Kombi Bakımı ve Arıza Servisi 444 28 46

Kombi Bakımın Önemi

Hemen Arayın En Yazın Teknik Servisimizi Yönlendirelim

444 28 46

kombi arıza servisi
kombi bakımının önemi

İnsan vücudu belli bir sıcaklıkta yaşamaya programlıdır.Isının çok yüksek yada çok düşük olması insan sağlığını doğrudan etkileyen en önemli faktörler arasında yer alır.Evde, işte, okulda, dışarıda nerede olursak olalım o sıcaklığı yakalamak adına türlü çabalar sarf ederiz.

Yaşam koşullarımızı kaliteli tutmak yada etkin kaliteyi sağlamak adına çeşitli teknolojik cihazlara ihtiyaç duyarız. Bu cihazlar beden sağlığımızı koruduğu gibi ruh sağlığımız içinde son derece önemlidir. Örneğin çok soğukta ya da çok sıcakta çalışan birinden tam bir performans beklemek çok doğru olmaz. Her ne kadar işine adapte olmaya çalışsa da çok üşümekten yada çok terlemekten dolayı olması gerektiği gibi verimli çalışamaz. Bu yüzden de istenilen performansı da sağlayamaz. Kişide çeşitli rahatsızlıklara sebep olması yanında sağlıklı çalışmayı da engeller. Yaz mevsimin de bir şekilde serinlemenin yolunu bulsak da kış mevsimi için aynı durum söz konusu değildir çünkü ısınmak çok daha zor bir eylemdir.

Beyaz Eşya Servisleri
kombı ustası

Günümüz teknolojisinin  ısınmaya en büyük kolaylık sağladığı cihazlardan biri olan kombiler ısınmanın yanında birde sıcak su temin etmemizi sağlayarak iki ihtiyacımızı aynı anda giderirler. Vücut sıcaklığımızı korumaya yardımcı olarak fazlası ile elverişli bir ürün olması yanında sıcak su temini ile de yemek, temizlik, duş ve daha bir çok zaruri ihtiyacımızı tek bir noktadan sağlayarak hayatımız oldukça kolaylaştırır. Yaşam alanımız neresi olursa olsun istenilen sıcaklığı sağlamak ve sıcak su ihtiyacını gidermek amacında üretilen kombiler zamandan ve maliyetten tasarruf etmemizi sağlar. Zira kıyaslamayı düşünürsek kombiler ve diğer ısıtma cihazları arasında ciddi farklar görürüz. Örneğin kombilerde bütün alanı eşit sıcaklıkta ısıtmak ve daha ucuza mal etmek mümkün iken diğer cihazlarda kısım kısım alan ısıtabiliriz eşit sıcaklık sağlayamadığımız gibi bir de  çok daha yüksek faturalar ödemek durumunda kalırız ve sıcak su temini için başka bir cihaza ihtiyaç duyarız bu da ayrı bir ekonomik gider demektir. Ayrıca hiç bir beden gücü harcamadan kolayca istediğimiz sıcaklığa ve sıcak suya ulaşabiliriz.

Isınmanın en güvenli yoludur aslında kombiler, çünkü açık unuttuğumuzda herhangi bir şekilde yangın çıkmasına yada petekler üzerine bıraktığımız, almayı unuttuğumuz herhangi bir şeyin tutuşmasına neden olmazlar. Hatta devamlı aç kapa işlemi yapmaktansa devamlı belli bir ısıda çalışır vaziyette bırakmak avantajlı olur. Tabi her zaman güvenli bir şekilde kullanmanın yolu yılda iki kez bakımını yaptırmaktan geçer. Kombi uzmanlarının en büyük uyarısı bu bakımları ihmal etmeden düzenli periyotlar halinde yaptırmaktır.

Peki uzmanlar periyodik bakım ve kontrolü neden öneriyorlar?Bizim için avantaj olmasının nedenleri nelerdir bakalım.

Öncelikle en önemli uyarı niteliği taşıyan unsur can ve mal güvenliğidir sonrasında ise yakıttan ve nakitten tasarruf edebilmemiz içindir. Ayrıca kombi cihazının bakımını yaptırmak cihaz ömrünü uzatmak ve ani bozulmalarda oluşabilecek yüksek maliyetli arızaların önüne geçmek adına sağlıklı bir adımdır. Kombi cihazları diğer kullandığımız bir çok teknolojik ürünlerde olduğu gibi uzun ömürlü araçlardır. Elbette ki hepimiz kombi cihazlarımızı uzun vadeli,güvende ve verimli kullanmak isteriz. Bu tür sebeplerden dolayı kombi cihazı teknisyenleri ve ustaları bakım işlemleri için özellikle uyarırlar.Onların değil bizim yararımıza olan işlemlerdir.

Gelelim bu bakım aşamasında ne gibi işlemler yapılıyor?

İlk olarak kombi cihazının verimli çalışıp çalışmadığı ve her hangi bir sızıntı olup olmadığı kontrol edilir.

Tesisat, vanalar, kombi iç ve dış aksamları, elektrik ve yakıt bağlantı noktaları bir bir kontrol edilir.

Her hangi bir kaçak yada arıza var mı tespit edilir.

Elektrik, Su yada Yakıt sızıntısı olması ciddi problemlere, hatta can ve mal kaybına neden olabilir.

Bir sonraki en önemli kontrol noktalarından biri olan ateşleme sisteminde yapılır.

İşinin uzmanı olan kombi cihaz tamiri ve bakımını yapan teknisyenler bu alana özellikle dikkat eder. Çünkü kombi cihazının çalışmasını başlatan ateşleme işlemi  çakmak ve brülör mekanizmasına bağlıdır.

Ateşleme noktasında her hangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir ve varsa sorun giderilir.

Sızıntı ve ateşleme kontrolünden sonra  tozlanma ve tıkanıklık kontrolleri takip eder kombi cihazında devamlı bir hava alış verişi söz konusu olduğu için ortamdaki toz ve partiküller zaman içerisin de tesisatın iç ve dış aksamlarında birikim yaparak tıkanmalara sebep olur.

Tıkanmalar sebebi ile ısı akışında, yakıt çekiminde, filtreler de ciddi problemler oluşarak dengeli ısınmayı sağlayamaz. Isı kaybını engellemek ve düzenli sirkülasyonu sağlamak adına yine önem arz eden işlemler arasında temizleme yer alır.

İşlemin devamında elektrik hatları kontrol edilir ve gerekli işlem varsa yapılır.Hepimiz biliriz ki elektrik kaçakları da sızıntılar gibi ciddi sıkıntılara yol açacaktır. Kesinlikle bakımı ve tamiratı yapılmak zorundadır. Diğer aşamada ise kombi baca fanı kontrol edilir ve temizlenir, kalorifer dönüş hattı filtreleri temizlenir ve bar basınç(sirkülasyon için gerekli su basıncı) kontrolü ve ayarı yapılır.

Tüm bu işlemler yapılırken bizim yapmamız gereken işlemler, öncelikle kombi servis uzmanı olan kişilerle irtibata geçmek ve belgeli çalıştığından emin olmaktır. Kombi servis ustası işinin uzman kişisi olarak yapacağı işlemler için anlayacağımız dilde kısaca bilgi sunacaktır dikkatli bir şekilde dinlemek ve uyarı yaptığı unsurları dikkate almak gereklidir.

Verdiği bilgiler ve uyarılar doğrultusunda hareket etmek kendi çıkarımıza olacaktır.

Kombi bakımı bir çok yanlış bilgilendirmeden dolayı ihmal edilmektedir. Her hangi bir arızası yok gayet güzel çalışıyor, nereden çıktı şimdi ekstra masraf diye düşünerek , can ve mal tehdidi oluşup oluşmadığını bilmeden hayatımızı idame etmeye devam ediyoruz.

Halbuki bizim göremediğimiz herhangi bir problemin oluşması durumun da farkında olmadan, kendimizi masrafa sokmayalım diyerek aslında daha büyük masrafların oluşmasına hatta istenmeyen geri dönüşü olmayan can ve mal kaybına zemin hazırlıyoruz.

 

Düzenli olarak kombi  bakımı cihaz ömrünü uzattığı gibi herhangi bir problem yaşıyorsak ve biz farkında değilsek hayatımızı koruyan faktörler arasında yer alır. Örneğin farkında olamadığımız bir sızıntı, zehirlenmelere yol açabilir ve sadece çok daha ucuza mal edebilecek olduğumuz bakım işlemini yanlış bildiğimiz ‘şimdilik gerek yok ‘düşüncesi ile yaptırmayarak daha büyük kayıplar yaşayabiliyoruz maalesef.

Bütün bu tehlikelerin hiç biri ile karşılaşmadığımızı varsayalım sadece arıza durumu için gerekli olmayan bakım işlemini ihmal ederek zaman içinde çalışma aksamlarında oluşan problemler kombi cihazının ömrünü azaltır, ilk almış olduğumuz zaman ki gibi verimli çalışmaz, normalden daha fazla doğal gaz tüketilir, yanma ayarları bozulur dengeli ısınma sağlayamaz tüm bu sebepler bize ekonomik gider olarak geri dönecektir ve en önemlisi can ve mal tehdidi ile yaşamak zorunda kalırız.

Kombi cihazından maksimum derece de fayda sağlamak ve kullanım aşamasında doğal gazdan tasarruf etmek istiyorsak, bakımı ve tamiratı dışında ısıtmak istediğimiz alan içinde ,bazı unsurları dikkate almak gereklidir.

Hatta bu anlamda bir uzmana danışarak ısı kaybını önlemek adına bulunduğumuz alanda bazı değişiklikler yapabiliriz. Örneğin duvarlarda yalıtım olması, pencerelerde çift cam kullanılması, radyatörlerin üzerini yada önünü kapatacak herhangi bir eşya koyulmaması ısının daha iyi yayılmasını sağlayacak ve dışarı kaçmasını engelleyecektir.

Diğer bir öneri olarak da kombileri sürekli açıp kapatmak yerine belli bir ısıda sürekli çalışır halde bırakmak, ihtiyaca göre sadece derece düşürmek yada yükseltmek daha iyi bir performans sağlayacaktır.

Derece kontrolü ve değişimleri için kombi termostatlarından faydalanmak yeterlidir.                          Günümüz de istediğimiz kalitede fiyatta ve çeşitte kombi temin etmek mümkündür. Kombi cihazları çalışma sistemi açısında üç çeşitte sınıflandırılmaktadır.Bacalı kombi,hermetik kombi ve yoğuşmalı kombi olarak adlandırılır.

Bacalı kombiler, yanma için gerekli oksijeni bulunduğu ortamdan alır ve yanma sonrası oluşan atık gazları sızdırmaz özelliği bulunan çelikten yapılmış bir baca yardımı sayesinde dışarı atarak gerçekleşir. Kullanılacak olan bacanın konumu son derece havadar olmalı ve çekiş gücü iyi ayarlanmalıdır. Banyo içi kullanıma uygun bir cihaz değildir. Minimum 8 m3 hacmi bulunan alanlara bağlanmalıdır.

Bacalı kombi cihazlarında fan yoktur. Atık gaz genleşerek yükselir ve bacalardan dışarı doğru çekilerek atılımını sağlar. Çekiş gücünün önemli olduğu bu bacalar mutlaka standartlara uygun olmalı  ve uzman kişiler tarafından montajı yapılmalıdır.

Bacalı kombi cihazının yanlış bağlantısı yada mümkün olmayan büyüklükteki bir yere montajı yapılması son derece tehlikelidir. Yeterli oksijeni sağlaması için doğru yerde olmalı ve yeterli çekiş gücü için uygun baca konumu belirlenmeli ona göre bağlantı yapılmalıdır. Aksi taktirde gerekli sirkülasyon sağlanamaz bu da kombinin çalışma sistemine zarar verecektir.

Dışarı atılımı sağlanamayan atık gaz zaman içerisinde sızmalara neden olup bulunduğu ortamda zehirlenmelere neden olacaktır. Kesinlikle bacalı kombi uzmanları tarafından montaj işlemi yapılmalıdır. Diğer kombi cihazlarında olduğu gibi bakımı ihmal edilmemesi gereken cihazlardır.

Hermetik kombi cihazlarında ise bacalı kombilerin aksine içerisinde bulundurduğu fan sistemi mevcuttur ve bulunduğu ortamdaki oksijeni kullanmak yerine bu fan sistemi sayesinde  dışarıdan sağlamaktadır. Kullanılan yakıttan oluşan atık gazları ise yine  aynı şekilde dışarı atarak çalışır.

Hermetik kombi cihazların bu sirkülasyonu sağlayabilmesi için bir hava akımı borusu oluşturulması ve dış ortama bağlanması şarttır.Aksi halde gerekli devir daim işlemi gerçekleşemez.

Hermetik kombi cihazları dışarı açılan tüm ortamlara bağlamak mümkündür. Bacalı kombilerde oluşan fazla sıcaklık dışarı atılırken, hermetik kombilerde bu fazlalık ısı, fan sistemleri sayesinde tekrar içeri geri aktarılır ve ısı kaybının önüne geçilmiş olur.Herhangi bir bacaya ihtiyaç duyulmadan oluşturulan akım borusu sistemi sebebi ile de bacaya gereksinim duymadığı için  hava kirliliğine sebep olmaz, çevreyi korumak adına çok daha sağlıklı çalışan hermetik kombiler, doğa dostu olarak tasarlanmıştır. Oldukça yüksek bir performansa sahip olması yanında hermetik kombiler bacalı kombilere nazaran daha güvenli cihazlardır.

Yoğuşmalı kombilerde ise en çok ileri çıkan az enerji ile yüksek verim sağlama özelliğidir. Çalışma sisteminin sağladığı verim sayesine çok daha az yakıt tüketerek fatura maliyetimizi oldukça düşürmektedir. Yoğuşmalı  kombi cihazları, bacalı kombi ya da hermetik kombi cihazlarının aksine dışarı atık olarak gönderilen gaz halindeki  sıcak su buharını tekrar sıvılaştırarak içerisindeki ısıyı enerjiye dönüştürür. Yani yoğunlaştırma işlemi gerçekleştirir.Yakıttan tasarrufu oldukça yüksek olan yoğuşmalı kombi cihazları diğer kombi cihazlarına istinaden çok daha güvenli olup her yere montajı sağlanabilen portatif cihazlardır.
 
Satın alma maliyeti diğer kombi cihazlarına oranla biraz daha yüksek olmakla birlikte ,sağladığı yakıt tasarrufunu düşünürsek kısa vadede arada ödemiş olduğumuz farkı kapatacaktır.İlerleyen zamanda kara geçiren ürün niteliğindedir. 
 
Kombilerin genel çalışma sistemi aynı olmakla birlikte farklı özelliğin eklenmesi ile oluşan üç ayrı sistemden kısaca bahsettik. Bir çok üretici firma farklı özelliklerde kapasite de ve kalitede ürün pazarlamaktadır.
 
İhtiyacımıza en uygun kombi cihazını istediğimiz herhangi bir marka adı altında temin etmek mümkündür. Baymak, Vaillant, MAKTEK, Buderus,ECA,Bosch,Viessmann, ermodinamik, Protherm, Airfel, Arçelik, Warmhaus, Daikin, Daylux, Ferroli, Hotpoint Ariston, Buderus, gibi daha da sayabileceğimiz bir çok kombi cihazı markası mevcut olmakla birlikte her biri farklı özelliklere sahiptir.
 
Her bir markanın kendi adına ait çeşitli alt ürünlerini görmek ve istediğimiz tüm kriterlere uygun cihazı temin etmek mümkündür.
 
Kombi bakım, montaj yada arıza işlemleri için aramış olduğumuz servis teknisyenleri genel olarak hangi markaya ait olduğuna bakmaksızın gerekli işlemi en kısa sürede ve güvenli bir şekilde teslim etmek amacındadır.Hangi markaya ait olduğuna bakmaksızın ilgilenme ve başarılı bir şekilde işlem yapmalarının sebebi işlerinde ki uzmanlıktan kaynaklanmaktadır.
 
Kombi servisi teknisyenleri gün gün yenilenen özellikleri takip ederek gerekli eğitimi alırlar ve gerekli önlemleri alarak özverili bir şekilde çalışırlar.Kombi servisi teknisyenleri bakım, montaj ve arıza ile ilgili dikkat edilmesi gereken unsurlar hakkında bilgi vererek anlayacağımız dil de açıklama yaparlar.
 
Yapılan her işlem faturalandırılır ve yaşanan herhangi bir problemden dolayı yedek parça takılması gerekti ise takılan her yeni parça için bir (1) yıl garanti verilir.Kombi servislerinden son derece uygun fiyatlar da ve en kısa sürede hizmet almak mümkündür.
 
Kombi cihazları için yapılacak olan montaj,bakım ve arıza işlemleri için kesinlikle bir kombi servisine başvurmalı ve bilir kişilerden hizmet almalıyız.Montaj sırasında yapacağımız hatalı bir bağlantı yada arıza için, kendi başımıza tamir edebilirim düşüncesi ,son derece tehlikelidir.
 
Kombi cihazı bakımı Fiyatları ücreti fiyatı konusunda yaptırmak ise her ne kadar isteğimize bağlı olsa da olası tehlikeleri minimuma indirerek bizleri güvende tutar ve ilerde oluşabilecek daha büyük arızalardan ve doğal olarak daha büyük maliyetlerden uzaklaştırır.İhmal edilmemesinin önerilmesi kesinlikle bizim menfaatimiz içindir.Mümkün olduğu sürece bakım işlemini ihmal etmeyelim can ve mal güvenliğimizi tehlikeye atmayalım.         
Biz Ayrıca Her Marka Kombi Tamir Merkezi  Tamiri, Yıllık Bakımını Yaptığımız Kombi Tamircisi ve servisi hizmeti verdiğimiz bazı Markalar; Eca, Lambert, Opex, Beretta, Protherm, Altus, Daikin, Beko, Arçelik, Auer, Alarko, Baxi, Fellini, Ariston, Ferroli, İmmergas, Viessmann, Vaillant, Bosch, Demirdöküm, Baymak, Buderus

Kombi Bakımın Yanında mutlaka petek temizleme işlemide yaptırın. Hem Az Fatura öder, Hemde çok ısınırsınız.

peteklerin altı ısınmıyor
petek temizleme gereklimi?
İstanbul’un 39 ilçesine Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Hizmeti Vermekteyiz. Bosch Klima-Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir.Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu
Ankara’nın 9 ilçesine Kombi Servisi, Bosch Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Hizmeti Vermekteyiz. Bosch Klima-Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Akyurt, Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan, Yenimahalleİzmir’in 22 ilçesine Kombi bakımı Servisi,  Klima-Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen,

bosch kombi bakım ücreti 2019
bosch 2019 kombi bakım fiyatları

Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı

Bursa’nın 5 ilçesine  Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Hizmeti Vermekteyiz. Bosch Klima-Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım, Gürsu, Kestel, Mudanya

Antalya’nın 7 ilçesine  Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Hizmeti Vermekteyiz. Bosch Klima-Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Kepez, Muratpaşa, Alanya, Manavgat, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı

 

Kocaeli’nin 12 ilçesine  Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Hizmeti Vermekteyiz. Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler:Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, İzmit, Körfez, Gölcük, Kandıra, Karamürsel, Kartepe

Konya’nın 3 ilçesine  Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Hizmeti Vermekteyiz.  Klima-Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler:Karatay, Meram, Selçuklu,

Eskişehir 2 ilçesine Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Hizmeti Vermekteyiz. Bosch Klima-Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Odunpazarı, Tepebaşı

Adana 4 ilçesine Kombi Servisi, Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Hizmeti Vermekteyiz. Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam

Mersin’de 6 ilçesine  Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Hizmeti Vermekteyiz. Klima-Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Tarsus, Toroslar, Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Silifke

Ayrıca Aydında  Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Hizmeti Vermekteyiz. Klima-Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: ; Aydın Kuşadası, Söke, Nazilli

 Kombi Bakımı ve Petek Temizleme Hizmeti Vermekteyiz.  Kombi Arızası radyatör petek yıkama için bizi Arayabileceğiniz ilçeler: Muğla Marmaris, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Bodrum,
Balıkesir Ayvalı, Bölgelerinde Beyaz Eşya ve Klima Kombi ve Televizyon Ustalarımız Vardır.

Klima Arızası Tamiri Bakımı Montajı Fiyatları ve Servisi Hizmeti verdiğimiz bazı klima markaları; Panasonic, LG, Vaillant, Buderus, Midea, Bosch, Altus, Beko, York Alarko, Toshiba, Daikin, Mitsubishi, Demirdöküm, Vestel, Arçelik, Seg, İklimsa, Galanz, Hitachi, Cartel, Contek, Electric Blyss, General, Sunny Sanyo, Regal, Fujitsu, Sigma, Sharp, Profilo, Samsung

Garanti Süresi Dolmuş her Marka Beyaz Eşya Servisi Tamiri Tamircisi konusunda hizmet verdiğimiz bazı kombi markaları; Frigidaire, Franke, Sharp, İndesit, Regal, Vestel, Samsung, LG, Ariston, Electrolux, AEG, Profilo, Siemens, Altus, Bosch, Beko, Arçelik, Ariston hotpoint,