Teknoloji ile Son Bulan İlginç Meslekler

Merhaba arkadaşlar biliyoruz ki artık teknoloji her yerde hayatımızı kolaylaştırıyor. Bunun yanında insana ihtiyaç azalıyor. Bu yüzden de işsizlik bir hayli fazla. Sizin de gördüğünüz gibi aşağıdaki meslekler çok ilginç ama insanlar bu işi yaparak para kazanıyordu. Eskiden insanların geçimini sağladığı bu para günümüzde teknolojiye yatırılıyor. Peki bunun sonu nereye gidiyor?

teknoloji-meslek

Lamba Yakıcısı

Lamba yakıcıları sokak lambalarının elektrikle çalışmasının mümkün olmadığı dönemlerde belirli saatlerde sokak lambalarını tek tek yakarak geçimini sağlayan kişilerdi. Teknolojinin gelişimi, elektriğin aktifliği ile lamba yakıcılığı mesleği bir daha dönmemek üzere sona ermişti.

Lobut Dizicisi

Son derece popüler bir oyun olan bowling oyununda bildiğimiz gibi amaç lobutları devirmek. Lobutlar devrilince günümüzün teknolojisiyle insan gücü yardımı olmadan tekrar diziliyorlar. Ancak teknolojinin gelişmediği zamanlarda bunun için özel lobut dizicileri vardı.

Uçak Dinleyicileri

Uçak dinleyicileri radarın söz konusu olmadığı dönemde uçakların varlığını farketmek amacıyla görev yapan insanlardı.

Uyandırıcılar

Uyandırıcılar çalar saatin olmadığı dönemde söz konusu meslek grubuydu. Uyandırıcılar için insan alarmı da yanlış tabir olmaz.

Rasim

Rasim

Merhaba Ben Rasim. Bu işlerle uğraşmayı seven bir üniversite öğrencisiyim.. Takipte kalın..
Rasim

Latest posts by Rasim (see all)