombi Bakımı

ECA kombi bakımı ve temizliği sayesinde kombinin ısı verimi artar ve daha az doğal gaz tüketimi yapıldığı halde daha fazla ısınma elde edilir. Kombi bakımı sadece kombideki tozların ve oksitlerin temizliği ile sınırlı değildir.

ECA Kombi Teknik Servis kombi bakımını öncelikle insan sağlığı ve can güvenliği açısından gerekli ve bir o kadar da önemli bir konu olduğunu belirtir. Kombi bakımı yapılması halinde kombideki tüm gaz kaçakları ve gaz sızdırma testleri yapılarak oluşabilecek arızaların önceden tespiti yapıldığı gibi cihazda eğer gaz kaçağı varsa kolayca tespiti yapılarak önlem alınır.

Kombi bakımı yapılmadan önce kombinin vanası tüm petek tesisatı giden vanalar kapatılır. Kombinin öncelikle su sızdırma ve gaz kaçak testleri yapılır. Kombinin tüm elektronik parçalarının temizliği tek tek sökülerek ve tozlanma ve oksitlenme varsa temizlenmesiyle gerçekleşir. Kombi içindeki suyun boşaltımı sağlanır. Kombideki tüm bakım ve temizlik bittikten sonra ise içinden boşaltılan suyun geri takviyesi yapılır. Kombideki hava alınır. Tüm ayarları yenilenir.

Kombide eğer bir su kaçağı mevcut ise bu durumda kombi E 37 hatası verecektir. Bu hata kodunun anlamı su kaçağı var ve basınç barı düşüyor demektir. Kombi su kaçağı durumunda yapılması gereken işlem öncelikle kombinin düşen barının 1,5 – 2 seviyesine gelene kadar su vanasının biraz açılarak düşen bar basıncının yükseltilmesi sağlanır. Kombiye gereğinden fazla su basıncı yapılırsa bu durumda ise E 40 hatası gösterir. Bu hatada yine su basınç değerinin yükselmesi anlamına gelir.

Kombi bar basıncı yükseldiğinde kombiden hızla su sızıntısı oluşur. Bu durumda kombinin bir müddet kapatılarak resetlenmesi ve 2 – 3 dakika bekledikten sonra kombi yeniden açılması gerekir.  Kombi yeniden açıldığından FH göstergesi yanar. Bu durum kombinin yeniden kendini yenilemeye başladığı ve bir müddet sonra normal seviyeye döneceği göstergesidir.

Kombide sıkça görülen göstergelerden biri de ünlem işaretinin çıkmasıdır. Bu işaret ise kombide düzgün gitmeyen bir durumun olduğunu gösterir. Kombiyi ünlem işaretini gördüğünüzde hemen kapatmalı ve resetleme butonuna basarak kombinin yeniden başlatılması gerekir.

ECA Kombi Bakımının Faydaları Nelerdir

ECA kombilere bakım yapılmasıyla birlikte daha iyi ısınma gerçekleşir. Kombi bakım sonrası zorlanmadan rahat çalışır. Kombi bakımı sayesinde oluşabilecek arızalara önceden tespitler yapılarak önlem alınır.

Kombi bakımı yaptırdıktan sonra daha fazla ısı alındığı halde kombideki yakıt harcama oranı önemli ölçüde düşer ve bütçenize ekonomik katkıda bulunmuş olursunuz.  Kombi her anlamda çalışma verimini artırır. Soğuk kış günlerinde sıcak bir ortam için kombi bakım ve temizliği şarttır. Ayrıca kombi her mevsim kullanılan gerek sıcak su ihtiyacı gerekse ısınma ihtiyacımıza cevap veren tüm mekanlarda hiç durmadan çalışan cihazdır.

Kombi bakımı yapılması masrafı daha düşük maliyetle yapılabileceği halde eğer kombideki parçalarda bir sorun meydana gelirse daha yüksek masraflı ücretler ödemek zorunda kalınır. Kombi bakım ve temizliği yapılarak sevdiklerinizin can ve mal güvenliği sağlanmış olur.

Eca Kombi Bakım Fiyatı

Eskişehir de hizmetini devam ettiren ECA Kombi bakım fiyatları kombinin eski veya yeni cihaz olmasına, kombi uzun süre temizlik ve bakım görmediyse, kombinin tür ve çeşidine göre bakım ve temizlik fiyatı değişim gösterir.

Kombi Bakım Tamir Servisi kombiye uzun süre bakım yaptırmadıysanız daha detaylı bir temizlik yapılması gerektiğini bu durumda kombi bakım fiyatının da artacağını belirtir.

Kombi uzun süre kullanıldıysa kombinin sürekli kullanımı sonrası daha fazla parçasında arıza ve sorun söz konusu olabilir. Eğer değişilecek parçalar varsa bu durumda fiyat farkları oluşur.

Kombi bakımı yaptırırken çok ucuz fiyatlara kombi bakımı yapıyoruz diyerek hiçbir temizlik yapmadan göz yanıltması yaparak hiç bakım temizlik yapılmadan sizi mağdur edecek firmalardan uzak durun. Bu şekilde hem paranız boşa harcanır hem de yeterli bir bakım da yapılmış olmayacaktır.

Kombi bakımı için gelen ekipten servis fişi almayın ihmal etmeyin. Servis işi yapılan işin güvencesi olacaktır. 

Eskişehir ECA Klima Bakım Servisi

ECA Klima bakım tamir servisi

Klima Servisi tüm klima kullanıcısına hizmetini uzun süredir devam ettirmektedir. Klima da yine çok amaçlı ve ısıtma – soğutma bakımından yeterli konforu sağlayan ve kapalı alanlardaki hava sirkülasyonunu sağlayan havayı temizleyen üründür.

Klima bulunduğu mekandaki pis havayı dışarı atar ve temiz havayı içeri vererek rahat bir nefes alınmasına yardımcı olur. Klima arızaları arasında genelde klima soğutma yapmıyor,  klima soğutma yapmıyor veya klima fanları çalışmıyor, klima buz parçaları atıyor, klima su sızdırıyor gibi şikayetler gelmektedir.

Klimadaki soğutma veya ısıtma sorunlarının başında klimanın gazının boşalması sonucu arıza meydana gelir. Klima çok az soğutur veya çok az ısıtır. Klima fan motoru çalışmıyorsa bu durumda klima hiç çalışmaz. Klima fan motorunun tamiri veya tamamen değişimi gerekir.

ECA Klima bakım servisi klima bakım ve temizliğinin yanı sıra klima taşıma, klima söküm, klima montaj ve yer değişikliği hizmetini de vermektedir. Klima iç ünite sökümü yer değişikliği, klima dış ünite sökümü ve yer değişikliği, klima sök tak fiyatı, klima taşıma fiyatı hakkında hiç tereddüt etmeden arayabileceğiniz servis güvencesiyle müşteri memnuniyeti odaklı hizmet imkanı verilir.

Klima taşıma ücretleri, klima gaz dolum fiyatı, klima sök tak kaç para, klima neden su sızdırıyor, klima gazı neden boşalır, klima neden sesli çalışır gibi her türlü arızada ECA Klima Bakım Servisini güvenle 444 28 46 numaralı telefondan arayarak  servis kaydı bıraktığınız gün içinde bakım tamir hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. 

Eskişehir de kombi klima tamiri için hizmet verilen ilçeler:

Alpu
Beylikova
Çifteler
Günyüzü
Han
İnönü
Mahmudiye
Mihalgazi
Mihalıççık
Odunpazarı
Sarıcakaya
Seyitgazi
Sivrihisar
Tepebaşı