İzmir Protherm Kombi Bakım Fiyatları Servisi 444 28 46

İzmir Protherm Kombi Bakımı Servisi

Acil İzmir kombi bakımı ve tamiri için Arayın

444 28 46

İzmir Protherm Kombi bakımı Servisi için teknik servisimize servis kaydı bırakarak kombi bakımı ve temizliğini ve petek temizliği hizmetini yaptırabilirsiniz. Teknik tamir servisimiz her zaman en yakın yerden en iyi tamir ve bakım fiyatları ile hizmet vermektedir. 

Kombi bakımı ve petek temizliği her yıl düzenli olarak yaptırılması gerekir. Kombi bakımı rutin aralıklarla yapılması halinde daha az arıza ile karşılaşılır. Eğer kombi bakımı ihmal edilirse bakım fiyatları daha uygun iken daha büyük meblağlar ile karşı karşıya kalacağımız kombi arızaları oluşacaktır. Kombi arızalarının oluşmaması için düzenli olarak yılda 1 kez kombi bakımının yaptırılması uygundur. 

Kombi zamanla çalıştıkça içerisinde sürekli devir eden su nedeniyle kireçlenme ve toksitlenmeler oluşur. Bu gibi durumlar ise kombide ateşleme sorunu ya da peteklerin bir bölümünü ısıtıp bir bölümünü ısıtamama sorunları ile karşılaşılır. Yine kombi su ısıtamaz hale gelebilir kısacası verimli çalışma sağlanamaz. 

Protherm Kombi Bakımı Petek Temizleme Yapan Yerler/Firmalar İzmir

bosch kombi bakım ücreti 2019

Kombi ve peteklerin temizliği gerekli ısıyı elde edebilmek için çok önemlidir. Petek ve kombi temizleme işleminde muhakkak petek vanaları ve kombi tamamen kapatılmalıdır.

Peteklere vakumlama yöntemiyle temizlik yapıldıktan sonra koruma amacıyla gerekli yağ vardır, bu yağ yapılan çalışma esnasında kesinlikle petekten çıkmaz ve tesisat içinde kalır. Bunun dışında yanlış bilgi ve söylentiler kimsenin kafasını karıştırmasına müsaade etmeyin. Petek radyatör temizliğini uzman teknik ekibimiz elemanları tecrübesine dayanarak en doğru işlemi yapmakta ve petek ve radyatörlerimizin daha sağlıklı kullanımını sağlamaktadır.

 

Petek Temizleme ve Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

 1. Petek ve radyatör temizliği için müşterinin ev veya işyerine gittiğimizde önce tesisat, vanalar, kombi ve petekler incelenerek kontrolden geçirilir. Kaçak yada tamir gereken bir işlem arıza varsa ise öncelikle tamir edilir.
 2. Gerekli kontrol ve tespitler gözden geçirildikten sonra petek radyatör temizleme makinasının tesisat sistemine montaj edilme işlemi için gerekli mekan hazırlanır. Genel olarak banyo ya da mutfakta ya da balkonda bulunan kollektör, radyatör veya havlupan sökümü yapılır.
 3. Petek temizlemesi yapılırken kesinlikle ev veya işyeriniz kirlenmez.
 4. Petek içindeki pis suyu aktarmak için gider için gerekli olacak lavabo, tuvalet ya da klozet gibi yerler tercih edilmesi söz konusudur. Petek içindeki pis suyu gidere boşaltmak için 10–15 metre uzunlukta gider hortumları elimizde mevcut bulunmaktadır.
 5. Petek temizlemeyi iki aşamada yaparız:

Birinci aşama peteklerin ve tesisatın üst boru sistemleri temizliği yapılır.

 1. İkinci aşamada ise tesisat boruları alt kısımlarının temizliği yapılır
 2. Genel olarak burada önemli olan şart şudur ki: Kombi petek tesisatı kir, çamur, çeper oluşumuna maruz kalır. Buna kıyasla radyatör ve peteklerde pek fazla pislenme ve kirlenme olmamaktadır. Bu sebeple çift yıkama çok önem arzeder.

İzmir Kombi Bakımı Petek Temizleme Yapan Yerler/Firmalar

 • Düzgün ve sağlam bir petek temizleme için uygun makina ve teçhizat ile yapılması büyük önem arz etmektedir. Basınç değeri 1-1,5 dan yüksek olan petek temizleme makinası kombiye zarar verme oranı yüksek olacaktır. Bu konuda tesisat ve kombinin zarar görmesini istemiyor isek en uygun petek temizleme cihazı ve ekipman ile hizmet verilmektedir.
 • Petek temizliğinin tamamlanma işlemi genellikle bir veya iki saat gibi kısa bir süre içinde yapılmaktadır.
 • Petek temizleme, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemi temizlik ve bakım alanında, kaliteli makine ve teçhizat ile malzeme ve ekipman ile yılların verdiği tecrübe ile hizmet verilmekte, Radyatör ve petek temizleme kombi tamir, bakım alanlarında uzman teknik ekibimizle önde gelen firmalar arasında olarak müşterinin memnuniyeti için elimizden gelen en iyi hizmeti verme gayreti ile önde gelen firma ve en tamir ustalarıyla uzman ekibimizle sürekli olarak kendimizi yenileyerek gayretimizi artırmaktayız.
 • Petek temizlik bakımını yaptırmadan önce uzman tesisatçılarımızla görüşebilir, aklınıza  takılan bütün sorunlarınıza yanıt alabilirsiniz. Uzman teknik ekibimiz siz bizi aradığınız taktirde en yakın ve en kısa zaman içerisinde sizlere en yakın yerden ulaşım sağlayarak petek ve radyatör ve ayrıca kombi bakım ve temizliğinizi de özenle ve güvenli garantili olarak yapar. Garanti süresi dolmuş her cihazın tamirini 1 yıl garantili olarak yetkili servislere göre  çok daha uygun fiyatlarla tamir yapmaktayız. 
 • Web sitemizden bize ulaşan müşteriye çağrı merkezi elemanlarımız ilk önce arıza kaydı ve bakım temizlik için kayıt oluşturup sahadaki servis elemanlarımıza sms ile iletilir. Servisimiz eve gider petek ve kombi temizlik bakım ücreti noktasında tespit ettikten  bakım temizlik için ücret belirtilir. Müşteri bu ücreti makul görür ise servisimiz temizlik ve bakım işlemini yapar.
 • İzmir Kombi Bakımı Petek Temizleme Fiyatları

Plumber fixing a gas water heater with screwdriver

Kombi ve petek temizleme fiyatları kombi ve peteklerin çeşidine ya da tamir ve bakım için gidilecek yerin uzaklığına ve yakınlığına göre değişim göstermektedir. Ayrıca petek temizliğinde petek sayısı ve evin yüzölçümüne göre de değişim göstermektedir. Kombi ve petek temizleme fiyatları 150-250 arasında değişim göstermektedir. Kombi ve petek temizliği için fiyat almak ve diğer firmalarla kıyaslama yapabilmek için hemen servisimizi arayarak 444 28 46 nolu telefonlara servis kaydı bırakmanız yeterli olur. 

 • Petek temizleme ücreti Servisi nde petek temizleme işlemleri sanayi tipi ve kimyasal özel ilaç kullanılarak yapılmaktadır. İlaçlar TSE belgeli olup peteklerin zamanla kireç bağlamaması için yılda 1 kez yaptırmanız ısınma konusunda yüzde yüz tasarruf ve ısınma sağlarsınız ve bir kış boyunca rahat eder ve hayat standardınızı yükselterek verimli kullanımı sağlayabilirsiniz.Petekleri sökmeden temizleme servisi olarak siz değerli müşterilerimize petek ve kombi temizliğinizi ve bakımını düzenli olarak yaptırmanızı önemle belirtiriz. Petek ve kombi temizliği yapılmadığı ve ihmal edildiği takdirde oldukça ciddi sorunlara ve maliyeti yüksek faturalara sebep olunabilir. Peteklerin kireçlenmesi sonucunda da kombinin de kullanım ömrü bitecek ve yeterli ve verimli ısınmayı da sağlayamayacaksınız anlamına gelmektedir. Bütün bunların yanında peteklerin kirlendiğini nasıl anlayabiliriz? Eğer peteklerin bir bölümü ısınıyor diğer bölümü soğuk ya da üst bölüm ısınıyor ancak alt bölümlerde ısınma sağlanamıyor ise ve yeterli ısıyı elde edemiyorsak anlamamız gerekir ki bu durum bizi petekleri temizletme zamanı geldiği sinyalini göstermektedir. Acilen kombi bakımının yanı sıra peteklere bakım yaptırması gerekmektedir.Petek temizliğinin yapılmama durumu, peteklerin düzgün bir şekilde çalışmayacağı anlamına geleceği gibi petekleri de yeterince ısıtmayacağı için tam bir ısınma sağlayamamamız oldukça doğal olacaktır. Bunun sonucunda doğal olarak kombiyi en yüksek ayara getirmek zorunda kalabilir ve en yüksek seviyede çalışan kombi ay sonu gelince oldukça yüksek elektrik faturası ve doğal gaz faturası ile karşı karşıya geleceğiz anlamına gelmektedir.  

  Yani şu demek oluyor ki hem elektrik ve doğal gaz faturanızda gözle görülür artış olacak ki bu sonuçlarla karşılaşmamak hem de soğuk kış günlerinde daha iyi ısınma sağlayabilmek  için petek temizliğini periyodik ve düzenli sürelerde (normal şartlarda iki yılda bir) yaptırmanızda fayda görecek ve sıcacık bir kış geçirecek ayrıca kombilerdeki arızalanmaların önüne geçecek daha az fiyatlara ve ücretlere maruz kalacak ve daha ısınmayı saylayabilirsiniz.

  İzmir Kombi / Klima Bakım Fiyatları Servisi

  Kombi bakımı ve petek temizliği yeterli ölçüde ısınabilmek ve her zaman tasarruflu kullanım için şarttır ve gereklidir. Düzenli petek ve kombi temizliğini yılda bir kez yaptırmamanız halinde yeterli ısı sağlamanamayacağı gibi çok fazla enerji tüketildiği halde ısı yeterli gelmeyecektir.

Kombi temizliğinin yapılmaması durumunda peteklerin bir bölümü ısınıp diğer bölümleri yine yeterince ısınmayacaktır. Ayrıca tasarruflu ve verimli kullanım sağlanamaz ve kombi zaman içinde tıkanmalar sonucu büyük arızalar meydana getirecektir. 

İzmirde Kombi bakımı için hizmet verdiğimiz semtler ;
Hatay, Altındağ, Alsancak, Asmaçatı, Bayraklı, Basmane, Balçova, Bornova, Bostanlı, Bozyaka, Buca, Çankaya, konak, Çiğli, Çamdibi, Eşrefpaşa, Evka 1, Evka 2, Evka 3, Ege Kent, İzmir, Gaziemir, Göztepe, Güzelyalı, Gültepe, Gümüşpala, Karataş, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, İşçievleri, Buca, İnciraltı, Konak, Narlıdere, Manavkuyu, Mavişehir, Mithatpaşa, Mimkent, Sarnıç, Osmangazi, Yeşilova, Yeşilyurt, Soğukkuyu, Şirinyer.

İzmir’in 22 ilçesine Kombi bakımı için hizmet verdiğimiz semtler; Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı